Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izmir, Cesme i Alacati w listopadzie
Autor Wiadomość
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS SUN LINER
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-11-26, 12:39   Izmir, Cesme i Alacati w listopadzie

Zakochaliśmy się w Turcji podczas zeszłorocznej wyprawy. W tureckiej egzotyce, nacjonalizmie, ujarzmionym islamie i nowoczesności.
Dlatego byliśmy przeszczęśliwi, mogąc pojechać tam jeszcze raz, tym razem poza sezonem.

Zapraszamy na wycieczkę!
Ataturk w Izmirze

20141106_162308.jpg
Plik ściągnięto 12757 raz(y) 86,09 KB

_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2014-11-26, 13:23   

Ciekawy kraj - z jednej strony uważam , że jest bardzo niebezpieczny, z drugiej piękny. Na razie u mnie przeważa strona pierwsza. :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2014-11-26, 13:23   

Tak warto być piękne miasto, a po drodze jadąc do IZMIRU od Canakkale mamy Troje, i troszkę pięknych kopców, zjedziemy z kopców ,mamy piękne kurorty nad brzegiem Morza. Są miejsca na kamperowanie.
Przed Izmirem ok 20 km jest też piękna miescina o nazwie Menisa.
Z Izmiru fajna trasa widokowa nadbrzeżem w kierunku Antalyi , Konyi Morza białego , Aksaraj itd. :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-11-26, 17:23   

prof-os napisał/a:
Ciekawy kraj - z jednej strony uważam , że jest bardzo niebezpieczny, z drugiej piękny. Na razie u mnie przeważa strona pierwsza. :spoko
Byłem wielokrotnie w Turcji.Zjeżdziłem Ją prawie całą. Zawsze i wszędzie czułem się bardziej komfortowo i BEZPIECZNIE niż"u nas na zachodzie".Pozdrawiam. :spoko
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-11-26, 20:49   

Mnie w Turcji najgorzej razi nachalność sprzedawców .krętactwo i zaczepianie naszych kobiet,choc za swoją by zabili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2014-11-26, 21:06   

A ja zawsze co kup targowałem się, sama przyjemność . Krętactwo spotkasz w każdym kraju, tym bardziej jestes obcy i łatwy kąsek . Nap w poniedzałkową noc pod Rzymem koledze zdoili 860 l dizla. Spał pod firmą. :spoko

W Stanbule też mnie obrobili Taxasz przystawił do szyji nuż wyją mój pinet , a zniego 300 Marek , 20 zostawił mi na powrót. :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-11-26, 21:31   

zbyszekwoj napisał/a:
Mnie w Turcji najgorzej razi nachalność sprzedawców .krętactwo i zaczepianie naszych kobiet,choc za swoją by zabili.

Nigdy się z tym nie spotkaliśmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS SUN LINER
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-11-28, 12:37   

Byliśmy w Turcji dwa razy, raz 3 tygodniu, drugi raz tydzień - może coś ze mną nie tak, ale nigdy mnie nikt nie zaczepił;) Nigdzie nie chodziłam też sama, ale w Polsce też staram się nie łazić sama tam, gdzie same chłopy albo po ciemku, albo rozgogolona.

Powiem więcej - w Turcji zaczęłam rozumieć, dlaczego kobiety często z własnej woli zakrywają głowy i praktycznie całe ciało. Z szacunku do siebie. I mój szacunek do nich jest o wiele większy niż do zachodnich dziewczyn paradujących z gołymi tyłkami i biustem na wierzchu. Nie mówiąc już o tym, o piękniejsze są piękne, zadbane i doskonale umalowane twarze Turczynek, lub nawet same oczy jako jedyne odsłonięte części ciała niż w całości rozebrane cizie na dyskotekach w Side. Może dlatego je zaczepiają.

