Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelnienie dachu, pokrycie membranowe co sądzicie?
Autor Wiadomość
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2017-07-09, 22:42   

Jak napiszesz ,że sprzedawała ci tego kampera młoda powabna blondynka Sugerująca ,że za cene kampera dołoży jeszcze coś w naturze, To zrozumiem jakim cudem kupiłeś auto łatane papą i plandeką. Uważam ,że jedynym najtańszym rozwiązaniem będzie lepik dachowy i wałek.Zalepikuj dach i........zapomnij o tym kamperze.Sprzedając go ,jak najszybciej. Tylko skąd weźmiesz powabną blondynkę obiecujacą gratisy następnemu kupującemu I jak to wytłumaczysz żonie tego sobie ni jak wyobrazić nie mogę.......... :haha: :haha:
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-10, 07:43   

Następny kupujący też pokaże się na forum. Takie dachy naprawwia się, sam widziałem tylko koszt będzie porównywalny z jego zakupem. :chacha2

To są te kampery za 20 tys.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-07-10, 08:18   

Coś pozytywnego z rana...
Gorzej być nie może, więc bym się niepierniczył.
Dałbym tą membranę i tyle.

Dach to dach i mało kto ma drona lub awionetkę by na niego popatrzeć.

Mój nie myty wcale lepiej nie wygląda.

Zakituj wysusz i korzystaj.

A kwestie sprzedaży.... Mamy coś w tej naszej zaściankowej mentalności, że kupując np samoch{d myślimy ile to stracimy przy sprzedaży.
Dlatego takie mdłe auta jeżdżą po naszych drogach.

Olej takie myślenie. :spoko
:kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2017-07-10, 08:45   

Osobiście poszedłbym w odbudowę - nowa blacha i (jeśli konieczne) wymiana/odbudowa konstrukcji.

Zrobisz raz, ale dobrze i pocieszysz się autem.

Co do dachu membranowego. Membrany są fajne na dachach, które są statyczne, mało co się po nich chodzi i delikatnie odśnieża od wielkiego dzwonu.

Na kamperze widzę następujące problemy:
1. Dach musisz idealnie wyrównać.
2. Musisz wykończyć wszystkie narożniki, więc zapewne i tak trzeba będzie dać nowe listwy (koszt + dziurawienie membrany i ryzyko, że nie będzie do czego z powrotem przykręcić).
3. Membranę bardzo łatwo będzie uszkodzić konarami drzew itp.
4. Ograniczyć wszelkie przejścia na dachu do minimum.

Weź pod uwagę, że na zwykłym dachu wieje Ci z prędkością 100 km/h może raz w roku i to w porywach. Tutaj będziesz miał takie warunki podczas każdej jazdy, a i sam dach w kamperze zdecydowanie bardziej pracuje.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-10, 15:03   

silny napisał/a:
I remontujący oszukuje się że miało to sens :bajer


To nigdy nie ma sensu :wyszczerzony:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-10, 18:37   

Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł :wyszczerzony:
Może kupie wielki parasol od jakiegoś zaprzyjaźnionego browaru i wbiję w świetlik :wyszczerzony:
Ok, nie jest mi za wesoło. Kupiłem taniego kampera bo chciałem zobaczyć czy taki sposób na wypady będzie mnie i mojej pani odpowiadać, ale kto kupuje tanio to kupuje dwa razy albo drogo potem płaci za błąd...
Ja nie porwie się na taki remont jak CAPOMAN, przede wszystkim nie bardzo ma mi kto pomóc a i czasu brak. Moja kobita już mówi że do tej pory siedziałeś przy komputerze a teraz będziesz siedział w kamperze :lol:
Jestem wstępnie umówiony na oględziny dachu w celu podjęcia decyzji co z nim dalej jeśli koszta będą akceptowalne to będę reanimował i dalej testował czy taki sprzęt jest mi potrzebny :roll:

Co do membrany to jest dość mocna osobiście wiele razy po niej chodziłem a sami dekarze którzy ją zakładali używali wózka widłowego do transportowania materiału ( dachy hipermarketów bywają jak boiska piłkarskie ;) ) i samej membranie krzywda się nie działa, chodzi się po tym jak po gumie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-10, 18:51   

Moja rada ,zrób jak zamierzyłeś. Fachowiec zgodzi się wymienic poszycie dachu powiedzmy za 10 tys, a po zdjeciu powie "panie wszystko zgnite ,trza wymieniac i 15 tys w górę" Co wtedy zdecydujesz? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-07-10, 19:06   

Ile za niego dałeś?

