Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prowansja 09-2013
Autor Wiadomość
Campmar 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: FENDT 510
Nazwa załogi: Campmarki
Dołączył: 04 Sie 2010
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2014-05-04, 19:30   

Co do psich warunków, całkowita racja. W Toskanii miały plaże,gdzie indziej nawet ogródek zabaw :shock: . Jednak teraz mamy ten komfort,że psy chętniej zostają w kamperze i to na wiele godzin. Udanego wypadu do Niemiec. :spoko
_________________
Pozdrawiam
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-05-04, 19:41   

Hallo Goska!!! Jestem zachwycony twoim reportarzem ,super opisane miejsca ,super zdiecia Francja jest i dla nas ulubionym krajem urlopowym ten kraj posiada naprawde tyle ciekawych miejsc ludzie sa przyjazni bardzo duzo miejsc dla camperow poprostu wspaniale od wielu lat jestem zakochany we francji Wasze wojarze sa prawie identyczne z naszymi mimo tego odkrylem u was pare miejsc ktorych jeszcze nie widzialem :idea: dzieki za to :kwiatki: zapraszam na nasza strone www (urlaubsreisen ) moze i wy znajdziecie pare aspiracji na podrorze po wspanialej Francji pozdrawiam martin
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-05-04, 22:02   

Gośka napisał/a:
Dziękuję bardzo za tak miłe słowa i życzę samych pięknych chwil w Prowansji.


Piękny opis i wspaniałe zdjęcia! :bigok
Kilka lat temu zwiedzaliśmy Prowansję, ale tak "po łebkach" (m.in. Avignon i Arles). W tym roku we wrześniu chcemy nadrobić zaległości i wyruszyć na głębszą "penetrację" tej pięknej krainy! Wykorzystamy oczywiście podane przez Ciebie namiary. :roza: Większość z nich pokrywa się z zamieszczonymi w przewodniku ACSI, ale są i takie (zwłaszcza w maleńkich miejscowościach) których w nim nie ma. A propos małych miejscowości opisywanych przez Ciebie. Trudno je zlokalizować nawet w dość dokładnym (1:500000) atlasie. Czy dojazd do nich nie wymaga karkołomnych wspinaczek? Nasz kamperek jest dość leciwy i nie chciałbym narażać go na związany z tym "stres"... :chytry
Za Twoją relację należy Ci się duuuże piwko! :ok


Gośka napisał/a:
My niedługo ruszamy do Niemiec Region-Rheinland-Pfalz-saarland (dolina Renu i Mozeli) :spoko


Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie rejony Niemiec - polecam je gorąco. Trochę znam te okolice z racji posiadania tam mojej niemieckiej rodziny i faktu, że sam mieszkałem tam przez kilka miesięcy... Polecam zwłaszcza Koblencję, Trier, Bernkastel-Kues i wioseczki wzdłuż Moseli położone w pobliżu tego ostatniego miasta. Jak będziecie już w tamtych stronach, wstyd by był, gdybyście nie odwiedzili Luksemburga - z jego stolicą i uroczymi miasteczkami - nie mówiąc już o tańszym nieco paliwie! :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-05-04, 22:03   

Hallo Martin

Bardzo się cieszę, że się odezwałeś. My bardzo dużo jeździmy po Niemczech i Wasza strona internetowa na pewno się nam przyda. Dzisiaj nie miałam zbyt wiele czasu na czytanie, ale w chwili wolnej chętnie poczytam Wasze relacje.
Herzliche Grüße aus Polen :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-05-04, 22:16   

Hallo Goska !!!! cieszy mnie to terz bardzo jezeli masz jakies pytania dotyczace naszej www to pytaj smialo :ok bo jakto bylo.....kto pyta nie bladzi :spoko
ps.wielkanoc spedzilem na spotkaniu nad rzeka Mosel jak widze wybieracie sie tam ...info na stronie znajdziesz bardzo fajne okolice,moge tylko polecic
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-05-05, 18:38   

Cześć Andrzej

Tylko wjazd na Mont Ventoux – Górę Wiatrów 1909 m.n.p.m. wymaga wspinaczki, reszta spoko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-05-05, 19:16   

Dzięki Gosiu! :spoko
Wjeżdżaliśmy już wprawdzie n blisko 3 tys. m. , ale nasz kamper był o kilka lat młodszy. Teraz chcemy zaoszczędzić mu ekstremalnych doznań... :)
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-05-05, 19:28   

Mój małżonek ma do kolegów mieszkających w Niemczech pytanie.
Czy przegląd instalacji gazowej w Camperze jest w Niemczech rygorystcznie przestrzegany ? Nie mamy aktualnego przeglądu, ponieważ w Polsce nie jest wymagany, a kosztuje 150 zł. Czy w Niemczech z tego tytułu możemy mieć jakieś problemy, czy przegląd jest nadal obowiązkowy ?

Z góry dziękuję za odpowiedz ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***