Jasne, że przesada jest zła w każdą stronę i największy bunt rodzi się wtedy, jak ci ktoś coś każe. Wiem, że w Turcji, zwłaszcza wschodniej, wciąż kobieta jest własnością mężczyzny i wiem, do jakich nadużyć wobec kobiet tam dochodzi.
Jednak my, jako turyści, podróżując po Turcji środkowej i zachodniej, widzieliśmy raczej symbiozę postaw bardziej konserwatywnych z tymi wyzwolonymi.

I zawsze i wszędzie czuliśmy się bezpiecznie, a spaliśmy w różnych miejscach.
Jadąc kamperować do Francji na pewno zaopatrzylibyśmy się w sprzęt do obrony bezpośredniej, a to przecież taki cywilizowany kraj. W Turcji nie czuliśmy się nieswojo nigdy.

Naciąganie - jest, jasne, ale szybko można przyzwyczaić się do naganiaczy i umieć z nimi postępować. Nie chcesz nic kupić, nie zwracasz uwagi i tyle.

Nas w Turcji urzekli właśnie ludzie. Przyjaźni, ciekawi nas, pomocni. No i ta egzotyka.

Bezwzględnie trzeba tu przyjechać i kropka:)
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-11-28, 15:24   

Nas w Turcji urzekli właśnie ludzie. Przyjaźni, ciekawi nas, pomocni. No i ta egzotyka.

Bezwzględnie trzeba tu przyjechać i kropka:)[/quote]/cytat MARYANOS/

Przejechaliśmy również wschodnią Turcję od przejścia granicznego z Gruzją /przełęcz 2650m/npm/ wzdłuż granic z Armenią/ przez trzy dni objeżdżaliśmy Ararat/,Iranem,Syrią przez Ani,Sanijurfę-ich Jasna Góra-przepiękna,Van /dookoła jezioro Van/gdzie nie widzieliśmy ani jednego policjanta/tereny Kurdów/tylko wojsko w koszarach/jedną noc spędziliśmy właśnie na terenie koszar.Po drodze przez dziesięć dni Cypr Turecki i Grecki.Szacunek z obu stron do SIEBIE,nie rozmawiać o polityce i religii a o kulturze ,zwyczajach,potrawach itp pozwoliło nam w dwa i pół miesiąca zobaczyć co nieco i zauroczyć się Tym Pięknym Krajem.Pozdrawiam.
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-11-28, 17:04   

maryanos napisał/a:
dziewczyn paradujących z gołymi tyłkami i biustem na wierzchu.


I tu bym się nie zgodził. Na pewno facet by tak nie napisał. Żeby uprzedzić byłem w Turcji co najmniej 10 razy.Przebywałem również z rodzinami Turków to znaczy tylko z ich męskimi członkami inne płcie są wykluczone z takich spotkań.Jeżeli chciałabyś tak żyć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS SUN LINER
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-12-01, 09:52   

Do życia mam już wybrany kraj, Hiszpania na nas czeka:)

Podróżując po obcych krajach staram się nie patrzeć na nie przez pryzmat miejsca do życia, tylko odbierać je takimi, jakie są, trochę reportażowo. Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, że jest tak, a nie inaczej. Dostrzegam zjawiska, które są "lepsze" i "gorsze" niż u nas, ale jeszcze raz podkreślę, nie oceniam. Często w naszym rozmowach pojawiało się pytanie: ale czy chciałbyś/chciałabyś tu mieszkać na stałe? No nie, ale też nie o to nam przecież chodzi. Wiemy, że oto jesteśmy w kraju odmiennym kulturowo, religijnie i obyczajowo, w innym, równoległym do naszego świecie. Jakie mamy prawo osądzić, że ten nasz jest najlepszy?
Nas dziwi, że kobiety nie mogą brać udziału w męskich spotkaniach, a ich dziwi, że u nas mogą.
Gdybym urodziła się w Turcji, pewnie byłoby to dla mnie normalne. A może nie i robiłabym wszystko, żeby wyrwać się z patriarchalnych układów? A może mieszkałabym w Izmirze, o którym był mój wpis i byłabym pełnoprawną uczestniczką życia społecznego, ubraną w modne, europejskie ciuchy i co wieczór jadłabym pyszności popijając je piwem w jednej z restauracji na Kordonie, siedząc ramię w ramię z facetami? I miałabym Ataturka naklejonego na samochodzie:)
A może dobrowolnie nosiłabym chustę i wcale nie chciałabym w tych knajpach siedzieć i wolałabym zajmować się 4 czwórką swoich prześlicznych dzieci (bo piękne są tureckie dzieci, chyba bez wyjątku).
Kto wie.

