Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Europa z dziećmi...
Autor Wiadomość
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-01-30, 14:22   

Pisząc o innych kontynentach miałem na myśli to, że podróżowanie bez np. kamperka jest trudniejsze. Kamper zapewnia komfort i wygodę jakiej nie możemy zapewnić sobie i dziecku podróżując innymi środkami transportu. /pomijam wycieczkę z biura podróży bo to dla mnie odpoczywactwo a nie turystyka/

Moje doświadczenie pokazuje, że w innych krajach ludzie też mają dzieci, a te dzieci też coś muszą robić.
Zabieraj dzieciaki. One będą szczęśliwe, że robicie coś wspólnie. Nauczą się pewnej aktywności i ciekawości świata, a Ty zrealizujesz swoje plany. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-30, 15:27   

Bałkany to bardzo dobry kierunek dla rodzin z dziećmi. U mnie największą frajdę dzieciom (teraz 7 i 11 lat) sprawiają kąpiele w morzu, basenach ,taplanie się w piasku na plaży oraz różnego rodzaju wesołe miasteczka. Pod takim kątem planujemy podróże. Oczywiście staramy się wcisnąć trochę zwiedzania (też nam dorosłym coś się należy)ale to potrzeby dzieci rządzą naszymi wyprawami. Jadąc do Albanii zrób dzień przerwy na Węgrzech (super baseny obok Budapesztu przy torze Hungaroring http://www.aquarena.hu/site.cgi?/lang/en/ ) dalej do Chorwacji (camping Prapratno, http://www.camping.hr/campsites/prapratno )z piękną piaszczystą plażą , stamtąd masz blisko Dubrownik (warto zobaczyć),dalej przez Czarnogórę do Dures i camping w Kavaje
http://en.camping.info/al...ng-paemer-23497 i wzdłuż morza przez Vlore do Sarande Ksamil http://www.zoover.pl/alba...caravan/kemping . Stamtąd do Grecji brzegiem morza i powrót ze zwiedzaniem w Kalampace Monastyrów.

Taki mógłby być jeden z programów ramowych (pewniaków). Po drodze jest mnóstwo miejsc wartych zobaczenia i jest co robić przez 30 dni.
My zawsze wybieramy kilka miejsc a reszta sama się układa. Oczywiście wiedza nabyta przed wyjazdem procentuje podczas wakacji. Potrzeby swoich pociech najlepiej znacie sami a radosne wakacje dzieci to spokój i spełnienie rodziców. Miłego planowania. Adam :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 18:16   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-13, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-01-30, 20:53   

Jawor_ki
Dzięki - obiecuje że wgryzę się w temat,, Węgry - baseny planowałem obowiązkowo po drodze.


Cytat:
Oczywiście że ma sens!!!!!!!!

No to wszystko jasne[/b]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-02-02, 16:00   

gryz3k napisał/a:

Moje doświadczenie pokazuje, że w innych krajach ludzie też mają dzieci, a te dzieci też coś muszą robić.
Zabieraj dzieciaki. One będą szczęśliwe, że robicie coś wspólnie. Nauczą się pewnej aktywności i ciekawości świata, a Ty zrealizujesz swoje plany. :spoko


Temat podróżowania z dziećmi ma parę aspektów. Najważniejsze jest bycie razem przez 24h, to łączy rodzinę. I jest to najważniejsze. Ale.. Cała reszta to już nie koniecznie kolorowy folder reklamowy. Uważam ze zwłaszcza dzieci w wieku powiedzmy 3-8 lat wymagają samozaparcia od rodziców, czasem lekko nie jest :)
Nie należy liczyć raczej na zwiedzanie, jak sie uda to ok, ale większa jest szansa ze sie nie uda :mrgreen: No chyba ze jest to dziecko w ilości 1 szt. Ale dwoje lub wiecej maluchów oznacza realizację tylko Ich potrzeb i trzeba to przyjąć. Ale i tak polecam ;)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrszmidt 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat romer
Nazwa załogi: muchy
Dołączył: 05 Kwi 2014
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-04-05, 21:01   

witam

W tym roku, w sierpniu , chcemy zacząć "przygodę kamperową ".Mamy 3 tygodnie ( od 3.08 ) i chcemy gdzieś pojechać ,po raz pierwszy :)
Załoga : ja ( oldboy) , moja żona i nasze dwie Muchy Sara - 4 latka i Sonia 2,5...

