Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja idealna(powstaje)
Autor Wiadomość
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-02-28, 15:40   Nawigacja idealna(powstaje)

Witam.
Rozmawiałem z pewną firmą, która zajmuje się tworzeniem/przerabianiem i wszystkim co jest związane z udogadnianiem nawigacji.
I tak;
Jest mozliwe stworzenie urządzenia, które ma w sobie kilka map, tzn mamy do wyboru np. Automapę, Garmina i kilka innych bardziej zaawansowanych map na "jednym" ekraniku do wyboru.
Można wgrać wszystkie stellplatze itd.

Prawdopodobnie jest mozliwość wgrania współrzędnych z:

http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17910

tak by na stałe były jako POI ( w fazie sprawdzania)!
Automapa jest najlepsza w PL i do tego można powyższe współrzędne wprowadzić w inna bardzo dobrą mapę można wprowadzić kempingi i stellplatze w całej europie - podobno maja kilka tysięcy miejsc do przekonwertowania na jedną mapę.

Czy bylibyście zainteresowani takim urządzeniem?
Wiem, że cena jest ważna i tej dokładnie nie znam.
Samo urządzenie kosztuje ok.400zł + stworzenie/wgranie map.

Generalnie ekipa bardzo zapaliła sie do stworzenia produktu.
Dobry pomysł? :roll:

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-28, 16:21   

Dwa pytanie:
1) jakie jest źródło danych (kempingi i stellplatze) dla Europy?
2) na jakim urządzeniu miałoby to chodzić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-02-28, 17:02   

Pomysł dobry.
Ciekawi, jaki będzie efekt końcowy :idea .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-02-28, 17:46   

Cytat:
Dwa pytanie:
1) jakie jest źródło danych (kempingi i stellplatze) dla Europy?
2) na jakim urządzeniu miałoby to chodzić?




1. Gość przeszukuje, wszędzie i wszystko co dostępne w sieci, również to co jest na stronie Camperteam'u..

2.Zapomniałem jak się nazywa ta firma, która robi to urządzenia choć je widziałem :) . Podobno na tym urządzeniu robi sie takie rzeczy i jest do tego najlepsze, bo nie ma zabezpieczeń i ma jakiś tam procesor do tego się nadający. Ponoć większość kierowców ciężarówek z tego korzysta.

Przy okazji dziś wstąpiłem do Garmina - wyszła navi dedykowana dla kamperów; koszt 1750zł....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2014-02-28, 18:04   

Czegoś tu nie rozumiem, albo ty nie wiesz o czym piszesz, albo myślisz, że tu na Forum są sami laicy i warto ich orżnąć. Nawigacja to program, anie urządzenie. Prawie każdy posiada urządzenie na którym Automapa może pracować i koszt programu z roczną aktualizacją to dla Europy 400 zł. Samo dopisanie do mapy POI dla kamperów to nie problem, problemem jest skąd wziąć dane. Automapa jest programem otwartym i każdy może ją modyfikować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-02-28, 18:12   

michał263 napisał/a:
Jest mozliwe stworzenie urządzenia, które ma w sobie kilka map, tzn mamy do wyboru np. Automapę

Od lat mam na jednym urządzeniu kilka map. To jakaś nowość ?
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-02-28, 18:33   

Cytat:
Od lat mam na jednym urządzeniu kilka map. To jakaś nowość ?
_________________


Wiem, że to nie nowość, ale:
Czy wiesz jak wprowadzic współrzędne na stałe by wyświetlały się jako najbliższe POI na wybranej trasie?
Jeżeli tak to proszę napisz jak to zrobić, ja niestety nie znalazłem nigdzie takiej wiedzy

Czy na każdej mapie masz obszerną bazę kempingów i stellplatzów? Które docelowo maja być przekonwertowane profesjonalnie do jednej mapy?

Na ta chwilę wiem, że znaleźli 21.000! (tez trudno mi uwierzyć) punktów dotyczących karawaningu do różnych map..



