Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Austria - informacje na temat stacji wazenia pojazdow na A10
Autor Wiadomość
wsnj 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rapido 983DF
Nazwa załogi: Team Ohana
Dołączył: 18 Lis 2015
Piwa: 23/5
Skąd: Monachium
Wysłany: 2016-07-29, 07:28   Austria - informacje na temat stacji wazenia pojazdow na A10

Mam nadzieje ze to pomoze ‘ciezkim’ kamperom ktore planuja jechac przez Austrie.

Ostatnio wybieralismy sie do Chorwacji a jako ze nasz kamper zaladowany wazy okolo 3.650kg, to spedzilem troche czasu przygotowujac sie do przejazdu przez Austrie. Nasz trasa biegla po autostradzie A10 (Tauern Autobahn) ktora biegnac z polnocy na poludnie laczy miasta Salzburg i Villach. Na tej trasie znajduja sie dwie stacje wazenia pojazdow – jedna jadac na poludnie i jedna jadac na polnoc:

Stacja jadac na poludnie:
https://www.google.com/ma....1359008,17.42z

Stacja kontrolna jadac na polnoc:
https://www.google.com/ma...3.739302,17.67z

Jako ze ruch pojazdow ciezarowych w Austrii jest zamkniety w godzinach 22-5 (poza LKW ze specjalnymi zezwoleniami) to i stacje wazenia sa zamkniete (zazwyczaj) w tych godzinach.

Mandaty i kary:
W przypadku wezwania do zjazdu (na elektronicznej tablicy przed stacja zazwyczaj pokazuje sie numer rejestracyjny auta ktore jest wezwane do kontroli) auto bedzie zwazone i generalnie policja sprawdza winiety. Dopuszczalne przeladowanie w Austrii musi sie zmiescic w 2% DMC – w przypadku 3.5t jest to 70kg.

W przypadku konkretnego przeladowania, w zaleznosci od sytuacji auta policja moze wystawic maksymalnie 3 mandaty:
- Za przeladowanie
- Za brak kategorii prawa jazdy C
- Za brak winiety dla auta powyzej 3.5T

Powyzsze informacje zebralem w oparciu o forum Promobil.de,kontaktujac sie z ASFiNAG oraz informacje zawarte w Bußgeldkatalog Österreich.

Co do winiet na Austrie i Slowenie to najlepiej kupic w Niemczech – obie winiety mozna kupic na ostatnich 100km (autostrada A8) przed granica z Austria na wiekszosci stacji paliwowych. Na autostradzie A10 w Austrii sa jeszcze 2 platne tunele – ok. 8 Euro kazdy, najlepiej miec gotowke bo przy gwaltownych burzach w Alpach czasem odmawiaja wspolpracy elektroniczne systemy platnosci.

Pozdrawiam serdecznie i zycze spokojnych wojazy...

w.s.

edit.

Ponizej mapka miejsc kontroli w Austrii.
Mautstellen (MS, HMS) - miejsca sprzedazy winiet
Verkehrskontrollplatz (VKP) - stacje kontroli pojazdow
Verkehrskontrollplatz in Planung - planowane stacje kontroli pojazdow
Verkehrskontrollplatz in Konzeption - koncept stacji kontroli pojazdow
Mautkontrollplatz (MKP) - miejsca kontroli winiet

Capture.JPG
Plik ściągnięto 635 raz(y) 139,98 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-07-29, 07:40   

wsnj napisał/a:
Jako ze ruch pojazdow ciezarowych w Austrii jest zamkniety w godzinach 22-5 (poza LKW ze specjalnymi zezwoleniami) to i stacje wazenia sa zamkniete (zazwyczaj) w tych godzinach.


Jedno zdanie zastąpiło 30 stron klupania.... Piwko za konkret!

Czy kampery o DMC powyżej 3,5t są traktowane jak LKW czy mogą się poruszać swobodnie?
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wsnj 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rapido 983DF
Nazwa załogi: Team Ohana
Dołączył: 18 Lis 2015
Piwa: 23/5
Skąd: Monachium
Wysłany: 2016-07-29, 08:10   

Hej,

Sprawdzilem to i na oficjalnym portalu http://www.austria.info/u...austria-by-road auta z DMC powyzej 3.5t musza miec GoBox ale nic nie wskazuje na to ze obowiazuja je przepisy dotyczace LKW jezdzacych w nocy.

