Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta - gdzie wybudować Camper Park
Autor Wiadomość
comma 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Citroen Jumper 2.2 HDI Challenger
Nazwa załogi: Michasie
Dołączył: 18 Paź 2010
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-05-30, 12:43   

Tylko Świnoujście - z nastawieniem na turystów niemieckich. (nasi sąsiedzi nawet na zakupy do nas przyjeżdżają camperami). Powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Benior 
doświadczony pisarz

Dołączył: 05 Maj 2014
Piwa: 3/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-30, 13:46   

Zdecydowanie Świnoujście
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nomad 
weteran


Twój sprzęt: sprzedany;;E-mail 25020roman@w
Nazwa załogi: Nomad
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 51/22
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-05-30, 21:52   

a ja proszę co kawałek ...wreszcie będzie gdzie stawać. :aniolek
_________________
http://www.camperteam.pl/...d6e80cd41000112
i sporo innych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-30, 23:59   Campingi w Dziwnówku są wzorowe.

Ale ja co roku zaczynam od Sopotu. W tym roku camping był zapchany. 90% to Niemcy, trochę Belgów i Holendrów.

DSC01649.JPG
Plik ściągnięto 6214 raz(y) 144,73 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amee 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymercamp 55
Dołączyła: 24 Kwi 2013
Piwa: 4/1
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2014-06-19, 20:00   

Z pewnością w Świnoujściu jest największa szansa na szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy i szybki i większy zarobek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawel_MASZ-BUD 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Dethleffs A5250 '95 Ducato 1.9td
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2013
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-20, 00:52   

Tylko Świnoujście.
Bardzo często tam jeżdżę i mam potężny problem z postojem innym niż na dziko. Zresztą nie tylko ja. Wspomniany Relax to pomyłka. Najczęściej udaje się stać w marinie, ale mam wrażenie, że jestem tam nie bardzo pożądanym gościem. Mają taką pozycję w cenniku, to wpuszczają z wielkim stękaniem.

Międzyzdroje w ostateczności. Popularne dosyć, ale ja ich nie lubię i w mojej opinii przereklamowane. Chociaż trzeba im przyznać, że przez ostatnie dwa-trzy lata próbują coś poprawić in +.

W Dziwnówku masz mega ścisk z towarem, który oferujesz. Są to kempingi z infrastrukturą i doświadczeniem budowanym od ponad dwudziestu lat. Zjedzą Cię tam...

Wisełka... Hmmm. Równie dobrze możesz zrobić w szczerym polu nad Zalewem Szczecińskim. Przynajmniej działka będzie tańsza.


Pozdrawiam i życzę sukcesów w realizacji tego planu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2014-06-20, 17:25   

Przyłączam się do poprzedników i optuję za świnoujściem - tam jest realny potencjał biznesu. Zarówno Niemcy jak i nasi chyba chętnie skorzystają z możliwości korzystania z prawdziwego kampingu. Ale musisz to sobie przekalkulować na spokojnie.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2014-06-20, 17:28   

Świnoujście, ale... mam sentyment związany ze wspomnieniami, do Międzywodzia... i co wybrałbym... i tu i tu po trochu.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Trampek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Sie 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznam
Wysłany: 2014-06-21, 14:18   

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi .

I niestety muszę podzielić się złymi wiadomościami.

RELAX w Świnoujściu jest przeznaczony do likwidacji.

Oficjalny powód : Znajduje się w strefie uzdrowiskowej A . W tej strefie nie mogą być lokalizowane pola kempingowe itp podobne obiekty.
Wyjątkowo , mogą być zrealizowane przejściowo na posesji na której jest planowana budowa pensjonatu.
Powodem całości są przepisy nie zależne od naszych radnych , twierdzące że w uzdrowiskach , obiekty typu pole kempingowe , to są obiekty uciążliwe.

Następna wiadomość , biorąc pod uwagę rozmiar strefy A w Świnoujściu . jeżeli powstanie pole w innym miejscu to do plaży będzie ponad 1000 m.

Widzę taką lokalizację , w mieście też o niej myślą . Ale jeżeli tam zrobią takie pole , to stary Relax o pow 3 ha wpakują na 0,5 ha.

Niestety W Świnoujściu mamy wiele różnego rodzaju ograniczeń .

jest inne piękne miejsce ale , teren jest objęty programem natura 2000 , więc nic tam nie można zrobić .

A nikt nie będzie wycinał lasów.

Tak więc sprawa nowego pola kempingowego w mieście Świnoujście to nie tylko problem dla mnie ale również dla samego miasta.

Co do mariny. faktycznie są tam problemy z postawieniem kampera . jak u nich zacumujesz swoją łodzią to wtedy tego problemu nie będzie.