Wrzuć zdjęcia dachu od środka i miejsca z którego Ci przecieka
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-10, 19:06   

I chyba tak zrobię by na łeb nie kapało :wyszczerzony: jeśli mi się spodoba to będę się rozglądać za czymś innym, a tego sprzedam komuś kto też nie chcąc za wiele inwestować kupi tego.
A powiedzcie mi wam też tak głośno chodzi pompa wody ( mam układ ciśnieniowy ), pompa jest przymocowana na gumowych wibroizolatorach do ścianki szafy. I ta ścianka chyba jeszcze potęguje hałas.
W nocy jak jest cicho to chyba cały kemping wie że puszczam wodę :wyszczerzony: .

Cieknie dokładnie z świetlika na samym środku, i na pewno coś tam jest bardzo nie tak bo jest dołożona płyta chyba pilśniowa przymocowana listwami ... i jest tam miętko :roll:

IMG_20170629_201501.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 211,3 KB

IMG_20170629_201415.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 261,89 KB

IMG_20170629_201403.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 346,12 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-07-10, 19:34   

https://www.youtube.com/watch?v=-4seaQB0QJc


szukaj camper roof replacement problem w tym ze w polsce wiekszosc specjalistycznych materialow jest nieosiagalna lub jest osiagalna za kosmiczne ceny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-10, 20:48   

Wydaje mi się że ta membrana z filmiku to jest bardzo podobna technologia która mi chodzi po głowie.
Gdybym nie musiał kupować od razu 42m2 to pewnie już bym to kupił i walczył :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2017-07-10, 21:29   

Na filmie wyraźnie dach jest odbudowywany z nowych płyt osb przykręcanych do stalowej konstrukcji dachu. W Twoim przypadku masz dach se styropianu poprzetykanym spróchniałymi listwami. Każda dziura w jezdni może być tą ostatnią, bo dach bez szkieletu z listew sosnowych trzyma sie bardziej siłą przyzwyczajenia niż solidną konstrukcją.Dach trzeba rozebrać listwy wymienić odbudować wypełnienie ze styropianu i potem zastanowić się nad poszyciem dachu czy tworzywo czy blacha alu,a może cienka stalowa z ocynkiem,a dopiero potem folia o której teraz myślisz,Inaczej zakończysz wyjazd wakacyjny na pierwszej hopie.Będziesz miał wyjątkowe szczęście jak w zabudowie nie będzie siedziała twoja rodzina.Inaczej walący sie sufit,a potem odpadające ściany doprowadzą do tragedii o której nawet nie chce myśleć a,co dopiero mówić.Bo oczywiście w zabudowie pasów bezpieczeństwa nie masz? :bigok
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-07-10, 21:53   

Paweł74 napisał/a:
Gdybym nie musiał kupować od razu 42m2 to pewnie już bym to kupił i walczył
Jeśli chcesz ładnie i dobrze to nie będzie tanio ,
Na szybko i tanio to: pomalować emulsją bitumiczno‐lateksowa wtapiając siatkę zbrojeniowa ,
za 100zł + 4-5 godz pracy masz kampera szczelnego (pokrytego papą) :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-10, 22:08   

Oczywiście że, rozkręcę dach by zobaczyć co tam w trawie piszczy i na pewno jeśli będzie potrzeba wymienię szkielet. Kamper zarejestrowany jest na 6 osób i w zabudowie ma 4 miejsca z pasami bezpieczeństwa, które w momencie czarnego scenariusza w postaci zawalenia się dachu i tak chyba w niczym nie pomogą. I będę korzystać z niego tylko z moją panią, choć to niczego nie zmienia jeśli chodzi sumienność naprawy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: PEUGEOT J5
Dołączył: 29 Cze 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2017-07-10, 22:16   

amples napisał/a:
Paweł74 napisał/a:
Gdybym nie musiał kupować od razu 42m2 to pewnie już bym to kupił i walczył
Jeśli chcesz ładnie i dobrze to nie będzie tanio ,
Na szybko i tanio to: pomalować emulsją bitumiczno‐lateksowa wtapiając siatkę zbrojeniowa ,
za 100zł + 4-5 godz pracy masz kampera szczelnego (pokrytego papą) :diabelski_usmiech


Tylko co z estetyką i wytrzymałością fizyczną :? Chyba nie byłoby najlepiej, choć pewnie szczelnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***