Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2008-06-12, 12:00
Finlandia
Autor Wiadomość
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2016-01-16, 14:18   

Mizioł napisał/a:
Pytam się nie po to aby cwaniakować


Już się kilku z nas lekko pospierało na ten temat cwaniactwa w innym wątku (Nordkapp).

Ja osobiscie dwa razy byłem świadkiem mierzenia. W Hirsthals pracownik chodził wzdłuż kolejki z wielkim kątownikiem ze sklejki i próbował wyłapać auta wyższe niż... . Drugi raz w Sassnitz pani mierzyła kółkiem (takim jak policja) długość zestawu Trafic + przyczepka towarowa. Wyszło o kilka centymetrów za duzo. Kierowca (Polak) się lekko zdenerwoawał i taśmą mierniczą udowodnił, że nie przkracza. Rozmawiałem z nim później. Często pływał tą trasą i budował przyczepę tak by zestaw miał 798 cm - kupował bilet do 8 m.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-01-16, 17:44   

Mizioł napisał/a:
krzlac napisał/a:
To rozwiązanie "normalne", możesz rezerwować inną opcję dla niższego pojazdu i liczyć na to, że się uda. Musisz się jadnak liczyć z dopłatą (zwykle wyższa niż przy wcześniejszej rezerwacji), a najgorszym przypadku nie popłyniesz wybranym rejsem jak dla wysokiego auta nie będzie już miejsca.
_________________


Będę musiał się dokładnie zmierzyć bo raczej przekraczam 2,4m z moim "offroadowym" zawieszeniem.

Pytam się nie po to aby cwaniakować, ale zapamiętałem sobie ten wyjazd do Maroka, miałem wyprawowy bagażnik na dachu a w nim pełno i ostatniego dnia przed przeprawą układaliśmy wszystko aby nic nie wystawało żeby zmieścić się w wymiarze. Na samej przeprawie machnęli ręką i zaklasyfikowali nas jako zwykły osobowy.


Widzisz, a ja w Kristiansand byłem świadkiem, gdy co druga osobówka z boxem na dachu musiała go zdejmować i ... pakować do wnętrza auta. Obsługa była bezwzględna.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-01-16, 17:52   

W tym samym Kristiansand na wjeździe na prom jest laserowa czujka wysokości . I oczywiście byłem świadkiem jak kilku busiarzy i kamperowców próbowało oszukac obsługę wykupując bilet na auto osobowe :-/ Aż dziw bierze ,że nie zauważyłem tam........polaków :chytry Tym razem ......
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 31 Maj 2017
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2017-05-31, 18:11   Prom Tallin Helsinki

MILUŚ napisał/a:
Wczoraj zarezerwowałem i kupiłem bilety na prom Tallin - Helsinki . :mrgreen: Trzy dorosłe osoby ; kamper 6,00 m , wys.do 3m . 28 czerwiec'15 -97 EUR :bigok

Witam . Wybieram się w tym roku (początek lipca) Finlandia-Norwegia przez prom Tallin - Helsinki. Prosiłbym o garść info na temat promu: czy rezerwować wcześniej, gdzie itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-06-02, 09:01   

Wejdź na stronę VIKING i zarezerwuj sobie najtańszą godzinę i dzień (są różnice w poszczególnych wypłynięciach). Jak chcesz się "przekopać" przez język fiński, to wejdź w zakładkę dla finów - może być kilkanaście EUR taniej. W Talinie przed promem jest parking z a 6 EUR (parkomat na kartę) na dobę. Czasem opłaca się poczekać na nim na tańszą opcję.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
1973 kaczki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 05 Sie 2018
Skąd: Marki
Wysłany: 2018-08-05, 12:45   

Ktoś korzystał z promu Tallinks silia line
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emeryl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer Swing 494
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 21/46
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2018-08-09, 21:19   

Ja płynąłem Vikingiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jaga 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs
Nazwa załogi: Andrzej i Jadzia
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Reda
Wysłany: 2018-08-10, 20:22   

W ubiegłym roku śledziłam ceny promów z Tallina do Helsinek i odwrotnie. Płynęliśmy 4x (syn pracował w Finlandii). W grę wchodził prom Silja Line, jeździ jak tramwaj i ceny też były korzystne.
Z reguły opłacaliśmy rejs na noc, dostajesz kabinę, balujesz a potem śpisz, rano o 8 wyjeżdżasz. Płaciliśmy ok. 110, 120 euro, camper, 2 osoby w kabinie w roboczy dzień. Ceny często się zmieniają, trzeba to śledzić. Mieliśmy raz tak, że kupując bilet w kasie było 10 czy 20 euro taniej niż wcześniej. Jak chcesz kupi bilety to na stronie promu oryginalnej nie po polsku.
Też kupowaliśmy przez internet dzień przed wyjazdem.
Oryginalna strona promu jest bardzo czytelna jeżeli chodzi o ceny biletów, na tych po polsku ceny są wyższe,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
1973 kaczki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 05 Sie 2018
Skąd: Marki
Wysłany: 2018-08-13, 22:04   

Tallinks silia line polecam za kampera 8m 3,20 dwie osoby dorosłę i dwoje dzieci zapłaciłem 142euro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***