Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat Ducato 2008 blaszak przeróbka na rame, wzmocnienie
Autor Wiadomość
Mario_Gdynia 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 30 Sie 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-30, 10:01   Fiat Ducato 2008 blaszak przeróbka na rame, wzmocnienie

Witam serdecznie Szanownych Kolegów i Koleżanki. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, aby oficialnie się przywitać. Mam auto i mam problem. Po ostatnich wichurach , zgniotło nam Ducato 2008rok, dokładnie zabudowę blaszaną z tyłu i trochę dach nad kabiną z przodu. W związku z czym przez chwilę rozważałem szaloną opcję, odcięcia zabudowy blaszanej do gołej ramy, która to jest cieńsza niż w typowym "ramowcu" Słyszałem, że podobno można dospawać "górną" część ramy, interesuje mnie kwestia wspawania się w to co pod kabiną, patrząc na prospekty, po wycięciu "okienek" nad ramą u mnie, będę miał widoczne pionowe wzmocnienia budy, czy przyspawanie do nich owych końców ramy usztywni na tyle cały pojazd? Pozdrawiam i czekam na ewentualne podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-30, 11:18   

ale w czym widzisz problem? dospawać zawsze można wszystko i wszędzie ... pozostaje kwestia opłacalności bo jak wiesz będzie to jedyny taki i wszelkie cenniki biorą w łeb :)


dział przywitań : http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=26
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario_Gdynia 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 30 Sie 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-30, 11:28   

Hey, dziękuje za nakierowanie, z dospawaniem to i można pewnie tak zrobić, jak piszesz. Ja chcę uzyskać "bezpieczną" sztywność konstrukcji i to,że się nie złamie. Wozić będę dwa motocykle, plus ewentualnie jeden plus "skrzydło" i oczywiście zabudowa mieszkalna, ale to jest sprawa drugorzędna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-30, 18:10   

dalej nie rozumiem co Ty chcesz zrobić ... auto z fabryki wychodzi konstrukcyjnie , powiedzmy , idealne pod każdym względem , pod obciążeniowym też ... homologacja zawiera w sobie dane jaki do danego auta możesz wstawić ładunek przy DMC fury . Ty chcesz dopuszczalny w homologacji ładunek dodatkowo "ubezpieczyć" wzmocnieniem konstrukcyjnym auta czy powiedzmy sobie szczerze, chcesz przeładować DMC i mieć pewność ,że nic się nie stanie ??? no tylko taka wersja jest chyba logiczną w Twoim rozumowaniu ...

:?: :?: :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nomady 
trochę już popisał

Nazwa załogi: Nomady
Dołączył: 15 Wrz 2016
Piwa: 5/15
Skąd: Dolnośląskie Wrocław
Wysłany: 2017-08-30, 19:03   

OK. zgniotło nam Ducato 2008rok, dokładnie zabudowę blaszaną z tyłu i trochę dach nad kabiną z przodu.// Zabudowa blaszana w kaperach jest najsilniejszą zabudową można przerobić na czołg czy to ma sens :spoko // .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bart.ek 
zaawansowany

Twój sprzęt: E86
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2013
Piwa: 6/6
Skąd: SY
Wysłany: 2017-08-31, 08:59   

tutaj masz obrazkową historię takiej przeróbki: https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nomady 
trochę już popisał

Nazwa załogi: Nomady
Dołączył: 15 Wrz 2016
Piwa: 5/15
Skąd: Dolnośląskie Wrocław
Wysłany: 2017-08-31, 18:11   

Ten film nie ma nic wspólnego z tematem. :?: :confused
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario_Gdynia 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 30 Sie 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-02, 06:55   

Film ciekawy.Ja chciałbym dać z tyłu zabudowę szerszą po 10-15cm jak w przypadku niektórych kamperów i do tego celu właśnie trzeba by było wzmocnić tę słabą ramę po odcięciu tyłu. Szkoda,że nie jest pokazane, jak wpasował się z tymi "belkami" z ramy w elementy konstrukcyjne budy. Takie przeróbki to nic strasznego dla mnie, spawałem auta typu Zmota itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2017-09-02, 08:30   

A co z "papierami"?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mario_Gdynia 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 30 Sie 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-02, 08:55   

Rozmawialem z zaprzyjaznionym rzeczoznawca, zna moje wytwory motoryzacyjne. Nie bede mial problemu ze zmiana typu auta. Ale zaznaczyl, ze trzeba "wejsc" z nowa dolozona rama w dwa punktu nosne budy polaczone z przednimi podluznicami. Spotkal sie z takowymi modyfikacjami na min. Autolawety i auta byly sygnowane o ladownosci 1600kg, w rzeczywistosci wytrzymuja do 2500kg. Patrzalem w ogloszeniach na tzw. cwiartki samochodow i faktycznie po rozcieciu tylu budy nad niska rama, ukazuja nam sie owe gorne prowadzenia pod rame, wzmocnione poprzecznie wewnatrz. Mozna gleboko zamocowac po dwa profile 10x10 i na te ptofile nasunac po profilu ramy. Oczywiscie z duzym zapasem na zakladke i odpowiednio zaspawac. Zobacze, gdyz mam kupca na Ducato niby na czesci, ale wyczulem ze Gosciu bedzie wlasnie chvual zrobic lawete z auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario_Gdynia 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 30 Sie 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-02, 18:02   

Ducatti sprzedany. Koniec tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***