Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SYCYLIA 2016
Autor Wiadomość
inowa 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs Trend 7057EB
Nazwa załogi: Marki
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 14/10
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-14, 17:25   

dzień 16 GRADISCA D'ISONZO - stell Austria przy granicy z Czechami (607km)
rano po otwarciu galerii robimy ostatnie zakupy i autostradą kierujemy się w kierunku domu;
wstępnie rozważaliśmy ominięcie opisywanych na forum wag, ale doszliśmy do wniosku, że może nie będzie tak źle (tak naprawdę to nie chcemy wiedzieć ile ważymy); trasą na Wiedeń lądujemy wieczorem na ostatnim stell po stronie austriackiej przed granicą z Czechami (dziwne, ale w Czechach, podobnie jak kiedyś w Polsce, nie ma żadnych opisywanych i oficjalnych placów dla kamperów)
stell z ADAC to spokojny i ogrodzony plac; wieczorem zjawił się pan z panią kasując po 10E od samochodu (chyba właściciel???)
48.74174 16.61035

dzień 17 Czechy- Polska Kalisz (510km)


PODSUMOWUJĄC w 17 dni przejechaliśmy około 5000km.

Koszty wyjazdu:
- prom (2250zł+kabina40E+Messyna 56E) - 2668zł
- paliwo (578,30E+470,5zł) - 2986zł
- opłaty drogowe (Włochy 102E+ Czechy 16,2E+Austria 57zł+Szwajcaria 170zł) - 741zł
- stell, parkingi (220E) -957zł
- wejściówki (160e) - 696zł
Razem 8050zł. Do tego oczywiście drobne na zakupy, restaurację, kawę...

Mam nadzieję, że znajdą się forumowicze, którym przekazane informacje pomogą w planowaniu wyjazdu w kolejnym sezonie.
Pozdrawiam Iza i Marek
_________________
Marki Kalisz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zibi 
zaawansowany

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Piwa: 3/20
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2016-10-14, 18:43   

Piękna relacja .. dorzuć jeszcze trochu fotek, bo są super.. piwo poleciało
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/177
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2016-10-14, 21:54   

Fajna fotorelacja,nam też się spodobała :spoko
Jak masz jeszcze trochę fotek to wrzuć,bo faktycznie są cudne-szczególnie te z południa :ok

Zimny Lech leci :pifko
_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-15, 07:13   

Pięknie. Piwko poleciało.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
inowa 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs Trend 7057EB
Nazwa załogi: Marki
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 14/10
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-15, 16:09   

Dzięki za miłe słowa i piwka! Trochę się martwiłam, że nikogo nie interesuje ten kierunek, a uważam że warto.
Tylko trochę poznaliśmy Włochy, w zasadzie północ, ale odnieśliśmy wrażenie że Sycylia jest inna. Ludzie bardzo otwarci szczególnie na zachodzie wyspy, nie tak spięci i patrzący z góry... Na zachodzie również ceny normalniejsze. Na wschodniej ścianie wyspy widać dużo większe natężenie turystów. Zaraz po powrocie stwierdziliśmy, że d...y nie urywa, ale teraz kiedy odpoczęliśmy i patrzymy na zdjęcia musimy potwierdzić, że Sycylia ma swój klimat. Nie tylko zabytki, kultura, ludzie ale i plaże - z tych które widzieliśmy na pierwszym miejscu postawimy te z Rezerwatu Zingaro. Szkoda tylko, że to tak daleko...
Zdjęć jeszcze trochę wrzucę, ale muszę pozmniejszać, poza tym niewiele przeszło cenzurę.
Jeżeli ktoś wybiera się w te strony chętnie podzielę się swoim doświadczeniem :lol:
_________________
Marki Kalisz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-10-22, 07:55   

Ciekawa relacja, mam nadzieję kiedyś tam pojechać. Zasłużenie piwo. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-10-22, 09:04   

Relacja pierwsza klasa !