Co do konkurencji w Dziwnówku i Dziwnowie

Tego najmniej się obawiam bo mam do dyspozycji ludzi z wykształceniem i doświadczeniem .
Zrobiłem małe rozpoznanie konkurencji w tamtym rejonie i są u nich sprawy które by wymagały poprawienia.

Wiem też że w Dziwnowie 1 czy 2 pola są wystawione do sprzedaży .

Ale to tu jest nie istotne. Konkurencja jest zawsze i wszędzie.

Jeżeli chodzi o mój projekt .
Ostateczną decyzję podejmę na początku przyszłego roku. Wtedy będą dokładnie znane zasady pozyskania dofinansowania z Unii.
I ostatecznie będę wiedział jakie mam możliwości .Pomijajać sam teren .

Naprawdę z tym w Świnoujściu jest bardzo trudno. Nawet z gruntami pod mieszkaniówkę .

Rozważam też koncepcję budowy na mniejszej powierzchni , ok 2 - 3 tys m2 kamper parku lub portu w Świnoujściu.
W Świnoujściu są tereny które mogły by nadawać się na pole kempingowe ale ich oddalenie od plaży to 2 i więcej kilometrów.
W urzędzie miasta mają świadomośc tego problemu jak i tego że wybudowanie takiego pola w takiej odległości od plaży wymagało by stworzenia dogodnej komunikacji dowożącej klientów takiego kempingu , do dzielnicy nadmorskiej.

Więc tak ogólnie to Świnoujściu , zaczynają się robic kiepskie warunki dla turystyki kempingowej itp.

Temat wisełki upadł , brak kanalizacji .

Przepraszam za te literówki ale ze względu na wadę wzroku pisanie sprawia mi trochę kłopotu.

Pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-06-21, 16:17   

A Św. ma Studium i MPZP?
Skoro jest problem, to niech zmienią jedno i drugie.
No ale ze 100-150 kpln musiałbyś wyasygnować.
Zobacz, jakim siłom najbliżej do Twoich pomysłów. Wybory już jesienią.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trampek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Sie 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznam
Wysłany: 2014-06-21, 16:56   

Fux napisał/a:
A Św. ma Studium i MPZP?
Skoro jest problem, to niech zmienią jedno i drugie.
No ale ze 100-150 kpln musiałbyś wyasygnować.
Z

Ma obacz, jakim siłom najbliżej do Twoich pomysłów. Wybory już jesienią.


Żadne "sily" i znajomości tu nie pomogą .
jest ustawa o uzdrowiskach która miastu komplikuje sporo tematów.
Miasto na wyspie , terenów coraz mniej.
Plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy nadmorskiej każdy może pobrać z neta.
Jest sporo działek ale są w rękach prywatnych .
kwota o jakiej piszesz nawet na zakup działki nie starczy.
W dzielnicy nadmorskiej 1000 zł m 2 to minimum .
relac do likwidacji z powodów jak dałem powyżej no i działka pójdzie pod pensjonaty itp.
W pasie 1000 m od promenady widzę tylko 2 lokalizacje nadające się reszta jest ale dalej.
Naprawdę nie jest łatwo .

Narazie z decyzją i tak czekam do roku 2015 .
jak się pojawią wytyczne dot. dotacji unijnych to będę wiedział jakie są moje możłiwości.

A na tym etapie to staram się temat dobrze przemyśleć i wypracowac koncepcję działania.
ya ankieta też temu złuży.


Żadna zmiana plantu zag. przest. nic nie pomoże . Jedyny dopry pomysł to przesunąc naszą granicę dalej na zachód.
najlepiej aż do peenemunde.

p
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-06-21, 17:34   

Kwoty, które rzuciłem, to za papierologię związaną ze zmianami. Do cen gruntów nawet się nie ustosunkowałem.
Rada/Urząd może strefę zmienić; powiększyć/zmniejszyć.

W Świnoujściu będę prawdopodobnie po 12 lipca.
IMHO po wybudowaniu tego kompleksu od wschodniej strony promenady + mariny, zacznie sie Świnoujście upodabniać do innych „molochów" wakacyjnych, przy wszystkich swoich atutach.
Kilka lat wzrostu, a później odpływ bogatych parweniuszy do innych/nowych miejsc. :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trampek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Sie 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznam
Wysłany: 2014-06-21, 20:03   

Fux napisał/a:
Kwoty, które rzuciłem, to za papierologię związaną ze zmianami. Do cen gruntów nawet się nie ustosunkowałem.
Rada/Urząd może strefę zmienić; powiększyć/zmniejszyć.