Jazda w nocy wg. np. Miedzynarodowej Organizacji Transportu (iru.org) https://www.iru.org/apps/...id=2712&lang=en mowi o restrykcjach dotyczacuch wylacznie transportu ''goods'' czyli transportu typowo komercyjnego.

Jak to sie odnosi do bylych autobusow, kruca... nie wiem ale wydaje mi sie ze jesli jest zarejestrowany jako do osobistego uzytku to czemu nie :-)

pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2016-07-29, 09:53   

Niekoniecznie ważenie w nocy nas nie czeka. W 2014 wracając z Chorwacji ok 1 w nocy byłem ściągnięty na wagę stacjonarną. Niestety już nie pamiętam gdzie to było.
_________________
Moja budowa... http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19441
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wsnj 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rapido 983DF
Nazwa załogi: Team Ohana
Dołączył: 18 Lis 2015
Piwa: 23/5
Skąd: Monachium
Wysłany: 2016-07-29, 10:05   

Karas napisał/a:
Niekoniecznie ważenie w nocy nas nie czeka. W 2014 wracając z Chorwacji ok 1 w nocy byłem ściągnięty na wagę stacjonarną. Niestety już nie pamiętam gdzie to było.


Zgadzam sie z Toba - dlatego napisalem 'zazwyczaj' a podalem namiary na Google Maps w wypadku kiedy ktos ma ochote na dodatkowe zabezpieczenie w postaci zjazdu przed i powrotu na autostrade po stacji wazenia.

Kontrargumentem moze byc ze policja austriacka moze ustawic mobilne wagi gdzie chce...

Celem mojego posta jest zmniejszyc ryzyko a nie wyeliminowac bo tego sie nie da...

Pozdrawiam!

w.s.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2016-07-29, 11:38   

Świstak napisał/a:
wsnj napisał/a:
Jako ze ruch pojazdow ciezarowych w Austrii jest zamkniety w godzinach 22-5 (poza LKW ze specjalnymi zezwoleniami) to i stacje wazenia sa zamkniete (zazwyczaj) w tych godzinach.


Jedno zdanie zastąpiło 30 stron klupania.... Piwko za konkret!

Czy kampery o DMC powyżej 3,5t są traktowane jak LKW czy mogą się poruszać swobodnie?


Zakaz jazdy w nocy dotyczy pojazdów powyżej 7,5 DMC
Kamper pow. 3,5 DMC traktowany jest jako ciężarowy pow. 3,5 DMC

https://www.wko.at/Conten...Ueberblick.html
lub to do pobrania jako pdf:
https://www.wko.at/Conten...Fahrverbote.pdf

Powyżej 3,5 DMC trzeba zaopatrzyć się w urządzenie GO-MAUT
https://www.go-maut.at/po...nternet_neu.p01

http://www.asfinag.at/maut/maut-fuer-lkw-und-bus
w sekcji "Tarife 2016 im Überblick" na tej stronie jest tabelka z aktualnymi cenami z rozróżnieniem na kategorie pojazdów.
lub to jako pdf:
http://tinyurl.com/zywb47a

:ok
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2016-07-29, 12:00   

I jeszcze to tak inforacyjnie: http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=24218
:spoko
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-07-29, 12:04   

Wsnj
Czy nasi koledzy camperowcy z Niemiec też się tak "szczypią" z przejazdem przez Austrię czy to my jesteśmy bardziej na celowniku? Jadę w niedzielę do Chorwacji przez Austrię to zobaczymy jak będzie. Zanim wyruszę to się jeszcze kontrolnie zwazę, mam pod nosem zaprzyjaźniony skup surowców wtórnych.
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2016-07-29, 12:11   

vwyogi napisał/a:
Czy nasi koledzy camperowcy z Niemiec też się tak "szczypią" z przejazdem przez Austrię czy to my jesteśmy bardziej na celowniku?


