Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura jazdy a łamanie przepisów.
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-07-23, 23:38   Kultura jazdy a łamanie przepisów.

Opowiastka ku przestrodze :-/ :!: :!: :!:

Jadę sobie dziś trasą N-11 gdzieś między Saragossą a Barceloną. Niedziela, znikomy ruch.
Ograniczenie prędkości do 100 km/h. Ja jak zwykle na tempomacie ustawione 89 :)
Droga jednojezdniowa, ale ładna i z szerokim, co najmniej dwumetrowym poboczem.
W lusterku widzę osobówkę, która dość szybko się zbliża - tak, że mało nie zaparkował mi w d... na ogonie :evil: I tak podjeżdża co chwilę. Ale co mi tam - mi się nie spieszy, przecież jestem na urlopie.
W końcu widzę przed sobą długi, prosty odcinek. Teren delikatnie pagórkowaty, ale z perspektywy mojego fotela widać, że przede mną żywego ducha. Gość za mną dalej się czai, więc zjeżdżam lekko na prawo co by śmiało przejechał. Okazuje się, że to Francuz.
Mija chwila, a w lusterkach widzę w oddali niebieskie światełka kilka aut za mną.
W końcu światełka są tuż za mną, więc grzecznie zwalniam i zjeżdżam lekko na pobocze aby przepuścić.
To hiszpańska policja pędzi za kimś... :-/ - no przecież nie za mną, nic nie zrobiłem :!:
Na kolejnej prostej widzę, że wyprzedzili wspomnianego Francuza i zwolnili...
Po chwili wjeżdżamy w teren zabudowany, więc zwalniam poniżej 50 km/h a tu nagle zza budynku wyskakuje mi pod koła policjant i każe zjechać na bok (tam już jego kolega "obrabia" Francuza :-/ ).
Sądząc po elokwencji i stanie umundurowania - wiejski policjant, trzymając dłoń na broni każe mi opuścić szybę i po hiszpańsku drze ryja (sorry, ale inaczej nie można tego nazwać), że zrobiłem coś strasznego :!: Tylko co :niewiem:
Okazuje się, że obaj z Francuzem złamaliśmy przepisy. On, że naciskał i wyprzedzał, ja że (chcąc być uprzejmym i nie tamować ruchu) zjechałem na pobocze i przekroczyłem o metr linię ciągłą :!: Straszne :gwm

Niestety to kosztowało nas po 100 Euro.

Policmajster jeszcze coś tłumaczył, o wspaniałomyślności, bo (jak widać na mandacie) za to przestępstwo maksymalna kara wynosi 200 Eurasów :!:

Złamałem przepis, OK, ale przez te kilka ostatnich tygodni pewnie złamałem ich więcej błądząc po wąskich uliczkach Sevilli, Toledo czy Madrytu i za każdym razem policjanci z uśmiechem na ustach starali się pomóc a nie od razu karać :!:
Do tej pory często podczas spotkań kamperowych mówiłem o tolerancyjności hiszpańskiej policji, jednakże jak widać nie dotyczy to wiejskich buców w poplamionych mundurach i brudnych butach, nie znających nawet jednego słowa w innym niż swój języku.

I to by było na tyle... :spoko
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-24, 05:56   

Jedyna pociecha ,ze uważają nas za tak samo bogatych jak Francuzów. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2017-08-20, 22:05   

Roberto napisał/a:
jednakże jak widać nie dotyczy to wiejskich buców w poplamionych mundurach i brudnych butach, nie znających nawet jednego słowa w innym niż swój języku

¿Qué pasa hombre?
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-08-20, 22:39   

Spax The Dog napisał/a:
Roberto napisał/a:
jednakże jak widać nie dotyczy to wiejskich buców w poplamionych mundurach i brudnych butach, nie znających nawet jednego słowa w innym niż swój języku

¿Qué pasa hombre?


Calma; Aturar; No parlem en un altre idioma :helm :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-21, 10:37   

Z tą uprzejmością, to temat rzeka. Od czasu jak znajomemu, policjant powiedział, że on, który chciał być uprzejmy, nie jest uprawniony do kierowania ruchem i wlepił mu mandat, ja skończyłem z takimi zachowaniami, które czasami, jak w przypadku mojego znajomego, doprowadzają do stłuczki.
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***