Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MAROKO - jesień 2013
Autor Wiadomość
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-01-26, 18:22   

And kto ci dał limit 300km ? nic takiego nie ma miejsca jeżdzij ile chcesz
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-26, 19:09   

szuwarek napisał/a:
Poczatkowo żałowałem, że nie ujawniłeś się na forum wcześnej gdy przygotowywałem się do wyjazdu do Maroka. Jednak widzę, że twoja aktywność ogranicza się do reklamy swojej działalności, bo trudno ocenić jako dobre rady dla kamperowców propozycje postoju na dziko na rzeczywiście pięknej plaży Legzira czy w Sidi Ifni, gdyż na żadną z nich nie da się wjechać, zwłaszcza kamperem.


Zgadza się, popieram w 100%. Ani na plażę w Legzira (Lagzira), ani w Sidi nie da się wjechać kamperem.
W Sidi stajemy około 5 metrów od plaży. Są tam też ze 2-3 campingi.
Natomiast w Legzira trzeba stanąć co najmniej 10 metrów od plaży.

I tu i tu staliśmy. Można też pokukać sobie na
Google Earth.

Wszystko mi można zarzucić, :evil: ale nie to, że przepuszczę jakieś znane mi nieścisłości w doradzaniu innym :chytry .
Po prostu już się "przewiozłem" na internetowych "poradach".

Doświadczyła już tego :deszcz: pewna autorka ( :roza: ) przewodnika, poradnika i pamiętnika o podróżowaniu po Afryce, a teraz Pan Uriuk strzelił się o kilka metrów !!!
To niedopuszczalne !!! :lol
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-26, 23:13   

Sciemniasz. W Legzirze nie dosc ze 10 m od plazy to jeszcze jakies 20 m w pionie. CO prawda jest zjazd na plaze ale ostatniego zakretu nie wyrobi zaden, nawet najbardziej kompaktowy kamper, a nawet co dluzsze moje terenowki i nie ma lekko, trzeba te 50 m z buta pocisnac :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-27, 00:23   

koko napisał/a:
And kto ci dał limit 300km ? nic takiego nie ma miejsca jeżdzij ile chcesz


Nie chodziło mi o dzienny limit z wypożyczalni, ale praktycznie co zobaczysz można w ciągu jednego dnia, gdy chcesz wrócić na nocleg do swojego hotelu.
Czyli wyjazd np. rano z Agadiru i powrót wieczorem.
No chyba, że wędrówka z miejsca na miejsce, codziennie nocleg w innej miejscowości itd.
Nie mam żadnego doświadczenia w wypożyczaniu samochodów, tylko widziałem ich tam sporo.
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-27, 01:15   

szuwarek napisał/a:
Poczatkowo żałowałem, że nie ujawniłeś się na forum wcześnej gdy przygotowywałem się do wyjazdu do Maroka. Jednak widzę, że twoja aktywność ogranicza się do reklamy swojej działalności, bo trudno ocenić jako dobre rady dla kamperowców propozycje postoju na dziko na rzeczywiście pięknej plaży Legzira czy w Sidi Ifni, gdyż na żadną z nich nie da się wjechać, zwłaszcza kamperem.



Fota z bloga Tereski i Andrzeja pprzedstawiajaca widok na kemping przy plazy w Sidi Ifni.
Na legzirze od pazdziernika stoi przyczepa Dominika z Gdanska, wiec chyba tez sie da ;)

Afra 3428 MAR, Sidi Ifni, taras widokowy i kampery.jpg
Plik ściągnięto 118 raz(y) 240,26 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szuwarek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Poessl 2 WIN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2007
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Łódź/Włodzimierzów
Wysłany: 2014-01-27, 22:43   

uriuk napisał/a:
W Legzirze nie dosc ze 10 m od plazy to jeszcze jakies 20 m w pionie. CO prawda jest zjazd na plaze ale ostatniego zakretu nie wyrobi zaden, nawet najbardziej kompaktowy kamper, a nawet co dluzsze moje terenowki i nie ma lekko, trzeba te 50 m z buta pocisnac :)


Dostać się na plażę LGZIRA rzeczywiście jest dość trudno toteż my stawaliśmy na wypłaszczeniu powyżej. Ciekawi mnie jednak jak wtacza (a potem wyciąga) tam przyczepę ten człowiek o którym piszesz ?
Na pokazanym przez ciebie zdjęciu kampery stoją na kempingu "El Barco" w Sidi Ifni, tuż przy plaży, na skarpie. Fajne miejsce gdy nie wieje no i zimą bo nie ma tam cienia.

PC129 (640x441).jpg
Wjazd na kemping "El Barco" w Sidi Ifni
Plik ściągnięto 25673 raz(y) 241,09 KB

PC134 (640x480).jpg
Kemping "El Barco" jest na skarpie a od plaży oddziela go spacerowa promenada
Plik ściągnięto 25673 raz(y) 237,42 KB

_________________
szuwarek
doświadczony podróżnik i żeglarz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-27, 23:16   

Pozwolisz ze zacytuje twoj zarzut:
" trudno ocenić jako dobre rady dla kamperowców propozycje postoju na dziko na rzeczywiście pięknej plaży Legzira czy w Sidi Ifni, gdyż na żadną z nich nie da się wjechać, zwłaszcza kamperem. "

