Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja Zakinthos 2017 15.09 - 15.10
Autor Wiadomość
GriszaiAlicja 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner
Dołączył: 09 Paź 2015
Wysłany: 2017-09-03, 09:55   Grecja Zakinthos 2017 15.09 - 15.10

Witajcie. Po raz pierwszy od lat wybieramy się za granicę RP. Do Grecji po raz pierwszy i jak na chwilę obecną w głowach same pytania. Chcielibyśmy wyjechać 15.09.17 ( może ktoś się przyłączy ?) przez Węgry, Rumunię, Bułgarię. Decyzję co do trasy podjęliśmy w związku z tym, że zbyt późno złożyliśmy wnioski o paszporty. Poza tym ( dotarły słuchy, że można wjechać na dowód) nie chcemy użerać się z celnikami i stać w kolejkach do granicy , pamiętając naszą podróż do Bułgarii 1989. Zdaję sobie sprawę, że od tamtego czasu wiele się zmieniło ( mam nadzieję , że na lepsze). Staraliśmy się jak najwięcej informacji uzyskać z Waszych relacji z podróży, lecz odpowiedzi na niektóre pytania wymagałyby przeczytania wszystkich relacji , a i tak trudno wyłuskać szczegóły. Przejazd przez Słowację (przejście Barwinek) i Węgry jest prosty. Pytania nasze zaczynają się w chwili gdy planujemy najkrótszą drogę przez RO i BG. Co sądzicie o tym aby skorzystać z przejścia w Oradei przez Arad do Kozłoduj. Może lepiej przez E 79 Brad, Devę ? Nie chcemy wpakować się w zbyt wysokie góry, bo nasz Trazol bez turbiny. Może ktoś coś doradzi, bo z tego co czytaliśmy na forum, ilu podróżujących, tyle opinii. Będziemy wdzięczni za namiary miejscówek (nocleg) po drodze. Każda informacja mile widziana. Pozdrawiamy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-03, 10:11   

Wydaje mi się, że na i Serbia i Macedonia wprowadziły przepisy umożliwiające przekraczani granicy na dowód. ja pokazywałem dowód i nie było problemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GriszaiAlicja 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner
Dołączył: 09 Paź 2015
Wysłany: 2017-09-03, 10:30   

Tak , Też o tym słyszałem. Ciągle pozostaje kwestia użerania się z celnikami. Na przykład konieczność zapłacenia cła za papierosy mojej żony, która pali ( tylko) jeden gatunek i zamierza się zaopatrzyć na cały miesiąc. Z tego co wiem wolno wwieźć do Macedoni 20 paczek . Poza tym z tego co pamiętam przejazd przez Serbie jest monotonny. Wracając do celników, mam być może uprzedzenie. Pamiętam jak zabrali nam salami, które wieźliśmy :gwm do Polski. Takie to były czasy. Pozostaje jeszcze kwestia zielonej karty .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yans1 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Na ten moment z wypożyczalni
Nazwa załogi: Krzyś, Ola i Bartek
Dołączył: 04 Cze 2016
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-09-03, 10:38   

Jechałem tydzień temu przez granicę Serbsko Węgierską i kolejki są. Minimum dwie godziny stania. Chyba że we wrześniu będzie lepiej, ale na cuda bym nie liczył.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2017-09-03, 10:49   

Ja się wypowiem w kwestii drogi przez Rumunię. Odcinek Oradea - Deva cały czas w remoncie (1/3 z tego odcinka już gotowa, reszta to remont - informacja wyciągnięta z jednej z relacji na forum). Myśmy tą drogę omijali przez Turdę. Przy okazji warto przejechać trasę górską w Rumunii. Są dwie: transalpina i transfogaraska. Nasz Hymerek z roku 1982 z silnikiem 2,5 D bez turbiny poradził sobie znakomicie. A co to ten Trazol?
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GriszaiAlicja 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner
Dołączył: 09 Paź 2015
Wysłany: 2017-09-03, 11:36   

Na wstępie odpowiadam Tranzol to pieszczotliwy skrót od Fora Transita :lol: . Wracając do wyboru trasy, to z tego co pokazuje Google, najkrócej jest przez Arad i Timiszoare, ale nie wiadomo jak wygląda jakość tej drogi. Swoją drogą trochę kusi transfogaraska . Jak czytam, kamperek sobie radził.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-03, 14:46   

ad zielona karta, jaki problem? Zgłaszasz i przysyłają jak jie dali od razu.
Jedziesz na dowód, użerania nie ma, jak wszystko OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2017-09-03, 18:11   

GriszaiAlicja napisał/a:
Na wstępie odpowiadam Tranzol to pieszczotliwy skrót od Fora Transita :lol: . Wracając do wyboru trasy, to z tego co pokazuje Google, najkrócej jest przez Arad i Timiszoare, ale nie wiadomo jak wygląda jakość tej drogi. Swoją drogą trochę kusi transfogaraska . Jak czytam, kamperek sobie radził.


