Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyka użytkowania
Autor Wiadomość
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-06-05, 21:50   

A propos Route 66 :
http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html
to tak na deser choć "Happy Camper" europejczykiem :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek R. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fleetwood Bounder
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2010
Skąd: Podwarszawska wieś
Wysłany: 2013-06-21, 00:52   

To postarajcie się znaleść , jak ja , starszego amerykańca RV na ropę - ma wszystko o czym marzsz . ZA TAKĄ CENĘ SERDECZNIE POLECAM . Wielki , ale dość zwrotny . Przestronny tzn. gabarytów dużej kawalerki . Prosty i tani w modernizacji i naprawach , jeśli potrafisz wyszukać i zrobić coś sam ( jakiś hipermarket budowlany i hurtownia elektryczna , ew.allegro ) . Spalanie nie wali na kolana - mój z praktyki między 16 a 18 litrów na stówkę - przynajmniej Amerykanie nie kłamią podając identyczne wartości ( 6,5 l. TD Automat - 210 KM ) . Prędkość z jaką się przemieszczam to 80 - 100 km/h , ale do 140 docąga , lecz nie wiem ile wtedy pali . Dynamika jazdy jak w autobusie wycieczkowym z kirowcą bez punktów karnych . Uwaga : przy opłatach autostradowych musisz przekonać obsługę , że jest to camper , a nie autobus ( o ile jest röżnica w cenie ) . Na graniach ściany wschodniej też , by nie stać w wielogodzinnej kolejce z ciężarówkami ( rejestracja : ciężarowy-specjalny-kempingowy ) . Niestety konieczne jest prawo jazdy "C" i Viatoll - ponad 3,5 tony .
_________________
Darek R.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-10-01, 19:59   

Ja mam 10,5m amerykańca 6,8l benzyna i jestem w nim zakochany,może dlatego że przerobiłem go na gaz.Spalanie to między 27 a 33l gazu na setkę ale przeważnie wychodzi mi niecałe 30l.Prędkość -staram się nie przekraczać 100km/h a gdy na postoju rozłożę ścianę no to bajka, przestrzeni jest tyle ,że dzieciaki urządzają sobie potańcówki,żaden nawet najdroższy europejczyk nie ma takiego rozwiązania.
_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek R. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fleetwood Bounder
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2010
Skąd: Podwarszawska wieś
Wysłany: 2013-10-02, 00:43   

RVrider-pokaż swojego-campera :lol:
_________________
Darek R.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-02-16, 01:46   

Przepraszam trochę to trwało zanim tu znowu zajrzałem.Z góry przepraszam ale lepiej późno niż wcale :oops: .Zdjęcie z mojego rodzinnego wypadu.Auto i resztę camperowej rodzinki można będzie zobaczyć na żywo, jak w zeszłym roku ,na zlocie pielgrzymkowym w Częstochowie.Gorąco zapraszam wszystkich (Amerykańców) :ok ,będzie można wymienić doświadczenia . Nie ukrywam ,że jest to moja pasja więc wiem już co nieco na temat Juesejów.

DSCN1223.JPG
Plik ściągnięto 115 raz(y) 235,13 KB

_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-02-16, 08:37   

Gdybym miał odpowiednie prawko !!!! Nawet bym się nie zastanawiał, Ale leniwy jestem .
Szczerze "ZAZDRASZCZAM"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2014-02-16, 13:06   

A jak to jest z viazlodziejstwem ? Jakie stawki za km?
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-02-16, 14:01   

Viatol jak za pow 3500 DMC. Pisano wyżej.
Ja myślałem o amerykańskiej naczepie
Póki co znalazłem dla siebie wersję małolitrażową.

Ten mój Chevy pali 17 benzynki , schodzi niechętnie do 13 V8 5,3l
Mnie by to nie przerażało . Uwielbiam amerykany . To jak y styl i świat, podobnie jak jazda z przyczepą lub Camperem.

