Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-03, 20:48
Garść informacji użytecznych przy wuborze kampera.
Autor Wiadomość
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-01-28, 11:13   

I w ten właśnie sposób dochodzimy do sedna sprawy. Najistotniejsze jest kogo i gdzie można położyć w kamperze oraz co i gdzie można postawić. Dlatego przed zakupem sugerowałbym bardzo mocno zastanowić się nad postawioną tutaj kwestią.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-01-28, 11:26   

DarekK napisał/a:
Najistotniejsze jest kogo i gdzie można położyć w kamperze

Mimo, że dyskusja troszkę frywolna zrobiła się to jednak co piszesz ma znaczenie.
Przy wyborze naszego drugiego kampera kwestia gdzie łóżko, jakie łóżko miała decydujące znaczenie. Jakieś 70% to osobne spanie, bez zwijania składania i wskakiwania na alkowę, 20% istnienie garażu, 10% podwozie samochodu. W moim przypadku z tych 10% podwozia to wygląd kabiny.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2009-01-28, 11:38   

Dla nas istotna była również cena i to właśnie zdecydowało o zakupie kiedyś dostawczaka a dzisiaj namiastki "samochodu kempingowego", w którym nie ma jedynie natrysku. Cieszy to autko nas bardzo i kochamy podróżowanie nim. Może kiedyś...
_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-01-28, 12:55   

Cytat:
Dla nas istotna była również cena

O cenie nie wspomniałem bo to był jakby warunek i tu nie było pola manewru w górę.
Była określona suma pieniędzy i wyprawa do Niemiec z wyuczonymi na pamięć preferencjami.
1. Jestem za stary na skakanie do alkowy spać.
2. Trafia się wyjazd z dziećmi/wnukami alkowa przydatna.
3. Udostępnianie samochodu młodym, ich jest więcej niż nas dwoje.
4. Nie składanie łóżek do śniadania i do jazdy.
5. Pojemny bagażnik, żeby auta nie obwieszać na zewnątrz. Co prawda ma bagażnik na rowery ale tak już było.
6. Musiał być na Fordzie bo nie podoba mi się Fiatowska opadająca warga dolna :haha: a inne marki znacznie droższe.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-01-28, 13:11   

Janusz
pod tym co napisałeś możemy się tylko podpisać 4 rękami (Żetema i ja)
Ze swojej strony dodam że dla nas były istotne jeszcze dwie sprawy
primo:
jako że nie przywiązujemy się specjalnie do aut,
(co nie znaczy że o nie nie dbamy)
auto musiało mieć "modny układ " wnętrza co będzie atutem przy zbyciu,

secundo:
jako że oba auta będą odbywać dalekie podróże- pojawia się kwestia gwarancji i awaryjności- to tylko nowe, lub prawie nowe
Ostatnio zmieniony przez papamila 2009-01-28, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2200
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-28, 14:19   

papamila napisał/a:
jako że oba auta będą odbywać dalekie podróże- pojawia się kwestia gwarancji i awaryjności- to tylko nowe, lub prawie nowe


I jazda koniecznie w towarzystwie starego autka, żeby mogło to nowe w razie czego holować. :haha: :haha: :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-01-28, 14:29   

janusz napisał/a:
O cenie nie wspomniałem bo to był jakby warunek i tu nie było pola manewru w górę

papamila napisał/a:
tylko nowe, lub prawie nowe

I tu dochodzimy do problemu kwadratury koła.
Co do awaryjności starych - może i jest większa (choć polemizowałbym z tym) ale naprawialność jest bez porównania łatwiejsza :) .
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2009-01-28, 14:42   

DarekK napisał/a:
Co do awaryjności starych - może i jest większa (choć polemizowałbym z tym) ale naprawialność jest bez porównania łatwiejsza
pod warunkiem, że potrafi się zrobić coś samemu

podejrzewam, że w przypadku krajów starej unii to łatwiej też znaleźć serwis lepiej radzący sobie z tymi nowszymi

no a w przypadku papamili jego klienci (wynajmujący kampera) sami naprawaiać go raczej nie będą
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-01-28, 20:19   

Arturo napisał/a:
w przypadku krajów starej unii to łatwiej też znaleźć serwis lepiej radzący sobie z tymi nowszymi
Zależy gdzie szukasz - w Brukseli w firmowym salonie mercedesa na podkładkę z nakrętką do merca 814 kazali czekać 3 tygodnie, w przydrożnym warsztacie gdzie stało kilka ciężarówek na placu facet podrapał się po głowie, poszedł gdzieś na zaplecze i wrócił z tym co nam było potrzebne. Zgadzam się że chcąc wynajmować autko najlepiej jest mieć je na gwarancji i dobrze ubezpieczone - ale większość z nas autka kupuje nie dla biznesu. Do tego dodaj że ta stara unia nie jest aż taka duża, więc czasami chce się poza nią, a tam z tymi nowymi różnie może być.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Ostatnio zmieniony przez DarekK 2009-01-28, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-01-28, 22:37   

Zwykle prawda jest pośrodku,
nie ma reguły czy zepsuje się starsze czy nowsze,
moze się zdarzyć i basta
Zostawmy te dywagacje bo do niczego nie prowadzą, i na nic toczyć przykłady.
Albo
będziesz miał farta i naprawią auto szybko i tanio ;)
albo
naprawią dwa dni póżniej i dwa razy drożej. :?

ZAPEWNIAM CIĘ JEDNAK :hello
zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku będac na obczyżnie bedziesz cieszył się jak dziecko że się udało naprawić i jedziesz dalej,
i zawsze będzie dobra cena :haha:

pamiętaj że zawsze może być drożej i gorzej :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WG 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Będzie piękny
Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Łomianki k/Warszawy
Wysłany: 2009-01-28, 23:08   

Wszystkim dziękuję za uwagi.

Były bardzo pomocne. Naniosłem sporo poprawek. Większość zmian polegała na podkreśleniu, że rzecz dotyczy tylko kamperów takich jak Pössl 2 Win zabudowanych na większych autach dostawczych takich jak Fiat Ducato czy Citröen Jumper. Uściśliłem w szczególności zdania dotyczące silników. Co do nowych pojazdów, nie ma większego problemu ze zweryfikowaniem informacji, gorzej jest ze starszymi rocznikami. Przeszukałem dziesiątki ogłoszeń. Generalnie potwierdzają to co napisałem. Ale jak wiadomo, "generalnie" robi różnicę. Dlatego z przyjemnością wykorzystałem przekazane tu informacje wynikające z doświadczeń praktycznych. Jestem pewien, że tekst nadal można w wielu miejscach poprawić. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy dopiero później to przeczytają o uwagi. Postaram, się szybko na nie reagować.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***