Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa Ford Tourneo Connect na minicamper.
Autor Wiadomość
Rafal Gottman 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Tourneo Connect przerobka
Dołączył: 11 Lis 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-11-11, 19:18   Przebudowa Ford Tourneo Connect na minicamper.

Witam serdecznie wszystkich Uzytkownikow i przedstawiam sie jako nowy, zielony uzytkownik tego Forum :spoko
Jako rowniez poczatkujacy milosnik turystyki camperowej, na swoim blogu i w swoim filmie zamieszczonym na You Tube, zapraszam do zapoznania sie z moim minicamperem. Pierwsza konstrukcja, ktora stworzylem samodzielnie na bazie samochodu Ford Tourneo Connect.

www.campertourneoconnect.blogspot.de

https://www.youtube.com/w...8ezVjLkRkA&t=4s
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bart.ek 
zaawansowany

Twój sprzęt: E86
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2013
Piwa: 6/6
Skąd: SY
Wysłany: 2016-11-11, 21:48   

Witaj! Całkiem zgrabnie wyszło ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-11-11, 23:17   

Nie mogłem dobrze się przyjrzeć kamperkowi przez tą wąską pionową "szparę" :shock:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2016-11-12, 09:52   

Witaj! :)
Co do sposobu nagrywania, to już się SlawekEwa wypowiedzieli - mają absolutną rację :)
Co do bloga: Przesadnie wielkie zdjęcie na stronie głównej - zajmuje cały ekran i wymaga skrolowania, żeby zobaczyć, na którym poście jesteśmy. Zdecydowanie do zmniejszenia.
Co do kamperka: kuchenka na uchylnej "szufladzie" długo nie pożyje. Rozumiem, że inspirowałeś się zdjęciem z drugiego chyba postu i tam była duuuuża dwupalnikowa kuchnia podobnie zainstalowana. Nie zwróciłeś jednak uwagi, że najważniejsze w tym rozwiązaniu jest to czego nie widać czyli mechanizm. U Ciebie za mechanizm robią dwa zawiasy szafkowe zbyt wąsko rozstawione - samo z siebie będzie się to opuszczać, a jak zaczniesz obciążać kuchenkę czymś poważniejszym niźli kubek na jednoosobową herbatę, to nie obejrzysz się, kiedy te drzwiczki zostaną wyrwane z zawiasów. :\
I najważniejsze Rafale: moja krytyka jest krytyką konstruktywną - możesz wyciągnąć z niej wnioski i udoskonalić swe dzieła. A doceniam Twe zaangażowanie i pracę prowadzoną w nader niesprzyjających warunkach...
Pozdrawiam i życzę wiele przyjemności z korzystania z owoców swej pracy! :)
--
pozdrrrowienia i do zobaczenia na szlaku! ;)
zbYszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rafal Gottman 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Tourneo Connect przerobka
Dołączył: 11 Lis 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2016-11-12, 17:41   

Witam serdecznie.

Jak juz wspomnialem jestem poczatkujacy i zielony :mrgreen: lecz wciaz rozwijam sie.
Zbyszku, SlawekEwa, Wasze uwagi i krytyke przyjmuje jak najbardziej pozytywnie. Z krytyki mozna wiele wnioskow wyciagnac i wiele rzeczy poprawic lub udoskonalic. Co nastapi, gdyz oprocz dalszej przebudowy, opisanej w moim blogu, planuje rowniez przerobienie dotychczas zainstalowanych elementow.
Zbyszku, widac, ze przegladnales moj blog, gdyz doczytales w jakich warunkach wszystko powstawalo. Fakt, ze kuchenka jest zamontowana na dwoch zawiasach o dosc malej srednicy ale nie otwiera sie do kata 90 stopni i dodatkowe wzmocnienie stanowi przodnia plyta szafki. Calosc nie "wisi" jedynie na dwoch zawiasach. Podczas piewszej skandynawskiej podrozy kuchenka nie sprawila zawodu, gotowalem nawet na niej kilogram makaronu w ... zeliwnym garnku:))
To wszystko ulegnie jednak przerobce, w planie kuchanka bedzie calkowicie inaczej zamontowana.
Dziekuje rowniez za komplementy i pozdrawiam Was serdecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2016-11-12, 20:30   

No i git! :) Co do półki pod kuchenkę, to widziałem, że nie otwiera się "do końca" i ładnie się wspiera o ściankę pionową, niemniej nadal pozostaje drugi (choć mniejszy) moment działający na zawiasy. No ale skoro już przetestowałeś z makaronem w żeliwnym garnku, to pewnie zawiasy są lepszej jakości niż te z moich doświadczeń i obserwacji... :)
Co do łóżka (rozkładanej płyty), w równoległym wątku, to też miałem zgłosić uwagę co do materiału na nią użytego ale się ugryzłem w klawiaturę, bo przecież może to być nowoczesna "dachowa" płyta wiórowa o wysokiej wytrzymałości i wtedy panika zbędna. No i jeszcze zobaczyłem jak się ona rozkłada - jest podparta w ~1/3...1/4? szerokości, więc ryzyko złamania wzdłuż naprawdę pomijalne. Oczywiście przy normalnym - zgodnym z przeznaczeniem - użytkowaniem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***