Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Repeater GPS
Autor Wiadomość
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-10-09, 19:25   Repeater GPS

Używałem bez zastrzeżeń kilku nawigacji ale każda z nich pod alkową mniej lub bardziej szwankuje. O ile w otwartym terenie, przy dobrej pogodzie każda daje sobie radę to miastach, lasach, górach i ciężkich chmurach zdarza się, że gubi zasięg lub jadę gdzieś obok szosy i co jakichś czas próbuje mnie naprowadzić na "dobrą drogę".

Wiem alkowa przeszkadza, wiem ,że antena zewnętrzna gniazdko, kabelek i będzie git.

Ale znalazłem takie cóś, repeater GPS, jedno pudełko to antena zewnętrzna odbiorcza (np: na dach), drugie w samochodzie nadaje mocniejszym sygnałem dla każdej nawigacji w samochodzie. Zasilane np: z zapalniczki. Wygodne bo można zmieniać nawigacje i nie martwić się o wtyczki i kabelki. Raz zamontowane i spokój.

http://www.ebay.com/itm/E...=item4af0660da1

I teraz moje pytanie, czy ktoś, kiedyś miał do czynienia z tym ustrojstwem i jeżeli tak to jaką ma o nim opinię. Nie chodzi mi o kilka dolców ale o niepotrzebne zamieszanie z montażem tego.

s-l500.jpg
Plik ściągnięto 8176 raz(y) 28,02 KB

s-l5001.jpg
Plik ściągnięto 8176 raz(y) 50,07 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2015-10-09, 19:58   

Skwarek napisał/a:
wiem ,że antena zewnętrzna gniazdko, kabelek i będzie git.


I tego się trzymaj
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-10-09, 20:14   

Ale nie mam gniazdka w nawigacji i niewiele ich je posiada. Dorobić w tych nowszych to nie takie proste. :( wiadomo miniaturyzacja.

Dlaczego mam się tego starego rozwiązania tak trzymać, czy masz jakieś doświadczenie z tym czy tylko tak bo tak?

Repeatery działają dobrze przy wifi i gsm. W trudnych warunkach zabudowy i złym zasięgu pomagają. Może i przy GPS będzie OK. Czy ktoś korzystał?

Przecież z powodu repeatera nie pokaże mi złej drogi. :haha:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-10-10, 00:42   

Ja używałem od lat nawigacji automapą (akurat używam tego gówna) w telefonie z windowsem. Od ok. 3 lat ciągłe problemy z sygnałem, "szukam sygnału, jak znajdę to ci powiem". A kiedyś było lepiej. AM od ok 7 lat. Chipset na sirf star 3 czy coś takiego. Co zrobiłem? Nawigacja ma BT, kupiłem zewnętrzny odbiornik BT na chipsecie MTK. Ten leży w schowku, a nawigacja komunikuje się z nim przez BT. Ten na MTK łapie sygnał czasem nawet przez aluminiowe osłony w kilka sekund. Na tysiące kilometrów po Europie nie zgubił zasięgu ani raz. Przedtem jeździłem szczególnie po górach na oślep. W pozostałych 2 komórkach też mam na sirf star i też czasem szuka kilka minut, albo godzin.
Może to jest rozwiązanie? Masz BT w nawigacji, kup zewnętrzny odbiornik na MTK, sparuj i 2-3 sekundy zawsze masz sygnał.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2015-10-10, 05:28   

Osiem lat temu używałem jakiejś nawigacji TomToma i ta potrafiła zgubić sygnał w mieście.Zastosowałem antenę zewnętrzną i było po problemie.
Po zmianie kampera (również alkowa) kupiłem Mio i ta nawigacja nigdy nie miała problemów z sygnałem.
Obecnie używam Garmin 760 Camper i ta również nie traci sygnału mimo ,że jest zamocowana pod sufitem pomiędzy osłonami przeciwsłonecznymi.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2015-10-10, 09:01   

Rowniez polecam rozwiazanie z odzielnym odbiornikiem na BT. Uzywam takiego rozwiazania od 8 lat i sprawdza sie znakomicie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-10-10, 09:46   

Kimtop, nawigacja z anteną zewnętrzną jest najlepsza, ale nie mam gdzie jej wetknąć. Więc szukam rozwiązania bez wtykania. ;) ale się rymło.

