Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
I Amsterdam Card
Autor Wiadomość
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-12, 08:33   I Amsterdam Card

Mam prośbę do osób ,które korzystały z I Amsterdam Card by podzieliły się uwagami czy warto z niej korzystać. Mam trochę sprzeczne informacje z netu zatem chciałbym usłyszeć od osób ,które korzystały z tej karty. Wg opisu w ulotce posiadacz karty nie płaci w wielu muzeach Amsterdamu , korzysta z komunikacji miejskiej w ramach już zakupionej karty (czyli bez dopłat) , posiada liczne upusty.
Nie wiem jednak jak wygląda sprawa wejść do konkretnych muzeów. Czyli np. chcę się dostać do Muzeum Van Gogha, czy jako posiadacz karty od razu wchodzę , czy muszę stać w kolejce po bilet i dopiero po otrzymaniu biletu wchodzę, czy może to jest ta sama kolejka do wejścia i jak dojdę do wejścia to albo zakupuję bilet, albo wchodzę po okazaniu karty ?

Przepraszam jeśli to dla kogoś banalne pytanie, ale mocno mi to ułątwi planowanie czasu na poszczególne atrakcje.

Do Amsterdamu wyjeżdżamy po raz pierwszy i to już za kilka dni.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

P.S.
dla szukających informacji na temat tej karty linkuję do fajnego bloga

http://plecakiwalizka.com...d/#comment-9096
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2016-04-12, 09:58   

HarryLey4x4, korzystałem z IAmsterdam kilka razy.

Nie udało mi się nigdy wejść bez kolejki, trzeba było zawsze iść do kasy i tam odebrać bilet darmowy.

Generalnie jeśli masz w planach dużo muzeów to zdecydowanie warto. Jest też spora zniżka na rejsy tramwajem wodnym, polecam rejsy wieczorem kiedy już jest ciemno i zapalają się światła przy kanałach. Ja parkowałem zawsze pod Amsterdamem i karta była bardzo pomocna w kwestii komunikacji miejskiej - nawet między muzeami było bardzo wygodnie przejechać tramwajem zamiast iść zawiłymi uliczkami.
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***