Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o pierwszy wyjazd - ferie 12 dni w stronę słońca
Autor Wiadomość
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-01-31, 20:03   

tom-cio napisał/a:
Nie wiem dlaczego odradzacie mu przelot do Neapolu na raz.Ja mam trzyletniego syna-uwielbia jezdzic,w domu godziny sie sam nie zajmie a w kamperze 10 godzin siedzi i trase obserwuje,predzej zona warczy ze jedziemy i jedziemy a moj Rafal szczesliwy.


Bo wg niektórych to Ty kamperowć nie umiesz. Kamperować to trzeba powoli, z rozmysłem. Najlepiej kazdy kamyczek obejrzeć po drodze. A kamperowanie beż basenów termalnych to już profanacja. Dzici kamperowiczów są zaś zwykle marudne i przeszkadzają rodzicom w kamperowaniu. Tolerują tylko uciechy typu Legoland a zwiedzaniem zwyczajnie gardzą. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-31, 21:47   

A bo widzisz,ja to taki wyrzutek jestem. :mrgreen: Ale baseny termalne lubie-na slowacji :wyszczerzony:

No ale ja kilka razy po 2 noce na kempingu bylem,to chyba karawanigowiec jestem.A taki Toscaner dwa lata jezdzi i o kemping nie zachaczyl.To on to dopiero nie umie :wyszczerzony: :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-01-31, 23:18   

Bobas napisał/a:
Już wyjaśniam po kolei :ok

1 Sokale
Barcelonę odpuszczam bo to za daleko a czasu mało, Chorwacja w planie na wakacje tak by różne miejsca zaliczyć ( byłem na kwaterze w Brella - polecam super )

2. Adampio
z dziećmi jeździłem ale od miejsca A do B raczej nie podróżowałem , trasa nieraz 1600 km na jeden strzał

3 WBobowski
Myślałem pokonać trasę dojazdu do Neapol w max dwa dni i tam się pobłąkać i powrót też dwa dni do domu

4 Jarek73
też tak plan jest na maj , tylko teraz chciałbym ferie az 12 dni wykorzystać.
boję się tylko jak będzie np po 17 ciemno i zimno na polu - przetrwać w kamperku , bo latem to poezja będzie

5 Endi
Fajna sprawa też biorę pod uwagę - blisko , dzięki za info

6 Barbara i Zbigniew Muzyk
może być w okolice jak najbardziej super

7 Roberto
absolutnie jestem przeciwny przewozić dzieci bez zapitych pasów
myślę jakie atrakcje wprowadzić

8 Maj Marek
Tropical Islands rew-elka chętnie skorzystam jak nie teraz to w każdej chwili bo to rzut beretem do Berlina , proszę o więcej takich ex trasów

9 Gryz3K
dwa dni dojazd jest do zrealizowania bez najmniejszego problemu , chciałbym pokazać jakieś atrakcje ale nie zaduzo by ich nie zmęczyć na pierwszy raz, a ciśnienia na zwiedzanie też wielkiego nie mamy

10 Mavv
biore to pod uwagę , super miejsce

11 Endi
Neapol - niekoniecznie , może jakaś okolica która będzie bezpieczna zaraz wyjaśnię dalej


gryz3k - poligloto - przeczytaj uważnie co kolega Bobas napisał po polsku :!:
Wszyscy chcąc pomóc nowemu koledze przedstawili swoje propozycje, a on się do tego ustosunkował. Czy zauważyłeś aby w którymś momencie kategorycznie się im sprzeciwiał :?: - tak jak Ty to robisz :?: - wręcz przeciwnie :!:
Ja nie twierdzę, że w ogóle nie masz racji i że Twoja forma kamperowania jest zła. Za to Ty koniecznie starasz się udowodnić, że Twój sposób jest jedyny słuszny :gwm
Jak sam zauważyłeś jeździsz kamperem od lat. Bobas będzie jechał pierwszy raz i to autem z wypożyczalni (nie do końca znanym) i bez doświadczenia w tej materii...

Mimo wszystko uważasz, że to co piszemy to są bzdury :?: :bajer
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 457/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-02-01, 00:07   Re: Pytanie o pierwszy wyjazd - ferie 12 dni w stronę słońca

Bobas napisał/a:
Witam . Planuje nasz pierwszy wyjazd kamperkiem ( pożyczonym na początek ) początkiem lutego na 10 - 12 dni z dziećmi 5 lat plus 10 lat .
Mam pytanie gdzie polecacie najlepiej jechać ?
- początkowo planowaliśmy Barcelona ale raczej za daleko w tak krótkim czasie
- teraz myśle tez o Neapol bo tam tez ciepło i słonecznie będzie

za dużo nie zamierzamy zwiedzać by się nie przemęczyć na pierwszy raz , bardziej podrożniczo