Cytat:
Czegoś tu nie rozumiem, albo ty nie wiesz o czym piszesz, albo myślisz, że tu na Forum są sami laicy i warto ich orżnąć


Jak orżnąć!!!!!!Czy ja powiedziałem, że chcę za to jakieś pieniądze, że chce coś sprzedawać?
Ja tylko chciałem bezinteresownie "rzucić" temat do dyskusji..

Każdy ma wszystko a ludzie szukaj dobrej mapy do kamperów. ???


Trudno z czymś do ludzi wyjść, ot tak by nie byc posądzonym.
Ogarniam temat "na swoją rękę ", przepraszam za stratę czasu i zawracanie d...

Uważam wątek za zamknięty.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez michał263 2014-02-28, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2014-02-28, 18:42   

Jeden forumowiczów wkleił na Forum plik z opisem jak wkleić do Automapyi i od czasu do czasu jest aktualizowany. Poszukaj wyszukiwarką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2014-02-28, 19:26   

Wszystkie te możliwości ma iGO Primo.
Wykorzystanie do wyboru z map Navteq, TomTom i Teleatlasa.
Z "by wyświetlały się jako najbliższe POI na wybranej trasie" żaden problem.
Z dodawaniem jakichkolwiek POI żadnych problemów- wrzucam plik kml i gotowe (mam np. wgrane wszystkie ArchiesCamping).

Jak piszą koledzy- problem to te POI z różnych miejsc zebrać w kupę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-02-28, 20:10   

Używam Auto mapy niemal od początku jej istnienia. kazdy ma swoj ulubiony system , mapę urządzenie. I ztym nie dyskutuję.
POI z ulubionymi pkt żaden problem . Tylko mi ie nie chce. Bo po co zawsze mam internet , telefon i w kazdej chwili mogę .... wgrać, wyswietlić wpisać.
Ustawic powiadamianie, wgrać wlasne ostrzeganie, ustalić odległość kat i stronę z której strony drogi......itd.

Jak mnie to kręciło to sobie takie rzeczy robilem . ściagalem POI itd z internetu. wpisywałem sam .
Teraz mam to ...............w

Myślę ,że jeśli ktoś przygotuje taki gotowiec i ktoś to przetestuje , to taka praca może być jakąś ofertą za parę dyszek z aktualizacja za 3 piwa co kwartał lub rok , ale nie więcej.

Ps Gdyby nie było zapaleńców, to nic bym w tym internecie nie znalazł. Dlatego pochwalam tych co im sie chce.
Gdy znanbylem droga promocji ,kolejny telefon-smarfon Nokia ( ze wzg m.in na nawigację) to mam system Yanosik za fryko i powiem ,że fajnie ostrzega o radarach , patrolach i td. I to tez dzięki użytkownikom. Więc jestem za inicjatywami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-03-01, 09:41   

michał263 napisał/a:
Czy wiesz jak wprowadzic współrzędne na stałe by wyświetlały się jako najbliższe POI na wybranej trasie?
Jeżeli tak to proszę napisz jak to zrobić, ja niestety nie znalazłem nigdzie takiej wiedzy

Skorzystaj z serwisu www.miplo.pl Tu jest wszystko wyjasnione i masz ogrom POI do wprowadzenia. Automapa w podstawowej wersji ma wystarczającą ilość campingów, pól namiotowych, kamperparków.

michał263 napisał/a:
Czy na każdej mapie masz obszerną bazę kempingów i stellplatzów? Które docelowo maja być przekonwertowane profesjonalnie do jednej mapy?

