Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o kilka porad w sprawie obsługi kampera hobby
Autor Wiadomość
kukisek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hobby Citroen c 25 D
Dołączył: 31 Mar 2014
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2014-04-03, 21:46   

Dziękuję za ogólne zainteresowanie i pomoc :spoko

Aktualnie znajduje się w norwegii w Oslo i tutaj kupiłem kampera Sprzedający zapewniał że wszystko działa. Cóż elektryka ok pompy nie pomy,ogrzewanie tylko muszę sie nieco doszkolić w obsłudze. Sprawdze elektryke do czujników może dla tego nic mi się nie wyświetla po wciśnięciu tank. Co do cieknącej wody palnełem małą gafe bo bawiłem się zaworami i nie zauważyłem ze nie mam już wody w zbiorniku dlatego zaczeło chlapać z wyrównawczego :roll: Prześlę któregoś dnia fotki wszystkich zaworów i może w końcu dowiem się co do czego służy ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kukisek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hobby Citroen c 25 D
Dołączył: 31 Mar 2014
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2014-04-12, 19:48   


Tylko takie zawory znalazłem :( Nie wiem dokładnie do czego służą, jedynie ten na trójniku pewnie do zlewania wody z boilera. Na pierwszym zdjęciu jest taka wajcha na boilerze moze ona jest uszkodzona. Zawsze przy włączeniu pompy by lała się woda z kranu to zwiększa się poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym nad kotłem a co za tym idzie małym wężykiem woda wylewa się na zewnątrz.

Takie jeszcze pytanie w sprawie elektryki czy te samochody miały fabrycznie przetwornice prądu z 12 na 220? Ponieważ mam tylko prąd w gniadkach jak bezpośrednio podłącze prąd z zewnątrz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2014-04-12, 21:46   

kukisek napisał/a:
czy te samochody miały fabrycznie przetwornice prądu z 12 na 220?

nie,
fabrycznie to raczej nikt przetwornic nie zaklada, to jest takie wyposażenie dodatkowe
kukisek napisał/a:
mam tylko prąd w gniadkach jak bezpośrednio podłącze prąd z zewnątrz.

i to jest prawidlowe- znaczy tak jest w orginale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kukisek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hobby Citroen c 25 D
Dołączył: 31 Mar 2014
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2014-04-13, 22:50   

nie wiem tylko co z tą lejącą wodą zrobić jest to dla mnie poważny problem :(

Mam także zbite lusterka boczne. Nie jest to oryginalne z citroena bo tam są mniejsze wiec nie wiem gdzie takie dostać ? Miał ktoś podobny problem? A bez lusterka nie przejdę przeglądu w norwegi ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kukisek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hobby Citroen c 25 D
Dołączył: 31 Mar 2014
Skąd: wejherowo
Wysłany: 2014-10-11, 22:00   

Po tak długim czasie a mieszkam już w kamperze ze 5 miesięcy to cieknąca woda to chyba norma (po prostu taki odpływ jak jest za dużo w wyrównawczym ). Ogólnie to nie dodałem że mam ogrzewanie wodne (grzejniki) Często schodzi mi z pieca (cofa się do zbiornika) jak tylko odkręce kran lub samoczynnie jak jest źle układ odpowietrzony (odkręcenie kranu też to powoduje bo układ jest połączony) zawsze muszę dobrze pod pompować wodę do kotła na noc by nie zeszła bawiąc się przy tym odpowierznikami.


Ktoś miał podobne ogrzewanie by doradzić czy to norma? Posiadam instrukcję do pieca ale jest po szwedzku i nic nie rozumię ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***