Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maroko 2014
Autor Wiadomość
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-25, 22:37   Maroko 2014

Zeby nie zasmiecac cudzego watku, zaczne od nowa tutaj.
Mieszkam od 7 lat w Maroku. W zasadzie od 7 zim, bo na lato przebazowuje sie do Polski.
Posiadam kamperka. To zdrobnienie nie jest przypadkowe, bo ma tylko 6,5 metra dlugosci.
Za to ma wanne :)
Jest to Ford Econoline E250 z silniczkiem V8 o pojemnosci 5,7 litra.
Jego wybor nie byl przypadkowy, poniewaz Sahara wbrew powszechnej opinii jest glownie kamienista i potrzebowalem cos o zwartej konstrukcji, zeby sie nie rozlecialo.
Grasuje po calym poludniowym Maroku i Saharze Zachodniej wozac ekipy paralotniarzy i fotografow. Zrobilem tam juz ponad 200 000 km, wiec moge powiedziec, ze znam okolice ;) .
Chetnie odpowiem na pytania dotyczace tamtych okolic i sluze ewentualna pomoca tym, ktorzy sie doturlaja do Maroka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-01-25, 22:44   

Witam kolegę. Piszesz wprawdzie, że bywasz tam zimą ale może się orientujesz czy temperatury latem pozwalają na pobyt europejczyka w tamtych rejonach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-01-25, 22:47   

Pogratulować my na razie 2 campery raczej pobytowo z lekkim zwiedzaniem mamy zamiar spędzić zimę.
Ja wróciłem wczoraj byłem 2 tyg.samolotem w Agadirze chętnie się dowiem jaki region camping byś polecił
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-25, 22:56   

Maroko ma 2500 km dlugosci, 3 potezne masma gorskie i jakies 3000 km wybrzeza morskiego i oceancznego.
Mozna jednego dnia jezdzic na nartach a nastepnego plywac w Atlatyku, wiec odpowiedz na to pytanie to caly epopej.
Generalnie latem da sie wytrzymac w odleglosci 5-10 km od oceanu z uwagi na zimny prad kanaryjski ktory w nim plynie. Ale nie dotyczy to dni, kiedy wieje chergui, zwany tez z wloska scirocco. Wtedy odwraca sie kierunek wiatru (duje od ladu)i mamy ponad 40 st. Jesli chergui wieje kilkaset km na poludnie, wtedy jest jeszcze gorzej, bo zakreci on nad oceanem i znow wpadnie nad lad. Co prawda schlodzony o jakies 10 st, ale za to z wysoka wilgotnoscia, co daje duzo gorszy efekt niz wesja sucha.
Reasumujac, latem na brzegu moze byc 25-35 st i to jest do wytrzymania. Moze byc 40-45 i jest ciezko, ale moze tez byc 30-35 i mozna zdechnac z goraca.
W glabi ladu teperatury siegaja 50 st C i najrozsadniejszym ubiorem jest jasna dzelaba i ichny turban na glowie. To naprawde dziala.
Trzeba liczyc zgrzewke wody (6x1,5 l) na glowe dziennie. Po poludniu woda jest zbyt goraca zeby nia polewac glowe i niestety trzeba ja pic. Zeby sie nie zdemineralizowac, trzeba jest duzo soli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-25, 23:02   

koko napisał/a:
Pogratulować my na razie 2 campery raczej pobytowo z lekkim zwiedzaniem mamy zamiar spędzić zimę.
Ja wróciłem wczoraj byłem 2 tyg.samolotem w Agadirze chętnie się dowiem jaki region camping byś polecił



Jesli na staly pobyt, to chyba Sidi Ifni. Jest na poludniu, ma dosc cieply i suchy klimat i jedna z najpiekniejszych plaz swiata-Legzire
http://www.uriuk.com/gale...album=58&pos=63
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-01-25, 23:09   

Dziękuję za info. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-01-25, 23:43   

uriuk napisał/a:
Jesli na staly pobyt, to chyba Sidi Ifni. Jest na poludniu, ma dosc cieply i suchy klimat i jedna z najpiekniejszych plaz swiata-Legzire
,ja również dziekuje ze się odezwales i zaproponowales pomoc.Jezeli zdrowie pozwoli to ja ze Zbigniewem może tez doplyne do Maroka,ale dopiero w grudniu bieżącego roku.Decyzja zależy tez od francuzow poznanych w listopadzie na Krecie.Kreta to Europa,a Maroko to arabowie.Nie jestem pewna ze tak wszystko jest tanio i cacy.Przed kupnem kampera podrozowalam z biurami podrozy prawie po całej polnocnej Afryce.W Maroku 7+7.Wtedy o nic nie się nie martwiłam.Natomiast bedac samemu z nienajlepsza znajomoscia jezykow,a francuskiego zero,moze być rożnie.W hotelach nie było problemu bo dogadalo się po niemiecku lub angielsku.Czy możesz podac jakiś kontakt ze sobą.Czy bywa internet,bo telefony IIi strefa minuta chyba 9 złotych.Pozdrawiam barbara Muzyk i stawiam zasluzone piwo :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-01-25, 23:55   

Sidi Ifni znalazłam na mapie.Czy kampery w większości bywaja na dziko czy musza być na kempingach :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-25, 23:56   

Tu zawsze podaje aktualne namiary
http://www.uriuk.com/inde...id=47&Itemid=56

A Marokanczycy to glownie berberowie, arabow tam raczej malo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-26, 00:04   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Sidi Ifni znalazłam na mapie.Czy kampery w większości bywaja na dziko czy musza być na kempingach :?:


Francuzi i Niemcy stoja karnie na platnych kempingach, ale tworza sie tez dzikie koczowiska.
Mozna stawac praktycznie wszedzie, tyle ze klasyczny kamper dalej niz 10 m od asfaltu nie odjedzie, bo albo sie zawiesi, albo rozsypie.

http://www.uriuk.com/gale...album=58&pos=58

2013-11-28 10.11.52.jpg
Plik ściągnięto 15635 raz(y) 65,96 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-26, 00:30   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Czy bywa internet,bo telefony IIi strefa minuta chyba 9 złotych.


Kupuje sie karte 3G za 10 e/mies i nie ma problemu. Zasieg o niebo lepszy niz w Polsce, tyle ze wieczorem transfer siada, bo kto zyw siedzi na facebooku ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-01-26, 00:40   

Dzieki,dzieki,ale już ide spac,a ty nie spisz :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2014-01-26, 00:44   

NIe wiem czy kiedyś się spełni moje marzenie o Maroko kamaperem, ale bardzo się cieszę, że na Naszym forum jest taka Encyklopedia.
Jak wyglądają ceny kempingów, jaki jest ich poziom, ceny żywności, a jak z bezpieczeństwem?trochę czytałem w necie ale wiadomości z przed paru lat.
Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-26, 00:53   

Cen kampingow nie znam, bo nigdy nie korzystalem ;) .
Poziom mocno taki sobie.
Brak zwlaszcza cienia. Bezpieczenstwo duzo wieksze niz w Polsce, w koncu to panstwo policyjne. Poza tym poza wielkimi miastami nie ma zlodziei, bo to sie im w glowie nie miesci, ze mozna cos ukrasc. Dwa razy bylem goniony przez caly bazar, bo przez pomylke zaplacilem w euro i poszedlem, a to 11 razy za duzo. Dogonili i oddali.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-01-26, 09:14   

Znam Twoja stronkę. Super, że tutaj także wątek założyłeś.

:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***