Czy jest tez sens jechać o takiej porze roku czy lepiej odłożyć na cieplejsze wakacje - bo mam obawy że za dużo czasu będziemy spędzać w kamperze w środku i się nam przeje ?
Nie mam doświadczenia


Bobas, rada może mało pasująca do tego forum ..... ale jak masz wydać trochę kasy na wynajem kampera , paliwo, wyżywienie i atrakcje w podróży (a trochę się tego uzbiera przez dwa tygodnie), a wszystko po to aby zrobić radochę dzieciakom i zabrać ich w cieplejsze miejsce, to weź Ty nie kombinuj jak koń pod górkę, tylko zabierz rodzinkę do Hurghady czy innego Marsa Alam ...... a kamperową przygodę zaplanuj sobie na sezon .
Dzięki temu :
- na miejsce wypoczynku dotrzesz kilka razy szybciej, nie katując rodziny upierdliwą i mało atrakcyjną o tej porze roku podrożą , przez co zyskasz ze dwa dni więcej na wypoczynek
- trafisz w miejsce , gdzie temperatura powietrza będzie na poziomie polskiego lata, a wody na poziomie lata chorwackiego
- dzień będzie nieco dłuższy bo bliżej równika
- kasy wydasz na to podobnie albo mniej
- słońce, ciepły piasek, czysta i ciepła woda, żółwie i kolorowe rybki, etc.etc., będą dla dzieci na pewno większą atrakcją, niż zwiedzanie miast, czy innych mało atrakcyjnych o tej porze roku miejsc.
- nie zrazisz żony i dzieci do kamperowania , przez co dasz im szansę na prawdziwe poznanie tej wspaniałej dyscypliny , w czasie kiedy ma ona swój uroki i zwyczajnie sens
- itp. itd.

Zima jest trudnym i wymagającym okresem dla doświadczonych kamperowiczów , a do rozpoczynania tej przygody i to jeszcze z dwójką małych dzieci nie nadaje się kompletnie.
Zauważ kto w tym czasie korzysta z kampera. Są to albo osoby będące w baaaardzo długiej podróży (czyli w praktyce mieszkające w kamperze jak np. Toscaner), albo osoby na emeryturze , podróżujące czasami 2-3 miesiące (dzięki czemu mogą spokojnie zajechać na tyle daleko , aby znaleźć odpowiednie warunki). Ani osoby z pierwszej ani z drugiej grupy nie ciągają ze sobą małych dzieci i wszystkie raczej mają jakieś doświadczenie i wiedzą dokładnie czego się spodziewać.

Nie rób dzieciom tej krzywdy i nie idź tą drogą :spoko

Super sprawą jest zrobić sobie odrobinę lata w środku zimy, ale naprawdę kamper się do tego nie nadaje.

Jakąś opcją (podkreślam "jakąś") jest wypad gdzieś bliżej , ale wtedy do dyspozycji mamy albo narty (a tu rozumiem chodziło bardziej o coś cieplejszego), albo jakieś termy. Jedna i druga opcja w/g mnie jednak na krócej niż te dwa tygodnie. Można oczywiście pomieszać jedno z drugim, ale i tak dla dzieciaków w końcu stanie się nudne, a poza wszystkim to po dwóch tygodniach moczenia się w wodach solankowych , nawet co drugi dzień, to Wam skóra zejdzie do mięsa :-P
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-02-01, 09:53   

Roberto napisał/a:
Za to Ty koniecznie starasz się udowodnić, że Twój sposób jest jedyny słuszny


No tu to się nie zgodzę. Każdy ma swój sposób i to nie ja twierdzę, że: jazda kamperem jest niebezpieczna, nie można przejechać więcej niż 300 km dziennie, że dzieci się zanudzą, że żona się z Nim rozwiedzie. Napisał wyraźnie, że chciałby "w stronę słońca" tzn na południe.

A kamper to taki samochód z łóżkiem i toaletą. Pisał, że umie jeździć samochodem i ma w tym doświadczenie. Zwyczajnie nie demonizujmy jazdy kamperem bo jest to najligtowsza i najmniej wymagająca forma indywidualnej podróży. Aż strach się przyznać, że przejechałem kawał Azji w 3 osoby na jednym motocyklu bo okaże się, że zrujnowałem dziecku dzieciństwo i naraziłem na niebezpieczeństwo, za które powinienem w więzieniu zgnić. A pytania dziecka, kiedy znowu to zwyczajnie Syndrom Sztokholmski...