Często też korzystam z google.maps na androida, tam są wszystkie miejsca pod warunkem, że istnieją w internecie. Dodatkowo można je obejrzeć poprzez funkcję streetview.
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-01, 10:35   

Nie ma potrzeby tworzenia idealnej nawigacji bo takie już są. Ja używam Modecoma i dla mnie jest the best, a dla kążdego z użytkowników jego właśnie taka jest. Ilość wgranych map ograniczona jest u mnie tylko pojemnościa karty i zasobnościa portfela - cena map.
Do ceny podanej przez michał263 nalezy dodac jeszcze ceny map, a wtedy przy wgraniu kilku map całej europy cena wzrośnie o 1000%.
Opisywałem kiedyś skąd i jak wgrac punkty poi, najlepsze chyba są Archiego
http://www.camperteam.pl/...c&start=150#top
cztery stówki zostaja w kieszeni
:spoko :spoko
_________________
I don't need Google, my wife knows everything !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-03-04, 09:48   Re: Nawigacja idealna(powstaje)

michał263 napisał/a:
Czy bylibyście zainteresowani takim urządzeniem?
Wiem, że cena jest ważna i tej dokładnie nie znam.
Samo urządzenie kosztuje ok.400zł + stworzenie/wgranie map.
Generalnie ekipa bardzo zapaliła sie do stworzenia produktu.

Urządzenia kosztują od 1xx zł. Niekiedy są nawet zbędne, bo można wykorzystać już posiadany tablet czy telefon.
Stworzenie map zapewne nie będzie tanie, a przecież już mamy np. Sygic który z darmowymi aktualizacjami kosztuje podczas przecen 25 euro za mapę Europy.
Garminy pozwalają używać wielu map jednocześnie.
Galileo na IOS pozwala wybrać różne źródła map np. OpenStreetMap i inne.
Istnieją darmowe bazy danych POI.
Podsumowując - ciężko będzie na tym zarobić. Wasz entuzjazm wynikał zapewne z nieznajomości rynku. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2014-03-04, 11:22   Re: Nawigacja idealna(powstaje)

Johny_Walker napisał/a:
.......
..................różne źródła map np. OpenStreetMap i inne.
Istnieją darmowe bazy danych POI.
.......................

No właśnie, twierdzę że już teraz mapy OSM są lepsze (poza polską) od komercyjnych.
Gorzej ze sprawnymi darmowymi nawigacjami z nich korzystającymi.
Sprawdzam na obecną chwilę z mapFactor Navigator FREE i całkiem nieźle prowadzi.
Co prawda nie jest tak kolorowy/wypasiony jak np. iGO, ale swoje- czyli doprowadzenie do celu- w pełni sprawnie robi.
Sprawdzony na trasie Świecko- Dolomity.
Następny do sprawdzenia będzie OsmAnd :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-03-04, 14:33   

Obecnie używam starego Garmina nuvi oraz świeżo zakupionego Navigona na iPadzie. Obydwa mają mapy Navteq i się sprawdzają, ale ten pierwszy ma stare mapy i wielu dróg brakuje. Co do wyznaczania tras, to zarówno jeden jak i drugi robią ŻENUJĄCE BŁĘDY wyznaczając niekiedy takie objazdy, że łapię się za głowę. Dużo lepiej działa Google Maps i polecam planować bardziej skomplikowaną trasę online, a potem sprawdzać czy GPS czegoś nie wymyślił, lub nieoczekiwanie nie zmienił trasy jak to robi nuvi.

Mocno się przyglądam Sygicowi (Tele Atlas = TomTom), który jest tańszy i ma dużo bajerów oraz bezpłatne aktualizacje. Nie wykluczam zakupu wersji "world" za 50 euro. Na razie z niezrozumiałych powodów ciągle działa mi darmowa wersja siedmiodniowa. :)

Google Maps też się da używać offline w roamingu, ale trzeba zapisać obszar mapy w iPadzie.

Alternatywami na Polskę na Garmina są też darmowe mapy UMP, które są aktualne i całkiem niezłe.

Myślę że przyszłość należy do map darmowych, które doganiają produkty komercyjne oraz map online, które będą sprawnie działać offline lub z taniego internetu.
Np. Google Maps w iPadzie jako tako działa z darmowym internetem Aero2. Da się tego używać i "nic" nie kosztuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***