Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Promy w Chorwacji i ogolne wiadomosci o Chorwacji
Autor Wiadomość
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2016-12-05, 21:42   Promy w Chorwacji i ogolne wiadomosci o Chorwacji

Witam,
czy plynal ktos moze z Pula do Wenecji lub Zadar - Ankona ?
Zaczynamy planowac wakacje 2017 i moze ktos zna strony na ktorych mozna bukowac bilety i etc.
Jak to jest z kempingami tymi popularnymi tkzw. czy trzeba bukowac pobyt wczesniej, czy mozna poprostu sobie przyjechac ?

Pozdrawiam

Niedzwiedzie.
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
Ostatnio zmieniony przez anw73 2016-12-11, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2016-12-06, 14:59   

Ja płynąłem 4 lata temu w lipcu ze Splitu do Ancony (powrót za około tydzień). Bilety rezerwowałem wczesną wiosną na stronie http://www.aferry.pl/.
Wtedy miałem jeszcze przyczepę którą zostawiłem w Cro na placu u jednego Chorwata pracującego na recepcji kempingu w Primosten
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2016-12-11, 12:12   a ogolnie Chorwacja

ja bylem kilka razy w Chorwacji ale zawsze samolotem.Ostatnio gdy bylismy w Opatji pan kierowca taxi bardzo reklamowal nam Baske na wyspie Krk.Byl ktos moze ?
Moze ktos ma jakies ciekawe namiary na kempingi w tejze okolicy lub inne ciekawe.Nas interesuja tylko nad morzem i tylko z pradem ( chodzi o korzystanie z klimy) wiadomo bedzie goraco.
A tak na marginesie to jakie oplaty potrzebuje zrobic i gdzie zeby poruszac sie przez kraje oscienne tj.Czechy ,Austrie,Slowenie a w powrocie Wlochy Szwajcarie i Niemcy.
Na co zwrocic uwage wjezdzajac na kemping itp.
Andrzej
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2016-12-11, 18:07   

Wyspy chorwackie i wybudowane na nich często jeszcze przez Rzymian miasta z pewnością są godne polecenia.
W Basce na wyspie Krk byłem kilkakrotnie i za każdym razem pod wrażeniem tego miejsca. Do niedawna były tam dwa kempingi, w tym jeden naturystyczny (FKK). Czytałem ostatnio o trzecim, niedużym prywatnym kempingu, ale niestety go nie znam.
Ze względu na niższe ceny i mniej turystów staramy się jeździć tuż przed lub tuż po sezonie korzystając ze zniżkowej karty ACSI.
Do Chorwacji jeździmy przeważnie z pominięciem autostrad czeskich, austriackich i węgierskich, jadąc drogami lokalnymi i zatrzymując się po drodze na termalnych źródłach.
Z granicy węgiersko-słoweńskiej jedziemy do Chorwacji piękną słoweńską autosradą prowadzącą praktycznie do Istrii, skąd już tylko "żabi skok" na Krk (płatny most), lub na jeden z kempingów na Istrii.
Oczywiście zdecydowana większość kempingów położona jest nad morzem, a nie spotkałem takiego, na którym nie byłoby prądu.
Chorwacja jest O.K. i z pewnością będziemy chcieli jeszcze nie raz tam wracać! :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2017-01-07, 13:35   

A czy moglbys podac jakies namiary na te termy.
Wiesz moze jakich cen mozna sie spodziewac za kempingi w pelni sezonu?
Co warto ze soba zabrac a czego nie.Mysle ze na wielu kempingach znajduja sie sklepiki gdzie mozna nabyc chleb,jakies wino czy zimne piwo.
A jak jest na granicach , czy trzeba stac w ogromnych kolejkach? czy trzepia strasznie w srodku itp.
Gdzie kupowac winiety i gdzie sie dowiedziec na jakie kraje potrzebna sa takie.
Wiele pytan , ale zaczynamy planowac budzet.
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-01-07, 14:03   

Rozrzut standardu kampingów W Chorwacji jest spory, a co za tym idzie również ceny bywają mocno zróżnicowane . Na przydomowych grajdołkach staniesz za 10 EUR, a w porządnych centrach turystycznych 60-80 EUR za dobę .
Jeżeli chcesz stawać w lepszych miejscach i mieć zawczasu pewność, że będziesz miał gdzie to tylko rezerwacja wcześniejsza. Czas już na to najwyższy, bo parcele w lepszych lokalizacjach niemiaszki już pewnie mają zaklepane.
Trochę takie wcześniejsze bukowanie miejsc na kampingu jest w sprzeczności z kamperowaniem i bardziej przypomina wczasy zorganizowane, które wykupuje się pół roku wcześniej, ale w przypadku Chorwacji bywa to w pewnych przypadkach konieczne.
Ja co roku bywam tam kamperkiem i nigdy nic wcześniej nie rezerwuję, ale dwa ostatnie lata (zwłaszcza ostatni rok) wyraźnie był kłopot ze znalezieniem miejsca. Bywało , że 2-3 kampingi trzeba było ominąć z braku miejsc. Powodów takiej zmiany jest kilka, a głównym to, że trochę się nam zawęził świat turystyczny i tłumy , które wcześniej rozkładały się na więcej miejsc, teraz kumulują się tam , gdzie turystyka jest jeszcze możliwa i bezpieczna.
Jeżeli masz możliwość pojechania przed lub po sezonie wakacyjnym, to polecam, na pewno będzie łatwiej, a przy okazji taniej i w mniejszym tłoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-01-07, 14:28   