Roberto napisał/a:
Mimo wszystko uważasz, że to co piszemy to są bzdury


Ja nie piszę, że to są bzdury. Dziwię się tylko, że kamperowcy namawiają kolegę do ... niekamperowania. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-02-01, 17:03   

Bobas :!: :!: jedź gdzie chcesz :?: My też ruszamy do Barcelony tuż,tuz,ale docelowo będziemy do połowy maja :haha: Pożyczonym kamperwm za ciężkie pieniądze,jedź sobie tam gdzie byłes w kierunku Nicei, po drodze masz piekne Cinqe Terre.My gnamy przez Niemcy by jak najszybciej przejechac do strefy ciepła :?: :? :Barbara
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/484
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-02-01, 17:30   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
...My gnamy przez Niemcy by jak najszybciej przejechac do strefy ciepła :?: :? ...


Basiu może troszkę wolniej, może i bokami. Niemcy wzmożyli kontrole ważenia kamperów.

Ale jak wszystko jest OK to możecie gnać :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-02-01, 17:32   

Endi napisał/a:
Niemcy wzmożyli kontrole ważenia kamperów
,to gnanie było w przenosni.Oj,ale z tym ważeniem to bardzo mnie zmartwileś :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/484
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-02-01, 17:40   

Cytat:
Oj,ale z tym ważeniem to bardzo mnie zmartwileś

Wybacz, nie oto mi chodziło ale przeważenie jest zawsze problemem.

Szczęśliwej podróży, żadnych zmartwień i wiele przyjemności Wam życzę :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2017-02-01, 20:26   

gryz3k napisał/a:
to nie ja twierdzę, że: jazda kamperem jest niebezpieczna, nie można przejechać więcej niż 300 km dziennie

Widzę, że pijesz tu również do mnie, bo wspomniałem o 300 km.
Kochani, jeśli czytacie ze zrozumieniem, to te 300 km, to średnia z dwóch tygodni jazdy non stop.
Ja sam również przejeżdżałem (i to nieraz 920 km w ciągu doby). Ale to można zrobić raz, czy dwa... aby później relaksować się :pifko

Ale mimo chmary dobrych rad, podejrzewam, że Bobas i tak zrobi to co sobie założył... przynajmniej ja bym tak zrobił.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2017-02-01, 20:51   

Przeczytałem cały wątek i jednego jestem pewien - na bank pomogliście koledze Bobasowi - już on wie na pewno co ma robić :bigok

To tak żartem - ale prawda jest taka, że wszyscy macie rację - tylko Bobas musi wyciągnąć odpowiednie wnioski i dopasować odpowiedzi do własnych wyobrażeń.

Ja tylko dodam, że zawsze lubiłem jeździć samochodami, kamperem też lubię oczywiście, ale do Neapolu na 12 dni - to porażka. Za-da-le-ko! Fajnie się teraz mówi, ale jak się jedzie na autostradzie kilkaset km 90-100km/h to jest nudne - dla każdego! Zrazisz się i rodzinę. Wybierz trasę taką, żeby codziennie o coś zahaczyć, tak jak koledzy radzili - po 200 - 250km dziennie, bo siedzieć nigdzie nie będzie miło - za zimno - ta Chorwacja może nie jest głupia jak chcesz coś ciepłego doświadczyć... Czerp z tego przyjemność a nie nabijaj kilometry! A one w kamperze wolno schodzą, to nie osobówka, gdzie możesz gnać czasem i 200km/h - i wtedy jest fajnie, nie nudzi się, km lecą - ale tego się nie da w kamperze!

I jeszcze ciekawa (moim zdaniem) historyjka:
No znam pewnego gościa (nawet bardzo dobrze ;) ), co wynajął kampera w niedzielę wieczorem, od razu spakował co miał do lodówki (nawet nie zrobił zakupów bo nie planował wypożyczać kampera, tylko lecieć osobówką, przepraszam - Land Cruiserem, a to na pewno nie jest osobówka... na autostrady), i we dwójkę (z żoną) polecieli służbowo do Grecji na 6 dni - głównie biznesowo - jeździli po jakichś firmach w Macedonii, w Grecji najwięcej itp. Nie spali po kempingach, bo nie było czasu ich szukać. Generalnie wszystko załatwili co chcieli, nawet byli raz na plaży na jakieś greckiej wyspie! Wrócili w sobotę nabijając bez mała 5000km. Da się? Da! Tylko tyle, że nie mieli ze sobą dzieci. Ten gość to mój tata, jest przed 70-ką, doradziłem mu kampera, bo jak usłyszałem w niedzielę przez przypadek, jaki ma plan - to zwątpiłem. A ja od razu wiedziałem, że tata plan wykona w 110%. Nie pytajcie po co - ja też nie wiem. To taki model nie do zdarcia - jak zaplanuje to tak i wykona - nic go nie zatrzyma.
Mama mi do dziś dziękuje, bo sobie nie wyobraża tej podróży bez kampera... do dziś chwalą kampera, jaki to cudowny pojazd :ok Nie zrazili się! No ale to była zupełnie inna geneza wyjazdu.
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***