Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsza wyprawa na południe europy co warto zobaczyć
Autor Wiadomość
mlynek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: iveco 3510
Dołączył: 14 Cze 2015
Wysłany: 2015-06-14, 09:56   pierwsza wyprawa na południe europy co warto zobaczyć

witam mojego kamperka i mnie czeka pierwszy dziewiczy rejs za granice i podruż poślubna, planuje 2-3 tygodnie celem jest Chorwacja i Czarnogóra. Po drodze Węgry, Serbia,Bośnia i hercegowina.
i moje pytanie do was bardziej doświadczonych gdzie warto pojechać i dołozyć pare km a co lepiej ominąć z daleka. Gdzie trzeba uważać na winiety kontrole, prędkości gdzie dużo zapłace np za przeładowanie. Gdzie spotkam wagi w drodze bo ponoć i takie cuda są. Jaka mapa do nawigacji będzie najlepsza i czy lepiej palcem po mapie? gdzie można zatrymać się na poboczu, parkingu czy w zatoczce i kimnąć a gdzie jest za to lipa? No i najważniejsze gdzie nie lubią polaków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-06-14, 10:23   

:spoko
w zasadzie na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na Forum... wymaga to trochę czasu i cierpliwości ale zapewne warto, przy okazji znajdziesz jeszcze wiele innych przydatnych informacji, jak na pierwszy raz to trochę tego dużo :-P ... chyba, że to będzie tylko objazdówka :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2015-06-14, 12:07   

ZEUS ci dobrze radzi. Wejdź w dane państwa na forum i trochę poczytaj (dział zagraniczne )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2015-06-19, 10:24   

Z mojej praktyki na temat wag to największy problem jest w Austri i w Niemczech. Ja zawsze jadę przeładowanym autem (ok 700-1000 kg) ale mam zasadę przez Austrię jadę po godz. 22 i ciągnę do końca aby przed 6 00 być już poza granicami tego kraju. Jeżdżę od kilkunastu lat co roku i w życiu nie miałem kontroli i problemów .
_________________
...Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień…
KRZYSIEK&BEATKA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***