Mogłabyś rozwinąć tą myśl:

inowa napisał/a:
d...y nie urywa,


Do czego porównywaliście Sycylię ? Wobec tego gdzie urywa? :szeroki_usmiech ? :spoko

Zasłużone piwko :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inowa 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs Trend 7057EB
Nazwa załogi: Marki
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 14/10
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-22, 10:38   

Hej, dzięki za piwka :spoko

Mogłabyś rozwinąć tą myśl:

inowa napisał/a:
d...y nie urywa,


Do czego porównywaliście Sycylię ? Wobec tego gdzie urywa? :szeroki_usmiech ? :spoko

Jak napisałam w swoim poście, po odpoczynku to pierwsze wrażenie uległo zatarciu.
Szczególnie lubimy miejsca nieskażone masową turystyką, gdzie możesz spotkać zwykłych ludzi, dumnych z tego gdzie żyją ale i otwartych na innych ludzi, gdzie możesz jeszcze dotknąć kawałek historii, budzić się w cudnym miejscu, stanąć na dziko i nikt cię nie przegoni... niestety takich miejsc jest coraz mniej. Na zachodzie i południu Sycylii jest jeszcze szansa na takie klimaty. JESZCZE.

Gdybym miała wskazać nasze miejsca, które wspominamy z łezką w oku to wymienię Rumunię, Bałkany (Serbia, Czarnogóra - góry i kanion, bo morze takie sobie, Albanię...), Hiszpanię Północną, Portugalię... nie było tego aż tak dużo, bo i czasu nie mamy za wiele (raptem 2-3 tygodnie w roku). Marzy mi się Grecja, ale taka z opisów Basi Muzyk - z targiem, dziką plażą, tawerną... mam nadzieję, że JESZCZE nie jest za późno na ten kierunek.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Marki Kalisz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2016-10-23, 20:03   

inowa, bardzo fajna i szczegółowa relacja - piwko poleciało.
Ja podejmowałem w tym roku dwa razy próbę zdobycia Sycylii. Bez skutku :(
Tak sobie przeliczyłem "opcję" prom i dochodzę do wniosku, że wychodzi cenowo tak samo, (a może nawet taniej, bo my tylko we dwójkę i camperowo-gabarytowo też dużo mniejszym niż Wasz) niż pędzić osiołka lądem. No i czasowo to opcja prom jest nie do przebicia. :spoko
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inowa 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs Trend 7057EB
Nazwa załogi: Marki
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 14/10
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-24, 19:40   

Spax The Dog napisał/a:
inowa, bardzo fajna i szczegółowa relacja - piwko poleciało.
Ja podejmowałem w tym roku dwa razy próbę zdobycia Sycylii. Bez skutku :(
Tak sobie przeliczyłem "opcję" prom i dochodzę do wniosku, że wychodzi cenowo tak samo, (a może nawet taniej, bo my tylko we dwójkę i camperowo-gabarytowo też dużo mniejszym niż Wasz) niż pędzić osiołka lądem. No i czasowo to opcja prom jest nie do przebicia. :spoko


Hej Spax! dzięki za miłe słowa i piwko!
Długo sprawdzałam nasz prom i cena była 1600 w jedną stronę, aż wreszcie kiedy postanowiliśmy, że rezerwujemy to wskoczyła na 2250... wychodzi na to, że nie ma co czekać na last minute :gwm
Wpisałam przed chwilą na direct feries samochód 6m + 2 os i wyszło 861zl w jedna stronę. Przy opcji dojazdu autostradą, naprawdę wychodzi taniej.
https://ssl.directferries.com/ferry/secure/2a_booking_accom.aspx?stdc=DF10PL&grid=0&rfid=575&retn=false&curr=8&bd=1

