Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niski króciak na Traficu.
Autor Wiadomość
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-06-02, 13:26   

Carlos napisał/a:
Już się boję pokazać mój pomysł na markizę i odpływ ze zlewu :shock: :szeroki_usmiech


Pokaż ; to chyba bezpieczniejsze od poprzednich przeróbek :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-06-02, 14:46   

Z espace są regulowane i po złożeniu masz stolik. Pomysł fajny, może u siebie tak robię zamiast zmiany ławki na pojedyńczy obrotowy, ale wykonanie trochę grozą wiejące ;) Pal sześć diagnosta - co na to ubezpieczyciel w razie "W"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Carlos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic
Dołączył: 12 Kwi 2017
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-06-03, 06:13   

RadekNet napisał/a:
... co na to ubezpieczyciel w razie "W"?



Myślę że wtedy nawet jakbyś miał fotele ze złota to i tak się przyczepią, że sam człowiek przerobił. Chyba że zlecisz to firmie z "papierami" do takich przeróbek, albo zrobisz sam, a oni Ci to podbiją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Carlos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic
Dołączył: 12 Kwi 2017
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-06-03, 06:16   

A z markizą to jeszcze nic nie zrobiłem, a ciężko to wyjaśnić bez zdjęć, więc potrzymam Was jeszcze chwilkę w oczekiwaniu :spoko

Idę składać tylną szafkę, ale mam dziś mało czasu, więc pewnie za wiele nie zrobię. :hammer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andre126p 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: wvT4
Dołączył: 08 Lip 2016
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-05, 13:28   

Czekam na ciąg dalszy, inspirujesz mnie do zmian w moim T4, póki co za radą z forum kupiłem fotele obrotowe z forda galaxy i będę też kombinował jak je przeszczepić żeby było bezpiecznie.
Pokaż markizę, nie pokazuj że lejesz wodę pod samochód :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-05, 14:35   

hehe Carlos,rob ,pokazuj i tak Cie na tym forum od czci i wiary odsądzą.Mnie tez prawie zlinczowali jak swoje patenty np na fotel obrotowy pokazalem. :mrgreen:Mowili ze to sie rozlecia ja w 2 lata 20 krajowmi 90tysiecy km zrobilem i sie nie rozlecial inne patenty tez.Tak ze rob ,pisz i kamperuj.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Carlos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic
Dołączył: 12 Kwi 2017
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-06-06, 08:31   

andre126p napisał/a:

Pokaż markizę, nie pokazuj że lejesz wodę pod samochód :-P


Markizy jeszcze nie zrobiłem, to nie mam co pokazywać. Niestety auto idzie jutro do mechanika, więc prace staną pewnie na parę dni. Dziś wyjmę szafki, to jak auta nie będzie to chociaż je pomaluję. Trza się spieszyć bo z końcem czerwca mam deadline.


A co do wody to czemu mam lać pod samochód??? Pod zlewem będą dwa zbiorniki po 30 litrów. Jeden na czystą wodę, a drugi na brudną.


Cały plan i założenia były takie, że nie dziurawię karoserii w żaden sposób. Wszystkie zmiany są tak robione, żeby w ciągu 2-3 godzin wrócić do pierwotnego stanu. No może z wyjątkiem izolacji sufitu i lampek w podsufitce...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Carlos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic
Dołączył: 12 Kwi 2017
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-06-23, 13:00   

Prace postępują. Został mi tydzień do wyjazdu. Po weekendzie zamieszczę jakieś zdjęcia jak wyszło. Powinna być już markiza, więc będzie się czym pochwalić.

Niestety już wiem, że nie zdążę z elektryką, czyli jadę na jednym akumulatorze. Dziewczyny uprzedzone, że mają nie przesadzać z prądem ;)

W sumie to podłączona będzie tylko pompka od wody i jakieś lampki (dam im czołówki), czyli nie tak wiele, ale...

Mimo wszystko chciałem zamontować czujnik czadu (lodówka) i czujnik gazu usypiającego. Obydwa zasilane 12V. Co do czadu to nie mam problemów, bo ma maksymalny pobór prądu 20mA. Niestety czujnik gazu usypiającego ma pobór prądu 80-120mA. Oczywiście biorę najgorszy scenariusz, czyli 120mA. I tu moje pytanie... Czy jeżeli załączę te czujniki przed snem to czy rano odpalę samochód?? W ciągu dnia będzie włączony ewentualnie tylko czadu na postoju. W czasie jazdy wyłączone obydwa...

Razem daje nam to 140mA. Powiedzmy, że będą działały 10 godzin, co daje nam 1,4A. Według mnie tragedii nie ma, ale mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2017-06-23, 19:26   

czujniki kidde ponoć mają baterię zapewniającą pracę przez 10 lat - może idź w tym kierunku
http://kidde.pl/10lldco-c...21.html?cPath=2
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Carlos 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic
Dołączył: 12 Kwi 2017
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-06-25, 23:22   

krimar napisał/a:
czujniki kidde ponoć mają baterię zapewniającą pracę przez 10 lat


Nawet mają atesty do przyczep i camperów.

Bardzo fajne, ale nie mają w ofercie czujnika gazu usypiającego. A chcąc się czasem przespać na parkingu przy stacji benzynowej, to wolałbym takowy posiadać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***