joko napisał/a:
Jeżeli masz możliwość pojechania przed lub po sezonie wakacyjnym, to polecam, na pewno będzie łatwiej, a przy okazji taniej i w mniejszym tłoku.

Dodał bym tylko ,nie szukaj tam gdzie wszyscy szukają.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2017-01-07, 15:13   

Jeżeli chcesz stawać w lepszych miejscach i mieć zawczasu pewność, że będziesz miał gdzie to tylko rezerwacja wcześniejsza. Czas już na to najwyższy, bo parcele w lepszych lokalizacjach niemiaszki już pewnie mają zaklepane.
Trochę takie wcześniejsze bukowanie miejsc na kampingu jest w sprzeczności z kamperowaniem i bardziej przypomina wczasy zorganizowane, które wykupuje się pół roku wcześniej, ale w przypadku Chorwacji bywa to w pewnych przypadkach konieczne.


To znaczy ze trzeba zaplacic z gory ? Czy tylko rezerwacja ?
A jak to jest w innych panstwach ? np.Wlochy
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-01-07, 15:33   

Przy rezerwacji nie płacisz całości - jakiś zadatek, ja płaciłem zawsze około 100 euro.
Ogólnie tak jak pisze Joko. Jeśli znany, fajny kemping to niestety tylko wyłącznie rezerwacja.
Wiem że zaraz odezwą się osoby które nigdy nie rezerwują i zawsze znajdują świetne miejsce.
Do tego zawsze mają plan awaryjny :)

Jednak sytuacja na świecie o której pisze Joko, spowodowała że we wrześniu 2016 gdy próbowałem zarezerwować na lipiec 2017 miejsca na kempingu Cikat na działce Superior...dowiedziałem się ze nie ma już miejsc. Z biedą ''wywalczyłem'' miejsce na działce Premium wybierając z trzech ostatnich wolnych.

Włochy..hmmm pomyślałem że po Cikat zabiorę rodzinę na tydzień do Marina di Venezia.
Zatem znów pod koniec września próba rezerwacji..odpisali że przyjmują moje zgłoszenie, ale proszą o cierpliwość do stycznia. Wtedy potwierdzą rezerwację. Postanowiłem się przypomnieć pod koniec grudnia...Co odpisali ? Brak miejsc.

To są chwile gdzie chyba chciałbym mieć maila z końcówką de....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2017-01-07, 15:42   

A czy przy wyborze korzystacie z przewodnika ACSI ?
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anw73 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: P.L.A Asso
Dołączył: 07 Sie 2016
Piwa: 6/6
Skąd: Aros
Wysłany: 2017-01-07, 15:58   

No jestem w szoku.Jak do tej pory zwiedzalismy swiat droga lotnicza i zgadzam sie ze lecac np na Floryde czy do Kaliforni kupowalem bilety na 7 miesiecy przed wylotem a potem szybko Booking.com i hotel.Bywalo tez ze do Paryza czy Amsterdamu tez tak trzeba robic.Ale dlatego kupilismy kampera zeby czuc sie bardziej swobodnie i miec wieksze prawo wyboru a tu taki numer.
W moim meilu jest koncowka .no bo mieszkam w Norwegii wiec moze tez troche pomoze jak z koncowka .de
Ale ogolnie to jestesmy z zona w szoku.
_________________
uwielbiam reklamy Polsatu bo zawsze mozna skoczyc po zimne piwko na stacje paliw do sasiedniego wojewodztwa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-01-07, 18:17   

Moja rada.
Bierz kampera w dogodnym dla Ciebie terminie i jedź . Jedź tam gdzie chcesz i ryzykuj . Nic nie stracisz jak nie wiedziesz na ten, to wjedziesz na sąsiedni kemping. Witaj przygodo. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-01-07, 20:25   

MAWI napisał/a:
Moja rada.
Bierz kampera w dogodnym dla Ciebie terminie i jedź . Jedź tam gdzie chcesz i ryzykuj . Nic nie stracisz jak nie wiedziesz na ten, to wjedziesz na sąsiedni kemping. Witaj przygodo. :spoko


Jasne że do przodu, gdzie oczka poniosą. :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***