Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapy HERE już nie beta
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2015-02-14, 18:36   Mapy HERE już nie beta

Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android mogą pobrać nową wersję aplikacji nawigacyjnej Nokii. Co ważne, od teraz nie jest to już wersja testowa.

Program oferuje przeglądanie trójwymiarowych wizualizacji wybranych centrów handlowych i lotnisk w 70 państwach świata, w tym w Polsce. Użytkownik może oglądać plany poszczególnych pięter, dowolnie obracać widok, a po stuknięciu na ekranie w wybrany obiekt handlowy otrzyma dodatkowe informacje o nim – np. wskazówki dojazdu czy dane kontaktowe.

Jedna z zalet aplikacji HERE jest możliwość pobierania map do pamięci urządzenia, tak aby można było z nich korzystać bez połączenia z internetem. W nowej wersji wprowadzono istotne udoskonalenie tej funkcji pozwalające ściągać dane „w tle”.

W aplikacji naprawiono ponadto błędy zgłoszone do wcześniejszej wersji przez użytkowników. Udoskonalono także wybrane elementy interfejsu użytkownika. Jak zapewniają twórcy programu, dzięki zmianom można teraz np. łatwiej wybrać tryb wyszukiwania trasy (dla samochodu/pieszego/komunikacją publiczną).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-02-16, 07:00   

Dzięki,bo tego mi brakowało .
Na windzie przyzwyczaiłem się
Here na Noki dało radę w Grecji
Auto mapa słabiutko, gubiła się w uliczkach i te greckie literki.
Co za idiota to wymyślił.
Musieliśmy w Goglach tłumaczyć na grecki i wprowadzać otrzymaną nazwę do auto mapy itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikojaj 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Burnster Privilege 728
Nazwa załogi: Mikołaj Opole
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Opole - Domecko
Wysłany: 2015-02-16, 08:49   

Od 3 lat korzystam z Here Drive :bigok
Jak w każdej navi trzeba myśleć.... bo czasem proponuje dłuższą trasę i uparcie każe nią jechać nawet jak już jedzie się krótszą. Każe zawrócić i nadrabiać nieraz 30 km.
Ale kto ma kontrolę nad nią ten nie błądzi ;)
_________________
Czysta dusza, silna ręka.
Pamiętaj żelazo nie klęka...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-02-16, 09:48   

Algorytmy są różne a Here mniej rozbudowana , to alternatywa i kontrola nad innymi .

Mam to w telefonie z windowsem , teraz będę miał w tablecie z androidem .
Warto gdy się zawiesi orginalna AM .

Teraz to bez problemu .
Papierowych nie wożę , jedynie czasem jakiś przewodnik .
Here jest fajna do zwiedzania miast , telefonik w kieszeni i w słuchawce gada dokąd iść np. do bankomatu .
Zresztą tyle tego jest , dla każdego coś miłego ..
Ideału nie ma .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2015-09-02, 18:35   

Z Google Play można już pobrać nową wersję aplikacji nawigacyjnej HERE dla urządzeń z systemem Android. Wydanie zawiera dwie istotne zmiany.

Pierwsza to tzw. menu kontekstowe, które pozwala znacznie szybciej i łatwiej dotrzeć z poziomu mapy do poszczególnych funkcji– uzyskiwania dodatkowych informacji o obiektach, dzielenia się nimi ze znajomymi, wyznaczania trasy przejazdu oraz uruchamiania nawigacji. Jak zapewnia Nokia, rozwiązanie to zostało bezlitośnie sprawdzone przez beta-testerów i spotkało się z ich przychylnymi opiniami.

Druga nowość dotyczy wyświetlania informacji o połączeniach komunikacji zbiorowej. Od teraz aplikacja HERE prezentuje również wszystkie przystanki pośrednie, co w ocenie autorów oprogramowania pozwala lepiej ocenić, jak długa czeka nas podróż oraz gdzie i kiedy należy wysiąść lub się przesiąść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rambler 
zaawansowany
związek energetyczno-motoryczny


Twój sprzęt: Vehicle Raptor [Westfalia James Cook]
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Piwa: 10/14
Skąd: Kraków-Rząska
Wysłany: 2015-09-02, 23:42   

Ja się w tym roku dałem nabrać na Sygica. Kupiłem "dożywotnie mapy" i potem w trasie okazało sie że nie ma na nich nowych odcinków, tak więc m. in. przez Węgry z 30 km przejechałem "po trawie". Poza tym ta nawigacja ma problem z kierunkami: głos mówił "Skręć w prawo" a droga prowadziła w lewo.
W pewnym miejscu coś jej się pochrzaniło i nieoczekiwanie zaordynowała "Natychmiast zwróć!". Przez takie błędy straciłem kupę czasu, nerwów i kasy.
Zrobiłem dodatkowo z 90km. Ogólnie Wielka lipa.
_________________
Nikt nie wie dokąd p­ro­wadzi dro­ga, póki nie sta­nie u celu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-09-03, 00:33   

Rambler napisał/a:
Ogólnie Wielka lipa.

A ja używam i jestem zadowolony. W tym roku też byłem m.inn. na Węgrzech i wszystkie drogi były jak trzeba na mapie. Trzeba tylko pamiętać, że aktualizacja map nie jest automatyczna i przed wyjazdem warto wejść w menu i zlecić pobranie nowych odcinków.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-09-03, 11:41   

Niestety po aktualizacji do Lollipopa nie działają mi mapy Here :(

Nie da sie ich nawet ponownie zainstalować, ale to może jeszcze i dlatego, że mój tel. działa na procesorze Intela :?:

Zna ktoś jakiś myk :?:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***