Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowenia w 7-8 dni
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2014-08-21, 23:14   Słowenia w 7-8 dni

Pierwotne plany wyjazdu na trzy tygodniowy objazd Chorwacji, musiałem zamienić na dwa około tygodniowe wyjazdy z przerwą pomiędzy (musiałem wrócić z powodów rodzinnych)
Pierwsza część już się odbyła w dniach 12-16.08 na trasie Andrychów- Bańska Bystrzyca - Budapeszt (pobyt 2 dni)- Balatofured (pobyt 2 dni) - Gyor - Bratysława -Zlina - Andrychów.
Przewidując że drugi wyjazd odbędzie się w podobnym kierunku zakupiłem winietki na Słowację i Węgry , obie miesięczne, więc będą ważne przez jeszcze 2 tygodnie.
Drugi wyjazd planuję w sobotę rano, a powrót tak aby młodzież mogła 1 września iść do szkoły , więc w praktyce pasuje wrócić najpóźniej w nocy z soboty na niedzielę, co daje nie całe osiem dni .
Na chwilę obecną mam taką koncepcję aby dojechać do Słowenii na wybrzeże adriatyckie w okolice Piran. Ze względu na posiadane winietki jedyna rozsądna trasa to częściowo powtórka powrotu z poprzedniego wyjazdu (Zlina-Bratysława-Gyor) z tym, że punkt docelowy na pierwszy dzień byłby w okolicy Keszthely nad Balatonem.
Ponieważ poprzednio byłem w Balatonfured, dlatego miałbym teraz zaliczony Balaton od drugiej strony.
Z tamtąd na drugi dzień trasa w kierunku Mariboru przez Bak, Lenti i dalej przez Ljublianę .
W związku z powyższym mam kilka pytań do osób , które mają tamte regiony opanowane i mogły by coś podpowiedzieć
Po pierwsze zastanawiam się czy przy tak skromnym czasie taki wyazd ma sens i czy lepiej zwiedzić więcej będąc praktycznie cały czas w trasie, czy lepiej określić sobie jakiś punkt docelowy, dojechać i spędzić tam te kilka dni .
Osobiście wolę pierwszą opcję bo lubię być cały czas w ruchu, ale moja żona chciała by trochę poleniuchować w klimatch słońce-plaża-opalanie :bajer
Czy w okolicach słoweńskiego wybrzeża adriatyckiego znacie jakieś dobre kempingi ?
Czy ma sens zatrzymywanie się w Ljublianie ?
Pytań mam oczywiście dużo więcej ale może ktoś podpowie jakąś inną trasę lub lepszy pomysł wart rozważenia .
Za wszelką pomoc będę wdzięczny :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2014-08-22, 09:06   

Gdyby Cie interesowało to w miejscowości Ptuj byliśmy na fajnym kempingu
z basenami termalnymi -dla dzieci dużo atrakcji na basenach.Cennik tu

Resztę na temat tej miejscowości wygoogluj jeśli będziesz zainteresowany.Co do kempingów na morzem to my byliśmy z końcem czerwca i były zajęte na maxa a nas odsyłali od jednego do drugiego i koniec końców wylądowaliśmy na Istrii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2014-08-25, 21:05   

Dzięki za odpowiedź. Plany uległy w międzyczasie zmianie i na Słowenii byłem tylko jeden nocleg w Terma Catez. W sumie kiszka bo pół godziny po przyjeździe rozpętała sie ulewa i z kampingu zrobiło się bagno. Wykorzystaliśmy tylko trzy godzinne wejście na zamkniętą część basenów i wczesnym rankiem wyjazd w kierunku na Zagrzeb a potem na Zadar i finalnie wylądowałem w Sibeniku na Solarisie
Jednak tej Chorwacji nie odpuściłem i nie żałuję , inny klimat inna pogoda i inne warunki :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-08-25, 21:16   

joko napisał/a:
wylądowałem w Sibeniku na Solarisie

Trzeba było obok do Zablace podjechać. Cisza, luzik, klimat, dobra pizza we wsi.
No i widoki na morze fajne. Solaris to kołchoz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2014-08-26, 09:11   

Trochę kołchoz i to się zgadza, jechałem tam gdzie wiedziałem , że nie będę musiał klamki pocałować. Miejscówkę mam fajną w strefie A blisko morza to nie będę się zwijał teraz, ale dzięki za podpowiedź będzie na raz nastepny jak znalazł :ok
Podjadę tam sobie zobaczyć z ciekawości jak to wygląda bo widzę że to jest rzut beretem zaraz prawie za mariną solarisa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-08-26, 11:19   

Można przejść z buta. Za główną bramą w lewo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Amarcin
trochę już popisał

Twój sprzęt: Szukam
Dołączył: 20 Lis 2013
Piwa: 3/3
Skąd: Jastrzebie zdroj
Wysłany: 2014-11-13, 07:10   

@BaWa
Dzięki za cennik. Planujemy właśnie tam pojechać w przyszłym roku. A potem dalej na Istrię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***