Tymczasem urodziłam się w Polsce i jest to dla mnie nienormalne, że 6 miesięcy w roku jest zimno, a przez 3 miesiące wychodzę do pracy po ciemku i wracam po ciemku. Jest to dla mnie również nienormalne, że jako kobieta, żyjąc w kraju, gdzie ponoć jest równouprawnienie, muszę w tej pracy robić trzy razy więcej, żeby zasłużyć na takie uznanie jak facet na moim miejscu i na takie same zarobki. A wracając do domu, mam drugi, nieopłacany już etat, polegający na sprzątaniu, praniu i prasowaniu. I jest to na wskroś oczywiste.
U nas też jest dyskryminacja, jeszcze gorsza, bo ukryta i wszyscy (czyt. mężczyźni) chórem zaprzeczają.

Chciałam przekazać tym przydługim wywodem, że nasz zachwyt nad Turcją nie jest równoznaczny z chęcią natychmiastowej przeprowadzki, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że to zupełnie inny świat. Nie lepszy, nie gorszy - inny. A im bardziej inny, tym bardziej zadziwia, zmusza do myślenia i nie przechodzi bez echa, wywołując takie właśnie dyskusje:)
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS SUN LINER
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-12-01, 09:57   

EBRP670 napisał/a:


Przejechaliśmy również wschodnią Turcję od przejścia granicznego z Gruzją /przełęcz 2650m/npm/ wzdłuż granic z Armenią/ przez trzy dni objeżdżaliśmy Ararat/,Iranem,Syrią przez Ani,Sanijurfę-ich Jasna Góra-przepiękna,Van /dookoła jezioro Van/gdzie nie widzieliśmy ani jednego policjanta/tereny Kurdów/tylko wojsko w koszarach/jedną noc spędziliśmy właśnie na terenie koszar.Po drodze przez dziesięć dni Cypr Turecki i Grecki.Szacunek z obu stron do SIEBIE,nie rozmawiać o polityce i religii a o kulturze ,zwyczajach,potrawach itp pozwoliło nam w dwa i pół miesiąca zobaczyć co nieco i zauroczyć się Tym Pięknym Krajem.Pozdrawiam.


Wielka wyprawa! Pewnie o tym, co widzieliście, można by książkę napisać:) Z chęcią posłuchalibyśmy opowieści.
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-12-01, 11:19   

a gowno tam - uciekamy nie przed ludzmi, uciekamy przed tlumem.

tesknimy do spotkania pojedynczego czlowieka, tego konkretnego, nie anonimowego jak w tlumie, do pogadania z nim, zwierzenia mu sie ze swoich problemow cywilizowanego zycia (nawet jak nie rozumie ani slowa, a moze tym bardziej), cos jak spowiedz niemal. i znajdujemy takich ludzi glownie gdzies w stepowych jurtach, pustynnych namiotach, gorskich szalasach. w miejscach "lzawo romantycznych", a nie w galeriach i wypasionych knajpach dla turystow.
nie jest tak?/cytat z tekstu mazeno/
I to jest TO,a pisać nie chcę-nie umiem,to trzeba przeżyć. :spoko
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-04-05, 17:14   

EBRP670 napisał/a:
Nas w Turcji urzekli właśnie ludzie. Przyjaźni, ciekawi nas, pomocni. No i ta egzotyka.

Obecnie jestem na etapie czytania wszystkich relacj z Turcji :?: Czy Wy napisaliście jakąś relacje ze swoich podróży w te strony :?: :?: Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***