Moge poprosić o radę gdzie sie wybrać w " PIERWSZĄ PODRÓŻ " ? Sardynia i Korsyka, Francja,Bałkany ?
Może ktoś ma podobną :konfigurację Załogi i wybierze się z nami ? :) )

pozdrawiam PS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2014-04-06, 15:40   

Moje dzieci mialy 2 i 3 lata, jak pojechaly w dluzsza podroz samochodem. Narazie byla to "podroz" przed Europe - w zasadzie przejechanie od punktu A do punktu B. Z Irlandii do Polski.
Ale juz wtedy wiedzieli, ze bedzie i statek, i pociag, i duzo aut, i oboadek gdzies w trasie. Rok pozniej bylo to samo - dzieci mialy 3 i 4 i wiecej zapamietaly. Przez pare miesiecy po urlopie jedna z ich ulubionych zabaw bylo plywanie statkiem do Polski :) Jako statki sluzyly dwie polowki pustej juz piaskownicy-muszli.
W zeszlym roku bylismy autem na kilka dni w Pradze i pomimo braku atrakcji typowo dzieciecych (place zabaw, dmuchane zamki), to i tak dziecu byly zadowlone. Do tej pory prosza o puszczenie im filmu, jak jedziemy do Pragi, jak zolnierze chodza (ogladalismy zmiane warty w zamku hradczanskim). Nie pamietaja za to atrakcji typu dinozaury (centrum handlowe z dinozaurami na dachu) oraz jednego wypadu na plac zabaw.

Mysle wiec, ze nie ma co planowac urlopu tylko pod katem dzieci, bo wtedy jestescie ograniczeni jedynie do miast i placow zabaw lub aquaparkow. Niech dzieci tez maja frajde z chodzenia po zamkach, ogladania strojow ksiezniczek i krolow :) Dziecieca wyobraznia inaczej postrzega swiat niz nasza.

Aha - jesli chodzi o kweste "wymeczania" dzieci na placu zabaw, to powiem tyle, ze nasze po powrocie do hotelu po calym dniu bycia "na nogach" spaly jak susly :) A rano juz sie nie mogly doczekac dlugich spacerow :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-04-14, 17:55   

Cytat:
witam

W tym roku, w sierpniu , chcemy zacząć "przygodę kamperową ".Mamy 3 tygodnie ( od 3.08 ) i chcemy gdzieś pojechać ,po raz pierwszy :)
Załoga : ja ( oldboy) , moja żona i nasze dwie Muchy Sara - 4 latka i Sonia 2,5...

Moge poprosić o radę gdzie sie wybrać w " PIERWSZĄ PODRÓŻ " ? Sardynia i Korsyka, Francja,Bałkany ?
Może ktoś ma podobną :konfigurację Załogi i wybierze się z nami ? :) )

pozdrawiam PS


Ja ma prawie taką samą konfigurację wiekową.
W zeszłym roku jechaliśmy po raz pierwszy Włochy/Chorwacja, kempingi takie by dzieciaki miały zabawę.
Spaggia a mare Porto Garibaldi oraz Zaton - polecam oba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał263 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Adria!
Dołączył: 05 Lut 2013
Piwa: 1/2
Skąd: poznań
Wysłany: 2014-05-18, 13:47   

Odświeżam wątek.
Pytanie; gdzie woda w morzu najcieplejsza na początku czerwca Grecja, Chorwacja, Włochy?
W zeszły m roku o tym czasie byliśmy we Włoszech w Porto Garibaldi - woda cieplutka ale morze brzydkie, w Hr morze piękne ale brrrr no i chyba w czerwcu tak wszędzie w tym kraju....
ZAstanawiam się jak wygląda reszta Włoch, czy można tam znaleźć czystą wodę - chyba daleko na południu?
A jak to wygląda w Grecji,proszę o podpowiedź..

Pozdrawiam serdecznie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***