My do tej pory zawsze karawaną i tak się zastanawiam, czy dałabym radę tak we dwójkę :box2
Pewnie do wszystkiego trzeba dojrzeć.
Pozdrawiam
_________________
Marki Kalisz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2016-10-24, 19:51   

inowa napisał/a:
My do tej pory zawsze karawaną i tak się zastanawiam, czy dałabym radę tak we dwójkę :box2

:) Spróbować należy. :spoko
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-10-27, 22:08   

inowa napisał/a:
Marzy mi się Grecja, ale taka z opisów Basi Muzyk - z targiem, dziką plażą
miło mi.My nie mamy takich wypasionych kamperow,tak,że raczej stoimy na dziko.W 2010 byliśmy małym kamperem na Sycylii,ale to były nasze początki.Mało informacji,slaby przewodnik.Kemping tylko koło Rzymu Sassone/niestety już go nie ma/.Nawet w Tovoli stali smy pod stadionem,za free. :stop: Caly czas myślę jak pogodzić Grecje z Kretą i Sycylie razem.Już raz płynęliśmy z Patras do Brindisi i musimy tak zrobić jeszcze raz ale z Sycylia.Niestety nie mielismy namiarów na Palermo.znaleźlismy się tam o 15godz,makabra.Och najpiękniejsze miejsce to Monreale,nie mogłam wyjść.Agostini poznał,że nasze zdjecie w awatarze jest spod kościoła w Monreale.Targi sa tez we Wloszech,zaraz za Materna trafiliśmy.Inne warzywa jak w Grecji.Koniec października,mnóstwo sałat,jakich nie znam i inne.Szkoda ze tak krótko byliście.Pozdrawiam Barbara piwo stawiam ale bez fotki piwnej :haha:



































:pifko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rambler 
zaawansowany
związek energetyczno-motoryczny


Twój sprzęt: Vehicle Raptor [Westfalia James Cook]
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Piwa: 10/14
Skąd: Kraków-Rząska
Wysłany: 2016-10-27, 23:01   

Cytat:
Szczególnie lubimy miejsca nieskażone masową turystyką, gdzie możesz spotkać zwykłych ludzi




i dlatego wybraliście Włochy... i zwykłych Włochów...? :diabelski_usmiech

Widzę pewną sprzeczność..... Ale relacja super :spoko
_________________
Nikt nie wie dokąd p­ro­wadzi dro­ga, póki nie sta­nie u celu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-10-28, 16:47   

inowa napisał/a:
Marzy mi się Grecja, ale taka z opisów Basi Muzyk - z targiem, dziką plażą, tawerną... mam nadzieję, że JESZCZE nie jest za późno na ten kierunek.
,myśle że nie,uchodźcow nie spotkaliśmy.a dzikie plaże ale wszystko po sezonie,sa niezapomniane,jak i laiki/pytam w każdym miejscu kiedy są/,jak piszesz Bałkany całe nawet Rumunia nam sie spodobała ,Bulgaria mniej bo kurorty nie do wjazdu dla kampera,oprócz Szabli. No i na plazach sa wodorosty i ostre muszle.Zapraszam Cię do mojej relacji :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inowa 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs Trend 7057EB
Nazwa załogi: Marki
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 14/10
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-10-28, 17:31   

Rambler: Jedno drugiego nie wyklucza. Nasze opinie budujemy albo na podstawie tego "kto coś mówi", albo na podstawie własnych doświadczeń, dlatego trzeba próbować. Czasami ma się trochę szczęścia i nawet Włoch mówi ludzkim językiem - chociaż Toscaner napewno by się ze mną nie zgodził :diabelski_usmiech

Basiu, Twoje relacje śledzę na bieżąco.
Robię wstępną przymiarkę na drugi rok na Peloponez, ale jak zwykle będę miała max 3 tygodnie... Jak naszkicuje plan to poproszę cię o konsultację.

Dziękuje Wam uwagi, za piwka i pozdrawiam :spoko
_________________
Marki Kalisz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***