Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pies na promie
Autor Wiadomość
ACTIV 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mobilvetta k-yacht 79
Dołączyła: 27 Lip 2017
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Kryniczno
Wysłany: 2017-09-27, 17:54   pies na promie

Czy ktoś płynął z psem z Włoch do Grecji ? (Brindisi-Igoumentsa )Na stronie jest informacja , że pies może przebywać tylko na pokładzie zewnętrznym tylko w nocy to trochę już zimno , żeby tak podróżować .Czy jest możliwość przemycenia psa do kabiny ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszekk 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: DUCATO 2.8 idTD WEINSBERG Komet 2000r
Nazwa załogi: Komet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Irlandia- Ballylynan
Wysłany: 2017-09-27, 18:33   

Przemycanie psa odradzam , w razie wpadki 300eu za (czyszczenie chemiczne kabiny) także się nie opłaca
_________________
LEGOL971
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ACTIV 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mobilvetta k-yacht 79
Dołączyła: 27 Lip 2017
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Kryniczno
Wysłany: 2017-09-27, 18:58   

:shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
starkes.prv 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W fazie planowania
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 3/1
Skąd: PL - Leszno Wlkp
Wysłany: 2017-09-27, 20:04   

Sam mam psa, ale to co widziałem na włoskich promach KOMPLETNIE MNIE ZASKOCZYŁO

Płynąłem w tym roku dwoma różnymi włoskimi liniami na Sardynię i z powrotem. W tamtą stronę MobyLines z powrotem Tirenia.

Nie umiem po włosku,



Ale ktoś z obsługi powiedział mi, że psy muszą pozostawać albo w autach, albo w kojcach / transporterach. Nie wiem czy transporter można zabrać do kajuty. Ale przepisy przepisami, a załoga podchodziła do tego bardzo luźnie i psy były dosłownie wszędzie...

Na promach był specjalny "hotel dla psów" - tak to się nazywało.







Jak pisałem [b załoga podchodziła do tego bardzo luźnie ...[/b]... Syf i smród ... przepraszam, psy ROBIĄC KAŁUŻE sikały na górnym pokładzie, a ludzie nie zdając sobie sprawy, że to psie siki - chodzili po tym i na butach wnosili na miękkie wykładziny na promie, do baru, restauracji, SALI ZABAW DLA DZIECI
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-27, 20:05   

Na tej trasie nie płynąłem, ale płynąłem w tym roku z Igoumenitsa na Korfu. To trasa dużo krótsza i prom mniejszy, bez kajut. Ale zasady są chyba podobne. Płynąłem z psem i faktycznie mógł przebywać na górnym, zewnętrznym pokładzie lub zostać w samochodzie. Na pokład wewnętrzny (zamknięty) był zakaz. Generalnie nie było problemu, żeby sobie na chwilę do samochodu zajrzeć co tam pies robi. Ja w jedną stronę zostawiłem psa w aucie a z powrotem wziąłem go na górny pokład. Jeśli Twój pies nie ma problemu żeby zostawać sam w kamperze to może będzie się czuł tam lepiej.
Co do przemycania do kabiny, czytałem na forach, że ludzie tak robią ale jeśli rzeczywiście kosztuje to 300 E kary, to trochę podraża bilet.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-09-27, 20:31   

Potwierdzam, np. na promie Minoan z Wenecji do Patry i z powrotem na górnym poziomie z dostępem do pokładu było pomieszczenie z kojcami dla pupilów. Nie zauważyłem by "przemycano" psiaki do kajut. Ale za to właściciele prawie nocowali przy klatkach. Jeszcze nie było sezonu i zwierząt było bardzo mało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ACTIV 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mobilvetta k-yacht 79
Dołączyła: 27 Lip 2017
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Kryniczno
Wysłany: 2017-09-27, 20:45   

Dziękuję wszystkim za podzielenie się doświadczeniem , rezygnujemy z promu pojedziemy przez Serbię i Macedonię:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszekk 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: DUCATO 2.8 idTD WEINSBERG Komet 2000r
Nazwa załogi: Komet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Irlandia- Ballylynan
Wysłany: 2017-09-28, 19:29   

Napromie którym płynołem wyglądało to tak,ja psy zostawiłem w kamperku (są przyzwyczajone mają trawkę na swoje sprawy) ale słyszałem na promie szczekanie z kajut i pewnie nie tylko ja. Zdziwiony ,zrobiono niby ewakuację piętra że niby takie ćwiczenia wzystkich zaproszono przez megafon do restauracji.Po powrocire do kabiny była karteczka że kabina była sprawdzona .Okazało się że faktycznie ludzie wnieśli psy do kajut i troszkę ich to kosztowało :-/ :-/
_________________
LEGOL971
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-09-28, 20:57   

na dłuzszych trasach do Skandynawii psy MUSZĄ byc w kajutach i to w tych lepszych (wersja lux), w wersji ekonomicznej nie mozna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ACTIV 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mobilvetta k-yacht 79
Dołączyła: 27 Lip 2017
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Kryniczno
Wysłany: 2017-09-28, 21:47   

Napromie którym płynołem wyglądało to tak,ja psy zostawiłem w kamperku (są przyzwyczajone mają trawkę na swoje sprawy) ale słyszałem na promie szczekanie z kajut i pewnie nie tylko ja. Zdziwiony ,zrobiono niby ewakuację piętra że niby takie ćwiczenia wzystkich zaproszono przez megafon do restauracji.Po powrocire do kabiny była karteczka że kabina była sprawdzona .Okazało się że faktycznie ludzie wnieśli psy do kajut i troszkę ich to kosztowało :-/ :-/

Na jakim promie robią takie numery ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***