Spoko, poradził. I to też właściwie jest tranzit - podzespoły i rama tranzola. Transfogaraska bardziej spektakularna (widok serpentyn od góry przyprawia o zawrót głowy), ale transalpina chyba ładniejsza, no i wyższa, no i tłok mniejszy.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-09-03, 19:59   

GriszaiAlicja napisał/a:
Na wstępie odpowiadam Tranzol to pieszczotliwy skrót od Fora Transita :lol: . Wracając do wyboru trasy, to z tego co pokazuje Google, najkrócej jest przez Arad i Timiszoare, ale nie wiadomo jak wygląda jakość tej drogi. Swoją drogą trochę kusi transfogaraska . Jak czytam, kamperek sobie radził.
Kup sobie nowa MAPE JA DAŁAM 10ZŁ.A SA INNE MAPY NAWET PO 30ZŁ.Tak jak piszesz Arad,Timiszoara dalej Caransebes,i przed Drobeta bezpłatny przejazd przez most z elektrownia na Dunaju,dalej,Kladowo ,Negotin w Serbii,lub przez Bułgarie.Zielona karta tylko w Macedoni. :stop: Paszport niepotrzebny-wystarczy dowód osobisty. :!: :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-09-03, 20:37   

Siema Grisza, Barbara dobrze prawi. Drogą :ok Możesz jeszcze przez Vidin. Na Serbi uważaj na gliny,mentalność bez zmian :wyszczerzony: .Miejscówki są w relacjach. :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-03, 21:11   

yans1 napisał/a:
Jechałem tydzień temu przez granicę Serbsko Węgierską i kolejki są. Minimum dwie godziny stania. Chyba że we wrześniu będzie lepiej, ale na cuda bym nie liczył.
Ja wracałem dwa tygodnie temu i było to samo, Zresztą, kolejki będą jeszcze do połowy września lub dłużej bo Turcy wracają od siebie po wakacjqch. Sześć razy pod rząd w ostatnich latach byliśmy w Grecji w różnych miesiącach letnich i na autostradowym przejściu niemal zawsze było to samo. W tym roku staliśmy w poniedziałek niemal dwie godziny, ale bywało dużo gorzej. Gdybyście wracali przez Serbię to w takich sytuacjach warto zjechać nawet ostatnim zjazdem z autostrady na Suboticę i przekraczać granicę w Tompie. I jeszcze jedno na ostatnich bramkach przed granicą tez można postać godzinę lub dłużej....Jazda przez Serbię jest niestety coraz gorsza. bramki działają podobnie jak u nas:( Dlatego w przyszłym roku chyba jednak pojedziemy przez Rumunię i Bułgarię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GriszaiAlicja 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner
Dołączył: 09 Paź 2015
Wysłany: 2017-09-03, 21:43   

Witajcie ponownie. Wszystkim bardzo dziękuję za każde słowo. Wiedziałem, że można na Was liczyć. Tym bardziej, że są tacy wśród nas , którzy są kopalnią doświadczeń z podróży. Jeszcze raz dzięki i czekam na dalsze porady z wyjazdem na Zakinthos związane. Pozdrawiam Grisza z Alicją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/282
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2017-09-03, 21:45   

Podpiszę się pod słowami Barbary. Węgry-Serbia 2 godz kolejki aczkolwiek sama granica szybko, Serbia-Macedonia szybko, Zoll kontrol przyszło dwóch panów ale... pooglądać kampera, zapytaćile łóżek - miło i sympatycznie; Macedonia-Grecja - hmm - nie zauważyłem granicy :szeroki_usmiech Jako kierowca trzymałem dowody w ręce, stanąłem, powiedziałem Poland i usłyszałem - OK, Bye. Nawet nie spojrzał. Wszędzie oczywiście na polski dowód osobisty.
Powrót - Grecja-Macedonia 1 godz kolejki (poniedziałek rano); Macedonia-Serbia szybko, nie pamiętam dokładnie - kilkanaście minut. I teraz deser :diabelski_usmiech Granica Serbia-Węgry. Godzina. może godzina z hakiem. Serbia - celnik po sprawdzeniu dokumentów wygania "Polako" i kiwał żeby jechać. Wjazd do Węgier - Samochody na polskich blachach przejeżdżały szybko, obserwowaliśmy sąsiednie pasy. Owszem - wszedł do nas węgierski celnik, zapytał o fajki i alkohol - pokazałem dwa kartony - kiwnął OK i tyle. Węgrzy skrupulatnie sprawdzają samochody z jedną rejestracją.... Każą wypakowywać itp - a ta literka na tablicy to "D" :diabelski_usmiech

PS. Macedonia wymaga zielonej karty - pytają i sprawdzają numer czy aby napewno masz swoją.

Piszę na podstawie jednej wyprawy (nie twierdzę, że tak jest zawsze) ale nie mieliśmy jakichkolwiek problemów z policją, raz widziałem za wiaduktem jak stali z radarem, ale że jechałem przepisowo to się nie zainteresowali moją skromną osobą.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***