Z tym odbiornikiem BT to fajny pomysł i jak działa to OK.

Wiec po włączeniu nawigacji trzeba w niej włączyć BT i nawiązać łączność z anteną, czy później nawigacja od razu sama (bez dodatkowych czynności) raz ustawiona sama włącza BT i komunikuje się z anteną czy trzeba niestety pamiętać by w niej jeszcze pogrzebać. A z tym coraz gorzej :(

Bo ten repeater nie wymaga dodatkowych zabiegów. Chętnie bym zobaczył opinie kogoś kto to miał. Chyba jednak będzie trudno, więc sam sobie wyrobię opinie, pewnie kupię odczekam na przesyłkę i się okaże czy do kosza czy OK. :haha:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2015-10-10, 11:19   

Jak kazda parę urzadzen trzeba najpierw wszystko skonfigurowac. To czy uruchamia od razu BT zalezy od urzadzenia badz jego kofiguracji. Zaleta odbiornika na BT jest tez to ze dziala zz urzadzeniami ktore nie maja wbudowanego odbiorniga gps np.: laptop.
Jezeli chodzi o telefon z androidem wymagana jest dodatkowa aplikacja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2015-10-10, 12:38   

Mogę Wam polecić takie urządzenie działa u mnie już kilka lat i ok ma także gniazdo anteny zewnętrznej.

2015-10-10 13.27.21.jpg
Plik ściągnięto 7970 raz(y) 76,04 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2015-10-10, 14:11   

Skwarek napisał/a:
Z tym odbiornikiem BT to fajny pomysł i jak działa to OK.

Działa :ok
Jest to urządzenie na tyle małe, że można go zamontować w dowolnym miejscu wewnątrz.
Ja miałem zamontowany taki moduł na oknie dachowym.
Zasilanie 12V można doprowadzić z dowolnego miejsca w kamperku na stałe i jest OK. :mrgreen:
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2015-10-10, 17:44   

No to jeszcze jeden pomysł: jeśli nie dla kolegi Skwarek to dla potomności.
Warto sprawdzić jak sobie radzi z "łapaniem satelit" po prostu telefon z modułem GPS.
Ja osobiście mam farta- i ostatnie dwa telefony łapią sygnał rewelacyjnie, obecnie w domu od południowej strony pod blaszanym dachem mam 7 satelitów i dokładność ok. 50m.

Można więc zastosować telefon jako taki repeator dla Laptopa (sprawdzone w praktyce z sukcesem) lub innego urządzenia bez GPS- aby posiadał łączność BT.
Na telefonie zainstalowałem ExtGPS (ale w sklepie gogla są i inne) i on przekazuje położenie poprzez BT, system na komputerze widzi takowy sygnał na wirtualnym porcie COM.
A więc na komputer np. mapFactor, na telefon ExtGPS i jako że mrok już wcześnie- można popróbować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2015-10-10, 17:54   

Dziabong napisał/a:
Mogę Wam polecić takie urządzenie działa u mnie już kilka lat i ok ma także gniazdo anteny zewnętrznej.

Dokladnie mam taki sam ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-10-11, 14:20   

Fajnie koledzy z tym BT ale w nawigacji BT brak ( właśnie sprawdziłem) jest AV do kamery cofania a o tym BT nie pomyślałem w czasie zakupów. :(

Postanowiłem, że kupię ten repeater, sprawdzę a wrażenia tutaj opiszę. Trochę to potrwa ale mamy czas. :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-07-29, 07:50   

wiem że trochę po terminie ale sprawdzał to ktoś?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2017-07-29, 08:30   

;) ;)

U mnie na postanowieniu się skończyło. Przestawiłem nawigację na lewą stronę przedniej szyby i nawigacja zaczęła bez repeater'a działać, na środku kulała.

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***