Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimą w ciepłe kraje
Autor Wiadomość
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2013-11-12, 23:43   

No coz gwarancji na cieplo i slonce zima w Europie nie ma. Kto spedzil te pore roku w Hiszpani czy Portugali wie ze i tam potrafi byc zimno , wilgotno i wietrznie. Stad te ucieczki do Maroka gdzie teraz i tak jest duzo lepiej niz np. 10 lat temu. Mam znajomych ktorzy uciekali przed skandynawska zima i ciemnoscia od poczatku lat 90-tych zeszlego stulecia. Najpierw byla Hiszpania(kilka sezonow na kempingu w Santa Pola), pozniej Algarve i Maroko. W tym ostatnim zimowali chyba 4 sezony. Przez ostatnie 5 lat wyjezdzaja ze Szwecji we wrzesniu i siedza w Hiszpani az do grudnia, kiedy to parkuja kampera na lotnisku w Alicante i leca do Tajlandi skad wracaja do Hiszpani dopiero w kwietniu. Wlocza sie troche na wiosne po Francji(ev. Wlochy) i na poczatku czerwca sa znow w Szwecji. No i maja gwarantowane slonce przez wieksza czesc roku 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/876
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2013-11-13, 16:32   

Den-tal napisał/a:
Mam znajomych /-/ przez ostatnie 5 lat wyjezdzaja ze Szwecji we wrzesniu i siedza w Hiszpani az do grudnia, kiedy to parkuja kampera na lotnisku w Alicante i leca do Tajlandi skad wracaja do Hiszpani dopiero w kwietniu. Wlocza sie troche na wiosne po Francji(ev. Wlochy) i na poczatku czerwca sa znow w Szwecji.
Czy Ty aby na pewno i całkiem świadomie chcesz polskich emerytów o przedwczesne zawały serca przyprawić ? ;)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-11-13, 18:39   

Brat napisał/a:
Czy Ty aby na pewno i całkiem świadomie chcesz polskich emerytów o przedwczesne zawały serca przyprawić ? ;)


Co prawda emerytem jeszcze nie jestem (jak już będę, to wg. ZUS dostanę jakieś 25 - 80 $ na godne życie ) więc póki co poszukam tej zimy, o którą pyta kolega w dalszych niż można zahaczyć caravaningiem ciepłych krajach :spoko
Obopólna, małżeńska decyzja zapadła...Jedziemy szukać zimy jeszcze w tym roku do Wietnamu lub Tajlandii. Niestety "niekamperowo" lecz "samolotowo".
Pokój w hotelu (podkreślam pokój) - 5 $
Obiad w restauracji dla dwóch osób - 2,5 - 4 $
Pokój w górskim schronisku (pokój) - 1,5 $

Jedziemy (lecimy) spotkać się z naszymi dziećmi będącymi w podróży dookoła świata.
A co zobaczymy i co po krakowsku tam przeliczymy, niechybnie Wam tu napiszemy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-08, 22:02   

kazbar napisał/a:
A co zobaczymy i co po krakowsku tam przeliczymy, niechybnie Wam tu napiszemy
nic nie pisze,chyba ze w innym temacie. MY jeszcze raz próbujemy od Krety,potem powrót Balkanami,może uda się skręcić trochę w kierunku Portugalii :?: :?: :chytry
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2014-05-10, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-05-10, 09:27   

kazbar napisał/a:
Obopólna, małżeńska decyzja zapadła...Jedziemy szukać zimy jeszcze w tym roku do Wietnamu lub Tajlandii. Niestety "niekamperowo" lecz "samolotowo".
Pokój w hotelu (podkreślam pokój) - 5 $
Obiad w restauracji dla dwóch osób - 2,5 - 4 $
Pokój w górskim schronisku (pokój) - 1,5 $


Teraz dopiero to przeczytałem i chyba w innym Wietnamie byliśmy. POKÓJ w hotelu dostaliśmy najtaniej za 15 $. Średnio kosztowały ok 20. Piszę o pokoju w którym europejczyk nie boi się zgasić światła. Wystarczy sprawdzić na booking.com. Restauracja za 4 $ za obiad dla dwojga to raczej plastikowe krzesełko na ulicy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2014-05-10, 10:00   

Kaziu, nie słyszałem o wypłatach emerytur ZUS w dolarach ani w podanel przez Ciebie wysokości ( kurs dolara do złotówki około 3 zł). Objaśnij mi szerzej, moze nie mam odpowiedniej wiedzy?
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-10, 11:40   

Może chodzi o dzienną stawkę? To by wystarczyło na osobę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2014-05-10, 12:20   

kazbar napisał/a:
Co prawda emerytem jeszcze nie jestem (jak już będę, to wg. ZUS dostanę jakieś 25 - 80 $ na godne życie )
to chyba są prognozy zusowskie na każdy dzień roku 2064, tylko " jak do(żyć) panie premierze " :ok
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***