Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
podróz nad Adriatyk z przygodami
Autor Wiadomość
ogrodnik 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Knaus Live Wave 650
Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 12 Kwi 2014
Piwa: 4/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-09, 12:29   podróz nad Adriatyk z przygodami

Witam
Właśnie siedzę sobie w wygodnym fotelu, mam dwie ręce w gipsie i dużo czasu. Dlatego piszę tego posta. ale od początku
Wybraliśmy sie z moją rodzinką 17.08.2015 w kierunku Crikvenicy położonej niedaleko wyspy Kryk w Chorwacji. Zamysł był taki że zawozimy nasze dzieciaczki na obóz pływacki do wtorku 20.18 na miejsce i zmywamy sie na pierwszy samotny urlop od 14 lat.
Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w rejonie miasta Breclaw w Czechach przy granicy z Węgrami.
Piękne okolice winnic zauroczyły nas, ale wypatrzyliśmy w okolicy aquapark i tam pospieszyliśmy. na miejscu okazało się że jest to wielki moloch z mnóstwem ludzi, co raczej nas mocno odstraszyło, ale pojechaliśmy troszkę dalej i znaleźliśmy ładne ciche miejsce nad jeziorkiem do którego (nie wiedzieć po co) poprowadzono drogę asfaltową z eleganckim parkingiem wzdłuż niej. Tam spędziliśmy pierwszą nockę.
Dalej sprawdziliśmy aaaaaautostradę z Brna do Bratysławy. Ostrzegaliście nas ale zaryzykowałem - dobrze ze kawałek ominąłem zajeżdżając na Breclaw.
Drugą nockę zaplanowałęm na sławnym Balatonem. O zgrozo po dotarciu na miejsce w rejonie miasteczka Keszthely okazało sie jest todużzzaaaaaaaaa alenietety śmierdząca kałuża. NA dużzzzzym choć pustawym kampingu przespaliśmy sie zrzuciliśmy kota i szarą wodę i w drogę porzucić dzieci i WOLNOŚĆ
Kolejne miejsce docelowe to jeziorka plitwickie, dotarliśmy tam ok 17 także troszkę późno. W dwie godzinki przebiegliśmy najkrótszy szlak. Było warto, myślę e jeszcze tu wrócimy na cały dzień. Nocleg zahaczyliśmy po drodze nr 52 na dziko ścielących się pastwisk pod otaczającymi nas górami. Przez 40 km minęło nas może 5 samochodów.
Rano dotarliśmy do przełęczy gie wyłonił nam się Adriatyk. I zatkało nas - nie muszę mówić że jesteśmy tu pierwszy raz. Cała drogę jedziemy do Cricwenicy ok 40 km z otwartymi dziobami. NA miejscu się okazuje że dzieci z obozu zjechały się dokładnie razem z nami.
I teraz następuje przekazanie kochanych dziciaczków trenerowi i jesteśmy wolni.
Ale nie, stwierdziliśmy że prze wyjazdem przejedziemy się na rowerkach po okolicznym wybrzeżu nad Adriatykim, bo nie było strasznie gorąco. Na marginesie tam prawie wcale nie jeździ się na rowerach. PO drodze mojej żonce zachciało sie sportu wodnego, których tam nie brakuje, ale ja przezorny i z natury ostrożny powiedziałem że lepiej pojedzmy sobie dalej na rowerkach i wróćmy spokojnie do kamperka i po obiedzie z dziećmi spadamy na wymarzony urlop we dwoje. A tu niespodzianka........................
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BaWa 
weteran


Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Piwa: 36/62
Skąd: z kamperlandii
Wysłany: 2015-08-09, 12:36   

Co dalej..... Nie trzymaj nas zbyt długo w niepewności :ok
_________________
Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2015-08-09, 12:37   

Czekam na Cd :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirek48 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mitsubishi L300
Nazwa załogi: mirek i janka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-09, 12:50   

....i co dalej?.... :spoko
_________________
Mirek Brus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-08-09, 13:42   

Gleba na rowerze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ogrodnik 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Knaus Live Wave 650
Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 12 Kwi 2014
Piwa: 4/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-09, 14:01   

Fux gratulacje trafiłeś
Jadąc uliczka nad samym morzem dojeżdżając juz do kamperka niestety na kierownicy miałem jedną rękę. okazało sie że że była to ręka przy przednim hamulcu :(
Jóź nie pamiętam dlaczego ale niestety nacisnąłem go zjeżdżając z małego wzniesienia co spowodowało wyrzucenie mnie przez kierownicę lądując na wyprostowanych rękach na asfalcie. Podnosząc się nie czułem rąk od łokci w dół. Po chwili podjechała do mnie moją żona , która niczego nie widział bo była zajęta 20 m dalej wybieraniem kapelusza. Delikatnie spuchły mi łokcie wiec udaliśmy sie żony trenera która była pielęgniarką. na miejscu schłodziłem łokcie,ale nie mogłem bez bulu ich wyprostować. Myślę wiec nie ma żartów trzeba dzwonić na nr do firmy ubezp w której wykupiliśmy polisę podróżną. Al to nie koniec wrażeń.......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbychu 
weteran

