Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
postoje i parkingi w Europie południowej
Autor Wiadomość
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2017-08-25, 10:19   postoje i parkingi w Europie południowej

Zamierzam poruszać się komperem (przystosowany bus-blaszak) głównie po południowej Europie + ewentualnie Maroko, w okresie jesień-zima-wiosna. Z uwagi na brak zainteresowań w rodzinie będę jeździł sam, z kolei moje preferencje to zwiedzanie i poruszanie się rowerem z sakwami - kamper będzie więc często pozostawiany na kilka dni bez opieki. Do tej pory nie miałem doświadczeń kamperowych więc potrzebuję od doświadczonych kilku rad.
1. Gdzie w miarę bezpiecznie zostawiać samochód i jakie z tym się wiążą koszty?
2. Jakie są główne ryzyka przy pozostawianiu auta i jak je zmniejszyć?
3. Jak minimalizować ewentualne szkody włamań - odpowiednie zabezpieczenia itd.
4. Jak technicznie przygotować kamper do kilkudniowego postoju - które instalacje wyłączyć, co z wodą, lodówką itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-25, 10:46   

ad 1 . adresy chcesz z cenami ???
ad 2 . ubezpiecz się
ad 3. ubezpiecz się a wcześniej zamontuj zbrojone szyby , paralizatory pod tapicerką , zadymiacze i syreny strażackie pod autem.
ad 4 . zadbaj by były sprawne a jak juz staniesz to wszystko wyłącz , dłużej bedzie sprawne , wodę w zimie spuść by nie rozsadziła instalacji .

rada : nigdzie nie jedź , masz takiego stracha ,że nici z wypoczynku , jeśli rodzina też ma takie odczucia jak ja to się nie dziwię,że sam planujesz wypad . Chłopie ...66 rocznik i takie dylematy , załamałeś mnie :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2017-08-25, 11:51   

Przepraszam, że nie umiem odpowiednio formułować swoich myśli - chyba to już osłabienie starcze - wybaczcie. Żyję w strachu od 51 lat więc ciągły stres osłabił mój umysł. Tak na marginesie mój strach też ma dobre strony - jak "śpię" sam gdzieś pod namiotem w górach lub lasach to ze strachu cały jestem gorący i się pocę - nie muszę wozić śpiwora
A wracając do sedna
ad. 1 nie chodzi o adresy tylko optymalne rozwiązania
ad. 2 ubezpieczenie nie minimalizuje ryzyka tylko ewentualnie redukuje koszty strat
ad. 3 boję się takich rozwiązań ;)
ad. 4 dzięki za radę, nie zalecasz ufać sprawności instalacji i podtrzymującej "życie" samochodu? Zakładam, że auto wyposażę w wydajny system pozyskiwania energii słonecznej i będę starał się przebywać w rejonach bezśnieżnych.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-08-25, 21:11   

Tu coś jest park4night w Googleplay :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2017-08-25, 21:52   

Oczekujesz gotowych uniwersalnych rozwiązań, odpowiedzi tak się nie da. Przeważnie każdy wyjazd jest inny, każde miejsce postoju również, na forum znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania, poczytaj.
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2017-08-25, 22:12   

Jak pisałem nie mam żadnego doświadczenia jeśli idzie o kampery - z tego co się orientuję zazwyczaj wszyscy w nich nocujecie, za dnia też staracie się być blisko. W moim wypadu będzie trochę inaczej więc tez trochę inaczej powinienem podejść do problemu.
Pytanie czy na placach typowo kamperowych można w miarę bezpiecznie auto zostawić czy też lepiej rozglądać się za parkingami strzeżonymi lub próbować gdzieś parkować na posesjach prywatnych po dogadaniu z właścicielem. Czy wg was auto wyglądające na typowo dostawcze może wzbudzać podwyższone zainteresowanie jeśli będzie stało kilka dni na zwykłym parkingu przy drodze?
I wcale się nie boje o dobytek, bo za wiele tam go nie będzie - chodzi mi o zminimalizowanie potencjalnych problemów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2017-08-25, 22:32   

romekkar napisał/a:
Pytanie czy na placach typowo kamperowych można w miarę bezpiecznie auto zostawić


nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi, nawet na kempingu możesz mieć nieproszonych gości ( znajdziesz na CT kilka opisów o włamaniach na kempingach) a stojąc na dziko nic się nie stanie.

romekkar napisał/a:
za dnia też staracie się być blisko


trochę byłoby to bezsensu, to po co wyjeżdżać ?
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-25, 22:46   

Marek ... romekkar zadaje pytania z serii jak zjeść cukierka bez odwijania z papierka :) No nie da się go zjeść tak samo jak nie da się uniknąć wszystkich zagrożeń a jak słyszę o minimalizowaniu zagrożeń to nie ma innej rady jak zostać w domu ... dla jednego minimum to jeden dym a dla innych pięć dymów w trakcie wyjazdu ... jaki poziom tolerancji stresu reprezentuje romekkar tego nikt nie wie dlatego nie dostanie odpowiedzi bo na tak zadane pytania odpowiedzi nie ma .
Chłopie , przestań się stresować i jedź , korzystaj z życia i kamperowania a czasy mamy takie ,że jak na dłużej zostawisz blaszaka niewyglądającego na kampera i ktoś wpadnie na pomysł ,że w nim na bank jest 50 butli z gazem to policja go rozwali kontrolowanym BUMMMM , potem powiedzą przepraszam :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2017-08-25, 23:02   

BIORCA napisał/a:
przestań się stresować i jedź , korzystaj z życia i kamperowania


dokładnie tak a jeśli masz za duże obawy to wykup wczasy i biurze podróży wiele obaw odpadnie :spoko
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2017-08-26, 17:46   

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to intuicja + szczęście. W tym roku miesiąc się bujaliśmy ogólnie po Bułgarii i Rumunii i nic się nie stało. Ale bywały takie miejsca, że mimo, iż miałem fayne miejsce parkingowe, w cieniu, to jednak wolałem auto zostawić na płatnym w pełnym słońcu (a upały były rzędu 40 st.). Intuicja mi podpowiada, aby nie zostawiać kampera w miejscach odludnych. Chociaż z drugiej strony, jak chcą to i spod marketu w biały dzień wezmą nawet całe auto. Auta nigdy na kilka dni nie zostawialiśmy. W takim wypadku postarałbym się o jakiś strzeżony lub z lokalnymi zagadał u kogo by tu furkę za niedużą opłatą na podwórku postawić. Tak dla świętego spokoju.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-08-27, 08:50   

Naładuj się optymizmem i... dawaaaj, a świat stanie się Twoim sprzymierzeńcem :ok


  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-27, 20:00   

Też kulam z sakwami na surly lht. Twoje podejście do połączenia kamper + rower być może zmieni się jak zaczniesz kamperować. Na chwilę obecną masz plan w którym kamperowania nie ma. Planujesz tylko posiadać pojazd który dowiezie cię w jakieś miejsce i tam dopakujesz sakwy i na rower.
Większość z nas wozi rowerki nie tylko w celu dojazdu do sklepu... Uwierz kamperowanie i rower sprawdza się świetnie. Przy odrobinie kompromisu i rodzinie się spodoba.

Czemu Koledzy tak zareagowali na Twoje pytania wyjaśni się ci jak poświęcisz trochę czasu na poczytanie forum. Nie oznacza to że znajdziesz na nie odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***