W Świnoujściu będę prawdopodobnie po 12 lipca.
IMHO po wybudowaniu tego kompleksu od wschodniej strony promenady + mariny, zacznie sie Świnoujście upodabniać do innych „molochów" wakacyjnych, przy wszystkich swoich atutach.
Wczasowicze którzy dzisiaj są tu a jutro gdzie indziej są dopiero na dalszych miejscach i to tylko 2 miesiące w roku.ilka lat wzrostu, a później odpływ bogatych parweniuszy do innych/nowych miejsc. :-/

papierologii nie przeskoczysz bo tu dużo do gadania ma ustawa o uzdrowiskach.
W głównej strefie uzdrowiskowej jedyne miejsce na którym można zrobić pole to właśnie Relax który dzisiaj trudno nazwać polem kempingowym.
Zabytkowy to może i tak.
Po prostu nie ma żadnej wolnej parceli.
W dzielnicy uzdrowiskowej są tereny ale sorry , ceny od kilkunastu milionów .
jak bym miał kilkanaście milionów to bym sobie głowy nie zawracał .
Własciwie to największym problemem jest fizyczny brak terenu.
mam na myśli tereny w pasie do 1 km od plaży.

Co do wczasowiczów o których piszesz to są oni dla naszego miasta istotni ale nie jest to główne źródło naszego utrzymania.
Dla nas głównym źródłem są codziennie przyjeżdżający na zakupy Niemcy z za szlabanu oraz Niemcy przyjeżdżający na zabiegi rehabilitacyjne itp.

no i Berlin.

Wczasowicze którzy dzisiaj są u nas a jutro gdzie indziej też są ważni ale nie oni są podstawą naszych dochodów.
Przyjeżdżają na 2 -3 miesiące i tyle.
Niemcy z za szlabanu i kuracjusze niemieccy przyjeżdżający na rehabilitację są cały rok.
Do tego bardzo dużo Niemców z za szlabanu zaczyna u nas mieszkać .
Sam mam znajomego który jest niezmiernie szczęśliwy że mieszka w Polsce w Świnoujściu .
Bo ma tu wynajęte mieszkanie w standardzie lepszym niż miał w Niemclzech a kosztuje go 50 % tego co płacił u siebie.

Przykro pisać ale Świnoujście gospodarczo należy do Niemiec.
Przynajmniej lewobrzeże..
na peron w lewej części miasta przyjeżdża pociąg z Niemiec , zresztą niemiecki.
kilka kilometrów pod nosem jest lotnisko Heringsdorf które w wyszukiwarkach połączeń lotniczych już figuruje jako Heringsdorf/Świnoujście.

Kilka połączeń na największe lotniska w Niemczech , Austrai i Szwajcaria do Polskich miast tylko 2 połaczenia.
Autostrady mamy już dawno , aż do najdalszego zakątka Hiszpanii .

Tylko kurna od czasów Gierka nie możemy się w Warszawie doprosić budowy tunelu.
I perspektywa jest taka że zanim ten tunel albo most zostanie zbudowany to nam Niemcy zrobią szybkie 1,5 godzinne połączenie pociągiem z Berlinem .
A to wtedy będzie oznaczać że Świnoujście jak przed 1945 ponownie stanie się plażą Berlina , a Berlin zakładem pracy i szkołą dla Świnoujścia .
I wtedy młodzież zamiast jeździć na studia do Szczecina , Poznania czy innych Polskich miast , pojedzie do Berlina.

Dlatego nas raczej taka sytuacja jak w innych Polskich kurortach dotyczy w mniejszym stopniu.

Jedynie co mnie martwi to to że Polski rząd olewa nasze miasto i nie dązy do gospodarczego utrzymania Świnoujścia przy Polsce.
Za to Niemcy po ciuchu gospodarczo dokonują aneksji Świnoujścia.

Dobra dość tej polityki .
To nie forum na te tematy.

jeszcze raz dzięki za wasze podpowiedzi.

W każdym bądź razie w niedalekiej przyszłości się nastawcie że z pola kempingowego do plaży to trochę się na dreptacie

Relax do likwidacji a właściwie przeniesienia w inne miejsce. Dużo dalej oddalone.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawel_MASZ-BUD 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Dethleffs A5250 '95 Ducato 1.9td
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2013
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-22, 21:59   

Trampek napisał/a:
Tylko kurna od czasów Gierka nie możemy się w Warszawie doprosić budowy tunelu.
I perspektywa jest taka że zanim ten tunel albo most zostanie zbudowany to nam Niemcy zrobią szybkie 1,5 godzinne połączenie pociągiem z Berlinem .


Trampek, poproście więc Niemców :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anitas 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 16 Cze 2016
Wysłany: 2016-06-16, 12:33   

no, oni to napewno coś poradzą;-) :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***