Twój sprzęt: Arca M699GLT Fiat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Piwa: 19/8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-08-09, 14:03   

Zaraz zaraz , ale 17. 08. 2015 to dopiero będzie za tydzień , czyżby to była zapowiedż jakiejś wróżby? :ok
_________________
ZBYSZEK I STASIA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ogrodnik 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Knaus Live Wave 650
Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 12 Kwi 2014
Piwa: 4/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-09, 14:37   

oczywiscie był to 17.07 :spoko
Co ciekawe okazało sie polisa która załatwiała mi znajoma była dość dobra. ok 19 godzi (po 2 godz od pierwszego tel) przyjechała po nas auto firmowe od ubezpieczyciela z kierowca mówiącym płynnie po angielsku, który zawiózł nas do szpitala w Riece. Tam pogadał pan w okienku i zaczęła się procedura badań i prześwietleń. Personel od pielęgniarek do lekarzy nie mają więcej niż 35 lat i także spokojnie porozumiewał sie po angielsku. Po małych zawirowaniach na SORZE o godz 24 okazało się że w lewym łokciu jest podejrzenie stłuczenia główek kości, a w prawej ręce podejrzenie pęknięcia kości strzałkowej. I co ? obie ręce w gips od połowy ramienia do nadgarstków. Pan kierowca zapłacił w okienku i zawiózł nas pod kamperka o 1 w nocy.
No dobra ogarnąłem łokcie, ale kto pojedzie kamperkiem. Moja żonka nie jeździ tak dużym autem i do tego z manualna skrzynia.
I tu moje duże zaskoczenie firmy ubezpieczeniowe nie przewidują w asistans zepsucia kierowcy tylko pomoc kierowcy jak spsuje mu się samochód !!!!!!!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbychu 
weteran

Twój sprzęt: Arca M699GLT Fiat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Piwa: 19/8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-08-09, 14:46   

No to klapa :gwm
_________________
ZBYSZEK I STASIA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-08-09, 15:00   

ogrodnik napisał/a:
Fux gratulacje trafiłeś
Jadąc uliczka nad samym morzem dojeżdżając juz do kamperka niestety na kierownicy miałem jedną rękę. okazało sie że że była to ręka przy przednim hamulcu :(

Prawidłowo, ale ten manewr trzeba przećwiczyć.
Najszybsze i najskuteczniejsze hamowanie awaryjne rowerem robi się tylko przy użyciu przedniego hamulca. Nie dotykamy tylnego, bo zarzuci. Ręce jeśli to możliwe proste, kierownica jak najdalej do przodu, tułów niżej, ciężar ciała niżej i do tyłu. Dobrze jest to przedtem wypróbować żeby nie fiknąć koziołka. No i dwie ręce trzymają kierownicę, bo jedna to skręci i...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-08-09, 15:22   

Ostatnio coraz częściej zacząłem na rowerze przez telefon gadać. Muszę tego zaniechać. :oops:
No i czas najwyższy na kask.
Za to zawsze w dobrych, pełnych rękawiczkach rowerowych!
Nawet latem nie jest gorąco.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ogrodnik 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Knaus Live Wave 650
Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 12 Kwi 2014
Piwa: 4/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-09, 15:24   

i powrót
Brałem różne możliwości pod uwagę. Bliski byłem napisania posta o pomoc tu na forum. Z polisy zaproponowano mi karetkę która miał przyjechać po mnie z Polski i zabrać mnie z żona przy opiece pielęgniarki do polski. Nie rozwiązywało to problemu sprowadzenia kamperka. Uruchomiłem więc najpierw rodzinę. Okazał się że szwagier może zabrać się do Chorwacji z ekipą które właśnie wyjeżdża busem z Wrocka - koszt 200z ł. I tak zrobiłem Przyjechał ze szwagierką, a tu się zrobiło tak wietrznie że może zrobiło się tak zimne jak Bałtyk - ku niezadowolenia szwagrostwa. Także zawinęliśmy się w piątek z noclegiem na dziko na Węgrzech. Dotarliśmy cali i prawie zdrowi do domku. ufffffffffff

pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-08-09, 18:50   

Asist PZU daje kierowcę zastępczego. Taka uwaga dla potomności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-08-10, 16:04   

:pifko na zdrowie !!

Widzę, że dotarliście nad Adriatyk tą sama droga co my... też dziwnie wyglądaliście jadąc z otwartymi paszczami :)

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia !!
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-08-10, 16:26   

Dzięki . Zdrowia Ci życzę i jestem wdzięczny za te posty.
Dodaj jakie to TU.
co byś w świetle tego wypadku zrobił inaczej.


a rowerek jak motocykl , saperski sprzęt , mylisz się raz. Zawsze niemal są konsekwencje .
fux ma rację - rękawiczki, JW średnio , za mała masa ..ale gleba to gleba , chronił byś ręce rozwalił byś barki , łeb itp.
Tak jest , pech to pech.
.....

Ps wybacz ....czym stukasz :mrgreen: :bigok obie ręce w gipsie...
Szacun
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***