Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić czy wypożyczyć Kampera
Autor Wiadomość
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2015-10-17, 15:05   

izola napisał/a:

PS. jeźeli chodzi o emocje o których wspominasz - nic nie zastąpi adrenaliny, jak masz sex w windzie i takowa się zaklemuje miedzy piętrami :idea


No zacięcie windy wydaje się na plus, bo niby wtedy jest więcej czasu... - ale ja nie wiem, ja się na tym nie znam :bajer
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-10-20, 08:43   

he a u mnie jest inaczej...
przez 8 lat jeździłem z przyczepami i byłem z tego super zadowolony ale zawsze z żona przyglądaliśmy się kamperom na trasie i ciary przechodziły na ich widok...
wiec zapadła decyzja od razu o zakupie.
i kupiliśmy...
Jak dla mnie rewelacja !!! Nawet teraz jeszcze go do zimy nie przygotowałem bo mam nadzieję że jeszcze gdzieś pojadę, nawet na jeden dzień, nawet na jedna noc.
Dzieciom tez się podoba. Nigdy tak spokojne nie sa w aucie osobowym. W naszej rakiecie siedzą jak myszy pod miotłą. Spokój cisza nawet na bardzo długich trasach.
Ale moja druga połowa tego nie podziela... ciągle namawia na sprzedaż kampera. Twierdzi, że jej z tyłu jest niewygodnie, że nic nie widzi - mamy alkowę. Ogólnie to tęskni za przyczepą.
I ostatecznie to ja ciągle gdzieś jeżdżę z dziećmi - 6 i 2 lata a żona zostaje w domu tylko czasami da się namówić.
No i sam nie wiem czy postąpiliśmy dobrze. Może trzeba było wypożyczyć to pewnie byśmy zmienili holownik i pozostali przy przyczepie? Sam nie wiem. Ja za żadne skarby nie sprzedam kampera - Aga od razu by go zamieniła na przyczepę.
Musze ją namówić by zaczęła sama kierować - może się da wtedy przekonać bo z przyczepa nie chciała jechać bo twierdziła, ze za długi zestaw i niebezpiecznie.
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-10-20, 09:01   

stef napisał/a:
Twierdzi, że jej z tyłu jest niewygodnie, że nic nie widzi - mamy alkowę. Ogólnie to tęskni za przyczepą.

I ma racje !!!!
Jazda z tyłu dla dorosłej osoby to katorga . Standardowe siedzenia , ich kąt oparć itd , to pomyłka . małe dzieci jeszcze jako tako , ale ja nawet nie siadam gdy stoimy .

Przesadź żonę obok. :bigok

Kamper jest dla dwóch osób !!!!

Dzieci, teściowa i zwierzęta to już uciążliwa konieczność . :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-10-20, 10:50   

Stef, skoro jeździsz sam z dziećmi to oznacza, że podczas jazdy te dzieci nie wymagają niańczenia i mogą siedzieć same. W takim razie niech siedzą z tyłu, a żonę posadź na porządnym siedzeniu pasażera z przodu. Można wstawić bez problemów wygodne fotele np. od 806-ki i masz wersal. Po co męczysz żonę na tej fatalnej ławce z tyłu, która jest głupsza niż tył w Navarze. Jechałeś tam kiedyś - dramat.
To bezmyślne siedzenie z tyłu w firmowych kamperach jest jednym z powodów by nie kupować firmówki albo kupić i od razu przerobić. Sala tortur przy dłuższej trasie. Konstruktor powinien tam siedzieć dwa dni i by się wówczas przekonał, że zaspał na wykładach z ergonomii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-10-20, 14:13   

Przecież jej nie każe tam siedzieć :)
A co do siedzeń - z tyłu fakt że lipa na dłuższej trasie ale z przodu oryginalne siedzenia są całkiem ok. Tym bardziej, że mają fajna regulację podparcia lędźwiowego - co przy moich problemach z kręgosłupem jest super.
Przekonuje Ją by zostawiła dzieci i dała im spokój... ale jakoś ciężko :) Ale... przytrzymam to polubi :)
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
witoldw
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Paź 2015
Wysłany: 2015-10-26, 08:46   

Wypożycz model, który najbardziej Ci odpowiada i jest zbliżony do tego, którego byś kupił w rzeczywistości. Powypożyczaj różne modele, tak byś mógł sprawdzić tylną część kampera. Jak Ci się w nim jeździ, jak się czuja rodzina itp. ect. To bardzo ważne, bo bardzo często wybiera się model, który Ci się podoba, a w rzeczywistości okazuje się, że rodzina jest w nim po prostu zmęczona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emill`76 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Paź 2015
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-10-27, 08:49   

Zdaje się, że przychodzą tu identyczne dylematy jak w przypadku zakupu czy czarteru jachtu ;) Zwykle ma sensu czynić rachunku ekonomicznego , gdyż ten niestety zwykle będzie nie po myśli ... Nie da się jednak położyć na szalę tej wagi , tych odczuć że to taki mój "drugi dom" , że znam go na pamięć , że wiem co gdzie jest itd .. szczególnie gdy włoży się weń sporo serca i własnej pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***