Bije sie w piers, nie da sie zjechac na plaze. W Sidi Ifni trzeba stanac 5 m od plazy i az 3 m wyzej.
W Legzirze trzeba stanac 10 m od plazy i 20 m wyzej.
Uzylem skrotu myslowego, zakladajac ze pisze do podroznikow a nie geodetow.
Przerpraszam wszystkich ktorzy beda zawiedzeni koniecznoscia odbywania codziennych meczacych spacerow polaczonych z mordercza wspinaczka po schodach.
Ze swej strony zobowiazuje sie do zaznaczania w tresci wszelkich nastepnych porad, ze odleglosci przee mnie podawane sa z dolkadnoscia do 50 m.
Biorac pod uwage ze Maroko ma dlugosc 2500 km, to te 5 m bledu nie dyskwalifikuje mojej rady staniecia na zime w tamtej okolicy, tym bardziej, ze Dominik, nie swiadom twojej negatywnej opinii o tym pomysle, stacjonuje tam w najlepsze. I pozwolisz, ze do niego za 2 tygodnie dolacze.
Jak mawiaja bracia Rosjanie, praktika jebiot teoriu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-27, 23:47   

Panie Uriuk, Panie Szuwarek.
Co Wy do tych dwóch plaż się przyczepili ?
Przecież wyrażnie napisał Pan Szuwarek, że na te dwie plaże nie da rady wjechać kamperem. I ma rację.
Można tylko wjechać na camping, który jest na plaży. Na samej plaży "piasek się poddaje" i można utknąć.
No.
Poza tym po kiego wjeżdżać na atlantyckie plaże, kiedy one nadają się do plażowania jak nie przymierzając ...........wakacyjne wyjazdy do Maroka ?
TO ostatnie zdanie nie dotyczy rejonu Agadiru.

My w tym Marocco byliśmy króciusieńko, ale wydaje nam się (jeśli się mylę, to Pan Uriuk sprostuje), że nie po to przecież wymyślono Maroko dla kamperów, aby siedzieć gdzieś nad wodą i biegać z leżakiem po piachu, w czasie pływów oceanicznych ! :roll:
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-01-27, 23:47   

Bardzo Ci dziękujemy napisz i wklej cos jeszcze,a może stacje i wyjazdy wielbladami :?: :?: Za wielbłądy będzie nagroda,Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-01-28, 00:03   

[quote="and123". Na samej plaży "piasek się poddaje" i można utknąć.
No.
[/quote]

Sie umi to sie wjezdza ;P

normal_URU_2856.jpg
Plik ściągnięto 98 raz(y) 75,67 KB

normal_URU_9417.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 89,54 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-05-30, 11:53   

szuwarek, :pifko za relację. Była piękna i jakże pouczająca. Wniosła wiele przydatnych, praktycznych informacji w moje plany przygotowawcze dot. zimowania w Maroku w sezonie 2014/2015.
Może i mnie uda się zobaczyć tyle ciekawych miejsc w Maroku ?
:spoko

A swoją drogą mam 1 pytanko: dlaczego nie próbowaliście przynajmniej część nocy spędzic "na dziko", poza kempingami ? Wszyscy piszą, że Maroko jest b.bezpieczne.
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szuwarek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Poessl 2 WIN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2007
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Łódź/Włodzimierzów
Wysłany: 2014-06-01, 20:55   

Dziękuję za pochwały . Starałem się napisać relację jak najbardziej przydatną ewentualnym naśladowcom. Podane namiary są gwarantowane.
Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, to nocowalismy na kempingach z kilku przyczyn:
- są tanie, zwłaszcza poza sezonem który w Maroku jest od listopada do kwietnia;
- trudno było znaleźć odpowiednie miejsca na dziki postój w zaplanowanych punktach etapowych, związanych z naszymi zainteresowaniami o których nie pisałem w relacji;
- najwięcej miejsc na dziki postój jest nad Atlantykiem i to dopiero od Agadiru na południe;
- nie spotkała nas żadna niemiła przygoda ale nie jestem zwolennikiem samotnego (jeden kamper) nocowania na odludziu lub pozostawiania go w dzień bez opieki na kilka godzin.
Przy biedzie, jaka panuje w tym kraju, kamper i jego wyposażenie przedstawia dla tych ludzi niewyobrażalną wartość.
_________________
szuwarek
doświadczony podróżnik i żeglarz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-06-07, 22:34   

No dobra. Zapytam jak kto głupi. Gdzie najlepiej / najtaniej wsiąść na prom? Nie pytam o najtańszy prom bo wiadomo, że w okolicy Gibraltaru lecz gdzie realnie będzie najtaniej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szuwarek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Poessl 2 WIN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2007
Otrzymał 19 piw(a)
Skąd: Łódź/Włodzimierzów
Wysłany: 2014-06-08, 21:00   

Moje załozenie wyjazdu było takie, że dojeżdżam do Maroka (poza promem przez Gibraltar) i wracam na kołach. W zwiazku z tym nie rozpatrywałem sprawy promów, toteż nie moge Ci w tej sprawie pomóc.
_________________
szuwarek
doświadczony podróżnik i żeglarz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-06-11, 15:03   

gryz3k napisał/a:
No dobra. Zapytam jak kto głupi. Gdzie najlepiej / najtaniej wsiąść na prom? Nie pytam o najtańszy prom bo wiadomo, że w okolicy Gibraltaru lecz gdzie realnie będzie najtaniej?


Almeria-Nador lub Melilla. Lub do tych samych portow z Malagi.
Bilety minimalnie drozsze od tych z Gibraltaru, a oszczedza sie kilkaset km po bezsensownej Hiszpanii. Na dodatek okolice Tangeru to taka Hiszpania trzeciego gatunku, a od Nadoru na poludnie zaczyna sie prawdziwa Afryka :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***