Ostatnio było kilka wypadków z udziałem kamperów, może to dlatego zwiększona ilość kontroli na drogach.
W ramach ciekawostki dodam że w niemieckim radio też wspominali o kontrolach wagi kamperów na terenie Niemiec.
Myślę że narodowość kampera to sprawa drugorzędna...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wsnj 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rapido 983DF
Nazwa załogi: Team Ohana
Dołączył: 18 Lis 2015
Piwa: 23/5
Skąd: Monachium
Wysłany: 2016-07-29, 12:32   

vwyogi napisał/a:
Wsnj
Czy nasi koledzy camperowcy z Niemiec też się tak "szczypią" z przejazdem przez Austrię czy to my jesteśmy bardziej na celowniku?


Na forum promobil.de jest sporo tematow na ten temat. Szczypia sie i Niemcy i Holendrzy i Dunczycy... Niestety policja austriacka z ich przepisami drogowymi nalezy do jednej z bardziej upierdliwych.

Ale dla wiekszosci Niemcow generalnie wszystko musi byc czarno na bialym. Moja kolezanka z pracy kupila nowa polintegre i sie nie szczypali tylko podniesli w TÜV DMC i zarejestrowali na 4.2t. Tutaj jest na pewien sposob latwiej bo ubezpieczenie i podatek pozostaja relatywnie takie same, a ciekawostka to to ze w Niemczech do bodajze 1992 roku (nie jestem pewien na 100% ale +/-) otrzymujac kat. B kierowca otrzymywal automatycznie C (do 7.5t do prywatnego uzytku) oraz na traktory (to juz taki bonusik).

Inna sprawa ze mnie kosztuje winieta przez Austrie 8 Euro za 10 dni a ja 160 Euro w jedna strone - jest roznica.

Ostatnio byl program bodajze w ZDF na temat mobilnych inspekcji kamperow na autostradach w D i policjant powiedzial ze oni sobie zdaja sprawe ze 90% kamperow jest przeladowanych ale oni zwracali w tych inspekcjach wieksza uwage na stan auta oraz bezpieczenstwo (np. zamocowane kajaki czy rowery) i jesli auto mialo 200-250kg wiecej to nie czepiali sie przed kamera. Wydaje mi sie ze 400-500kg juz by robilo roznice.

Ja jadac miesiac temu do Chorwacji zwazylem sie (3.65t), przez krotki czas bralem pod uwage zostawic gdzies pierworodnego ale zrezygnowalem, znalalazlem lokacje wag oraz zjazdy przed i po, pomodlilem sie i do dzis mam czyste konto punktowe w EU.

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-07-29, 12:38   

mischka napisał/a:
vwyogi napisał/a:
Czy nasi koledzy camperowcy z Niemiec też się tak "szczypią" z przejazdem przez Austrię czy to my jesteśmy bardziej na celowniku?


Ostatnio było kilka wypadków z udziałem kamperów, może to dlatego zwiększona ilość kontroli na drogach.
..


Teraz po powrocie z urlopu jestem już pewien przyczyny czemu moje hamulce działały słabiej .
Uświadomił mi to austriacki policjant :-/ za przeładowanie o 260 kg .......70 EUR :gwm
Nauka kosztuje :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2016-07-29, 13:44   

wsnj krótko i na temat
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-21, 13:24   

Witam.

Niestety, ale mapka nie pokazuje wszystkich miejsc gdzie stoją i ważą.
Pierwsze miejsce to zaraz za granicą Włosko-Austriacką przed Villach na A2.
Drugie miejsce to kilka km za granicą Słoweńsko-Austriacką na A9.
Trzecie miejsce to A2 za Graz w stronę Wiednia na nowym parkingu jest to mobilna waga, ale stojąca tyle razy ile tam jechałem więc im się jak widać spodobało to miejsce.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Woj-tek 
zaawansowany


Twój sprzęt: wilk, Iveco Daily, Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Piwa: 5/45
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-21, 14:32   

MILUŚ, Ciekawe jak go odchudzisz :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-08-21, 18:17   

wukor napisał/a:
MILUŚ, Ciekawe jak go odchudzisz :)


już to zrobiłem :-P wyciągnąłem dwie skrzynki wina :ok i spuściłem wodę i ścieki :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***