Jak z rejestracją takie pojazdu??? Mój był jescze w czasach gdy bez ,żółtych świateł i europejskiego typu przednich reflektorów został zarejestrowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szczepan70 
trochę już popisał


Twój sprzęt: fleetwood southwind
Dołączył: 31 Sty 2010
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 21:44   

Fajny,może kilka fotek ze środka.Bardzo chętnie uczestniczyłbym w "amerykańskim"
spotkaniu,jednak po po "wystąpieniu czarnego szamana" na rozpoczęciu sezonu M
w 2011 wszelkie akcje i "rozpoczęcia" w Częstochowie mnie odpychają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-02-17, 14:49   

Prawko było dla mnie też przeszkodą ale chęć zakupu juesa była większa.Wtedy ktoś mi powiedział ,że to pryszcz i żebym nie słuchał tych bredni jakie to trudne rozpowszechnianych przez betony, które zdają na kat.B po 15 razy,że jak przysiądę, to miesiąc i mam prawko.Prawda jest taka ,że pomyślałem przyszłościowo i trwało to trochę dłużej bo od razu zrobiłem C C+E i A ,a kampera kupiłem tydzień przed egzaminem więc ciśnienie miałem ogromne żeby zdać.Od razu namówiłem brata ,który też zrobił te same kategorie więc zdawaliśmy razem i było raźniej.Na szczęście wszystko poszło za pierwszym razem.Zachęcam niezdecydowanych, nie taki diabeł straszny...
Jeśli chodzi o rejestrację i światła nie było problemu bo kupiłem auto w Polsce więc wszystko było.Co do fotek ze środka to, nie próbowałem go sprzedać, więc nie robiłem zdjęć samym ścianom ,a te co mam się nie nadają ,ale jak jesteście zainteresowani to przy nadarzającej się okazji pstryknę coś.
Ja mam taką rodzinną tradycję ,że co roku jesteśmy kamperami 5 szt.przynajmniej raz na Jasnej Górze ,wiec jeśli jest coś organizowane to jedziemy ,ale przecież nie dla księdza tam jadę.
Przesyłam jeszcze parę fotek co mam.

DSCN1218.JPG
Plik ściągnięto 94 raz(y) 235,39 KB

DSCN1105.JPG
Plik ściągnięto 76 raz(y) 236,47 KB

_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2015-03-21, 19:46   

Mam pytanie. Czy korzystacie juesejami z kempingów i w Polsce i w południowej europie ? Jak z tym jest ? Tzn chodzi mi ofkors o wjazd i wyjazd z miejsca kempingowania.
Pytam, bo będę musiał kupić większego kampera i tak pomyślałem ostatnio, że może zamiast 7 metrów iść w 10 metrów :wyszczerzony: Ale jednocześnie lubię kempingi. Jakie są wasze doświadczenia z RV ?
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-03-22, 08:19   

Bajaga napisał/a:
Mam pytanie. Czy korzystacie juesejami z kempingów i w Polsce i w południowej europie ? Jak z tym jest ? Tzn chodzi mi ofkors o wjazd i wyjazd z miejsca kempingowania.
Pytam, bo będę musiał kupić większego kampera i tak pomyślałem ostatnio, że może zamiast 7 metrów iść w 10 metrów :wyszczerzony: Ale jednocześnie lubię kempingi. Jakie są wasze doświadczenia z RV ?


Z Racji campingowego doświadczenia tutaj jest największy problem.
Infrastruktura campingów nie jest przystosowana do przyjmowania tego typu pojazdów,, promienie skrętu alejek i dróżek.wysokości gałęzi i osłon słonecznych,wielkość stanowisk,moc zainstalowana.
Dojazd do campingów też nie uwzględnia takich pojazdów skręty w bramy to nieraz masakra.

Mnie też rajcują te pojazdy ale jako że mam trzeciego (to ponoć dopiero ten optymalny)
Musi być kompromis
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2015-03-22, 11:48   

koko napisał/a:

Mnie też rajcują te pojazdy ale jako że mam trzeciego (to ponoć dopiero ten optymalny)
Musi być kompromis


Ja właśnie tak kombinuję, że może by tak z lekka naciągnąć ten kompromis i nabyć amerykana ale takiego ok. 9 metrów no max 10 czyli 30-32 stopy. Optymalny byłby 30 stóp i 2 slajdy, idealnie wtedy. To chyba kompromis :)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-03-22, 11:56   

Itasca Reyo, Djamont Avanti
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-04-17, 22:08   

Ja jeżdżę po kempingach i w zasadzie nie mam problemów.Oczywiście jest to stresujące ale raczej dla mojej żony, która nie może przywyknąć i zawszę panikuje i to już parę kilometrów przed, że się nie zmieścimy ale mnie to strasznie śmieszy ,szczególnie jej mina :haha: .Jedyny problem jaki miałem z kempingami kilka razy, to nie szerokość bram wjazdowych tylko ich wysokość (jakieś konstrukcje pseudo harcerskie nad wjazdem)Bezpieczna wysokość dla mojego kampera z klimatyzatorami to 3,5m.Niestety czasami jest za nisko albo na styk ,no i to co pisał już kolega koko zdarzają się gałęzie -trzeba uważać.
_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***