Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa tygodnie w północnej Francji
Autor Wiadomość
Lucky Luke
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Maj 2014
Wysłany: 2014-05-11, 18:48   Dwa tygodnie w północnej Francji

Witam!
Planuję wyprawę w lipcu do Francji w 5/6 osób na około 2 tygodnie. Będzie to mój pierwszy wyjazd kamperem za granicę. Mam za sobą już zwiedzanie polskiego wybrzeża w 7 osób.

Będę jechał ze znajomymi w wieku około 20 lat, interesują nas piękne widoki, wybrzeża, zamki, katedry i inne tego typu rzeczy. Z chęcią zwiedzilibyśmy francuskie winnice.
W planach mam trasę około 5 tyś km, kierowców będzie dwóch.

Zastanawiałem się czy lepiej przejechać Niemcy bez dłuższego zatrzymywania do Luksemburga czy jednak przeznaczyć z dzień czy dwa na zwiedzanie przydrożnych miejscowości.

Obecnie trasa wygląda tak: Płock -> Luksemburg -> Riems -> Paryż -> Etretat -> Plaże Omaha Utah Pointe du Hoc -> Mont Saint-Michel. Do tego momentu wyszło około 2100km. Na dalszą trasę nie mam pomysłów, nie wiem czy jechać jeszcze dalej za Saint-Michel czy już wracać. Liczyłem że ktoś obeznany w tych terenach pomoże mi jakoś zaplanować drogę powrotną z ciekawymi miejscami do obejrzenia. I co ewentualnie można obejżeć w wyżej podanych miejscowościach.

Bardzo proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
Łukasz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-05-11, 20:01   

Hallo!Jak widze planujesz intensywnie moim jednak zdaniem juz teraz masz za duzo punktow,francja jest bardzo ciekawa i by ja zwiedzic potrzebujesz wiecej czasu dwa tygodnie moga przy twoich planach byc gonitwa....to jest moje zdanie...pozatym poruszajac sie poza Platnymi autostradami potrzebujesz duzo wiecej czasu na jazde .Na mojej stronie www znajdziesz inne informacje dotyczace francji.Zycze udanego urlopu
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-05-12, 10:17   

Przy 2 tygodniach czasu zdecydowanie nie rozpraszałbym się na zwiedzanie miejscowości przy drodze tylko jechał do celu, czyli wybrzeża płn. Francji. Jeśli będziecie na wybrzeżu Normandii koniecznie odwiedźcie CAEN - średniowieczne miasto portowe (blisko centrum jest camperpark z automatami do serwisu). Jeśli interesują was zamki to polecam powrót doliną Loary, jak również warto zajrzeć w Niemczech do doliny rzeki Mozel. Byłem we Francji 4 lata temu i przejechaliśmy wybrzeże od Amsterdamu do Le Mont Saint Michel, następnie przeskoczyliśmy nad Atlantyk w okolicy St -Nazaire (3 dni plażowania) powrót doliną Loary (zwiedzając zamki) a następnie przejechaliśmy doliną Mozeli. Cała podróż zajęła nam 3 tygodnie.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucky Luke
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Maj 2014
Wysłany: 2014-05-13, 10:29   

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, najgorsze jest to że czasu mało a ciekawych miejsc dużo. Postaram się znaleźć jakieś ultimatum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***