Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytryna Kombinowana
Autor Wiadomość
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2017-10-28, 19:05   Cytryna Kombinowana

Witam wszystkich. Przyłączam się do forum z moim projektem.



Tak w skrócie co kombinuje:

1.CO JEST

- Citroen Jumper 3.0 Hdi 160 km H3L4 z 2008 roku w dobrym stanie. Ciężko było znaleźć wóz z symbolicznym przebiegiem w wersji „Niemiec płakał jak sprzedawał” a ponadto taki co to tylko pierze woził :wyszczerzony: …..A na poważnie to po obejrzeniu hoho i jeszcze trochę bud z przebiegiem coś koło miliona kilometrów, z licznikowym przebiegiem oczywiście 200 tyś które są w stanie do kasacji, to mam nadzieję że znalazłem coś co jest warte tego żeby na tym budować. Czas pokaże….. ….Potwierdzam opinie większości z forum że znalezienie dobrej bazy to jest wyzwanie wymagające sporej ilości spokoju i trzymania nerwów na wodzy żeby kogoś przy okazji nie uszkodzić …

- Na wyposażeniu cytryna posiada dwa fabryczne fotele z przodu, tylną oś z pneumatykę fabryczną z samo poziomowaniem, webasto thermo top c o nie znanym mi jeszcze sposobie stertowania (Boziu niech to będzie analog… :roll: , climatronik


2. CO SIĘ ZADZIEJE

- Zmiana z ciężarowego na osobowy + dwa fotele z tyłu a potem na specjalny cempingowy
- zakładam gaz do diesla co by był bardziej eko, , bardziej ekonomiczny w eksploatacji, mocniejszy i to nie koniecznie w tej kolejności;-)
- wytnę gilotynę bo lubię swoja głowę i głowy mojej załogi ;-)(tu ukłony dla Biorcy)
- budowa ze spaniem na 3 osoby(2+1), osobny prysznic i wc
- duży bagażnik – skuter do środka + rowery + kajak dmuchany (rowery przedstawię później bo mam takie KOBINOWANE:-))
- kuchenka gazowa + piekarnik
-woda w układzie ciśnieniowy
- źródło ciepełka: Webasto
- ogrzewanie tradycyjnie w kamperze…….po Toscanerowemu …...czyli podłogowe (tu ukłony dla Toscanera)….tu będzie lekka modyfikacja mego autorstwa.
- woda ciepła również według patentu Toscanera z bojlerem.(ukłony: patrz wyżej)
- podłoga dwuwarstwowa - bo to będzie kamper całoroczna -zbiorniki ocieplone
- izolacja typu kanapka z wielu warstw materiałów rożnych- w trakcie przemyśleń jakich (tu ukłony dla wielu z Was bo pomysłów pokazaliście tyle że nie wiadomo co wybrać i głowa boli:-))
- klimatyzacja: monoblok ale zainstalowany na stałe. (pomysł własny)


3. OBAWY I LĘKI
- oto czy to co wyżej wymienione da się zmieścić w takim „małym” wnętrzu ( plus to co mi jeszcze chodzi po głowie, a o czym boje się pisać;-)
- ile to wszystko będzie ważyć i dlaczego 3,5 tony to tak mało
- jak prąd w kamperze ogarnąć bo kopie, pali i – czytając to forum - nie działa jak sobie tego człowiek życzy (elektryka to moja pięta Achillesowa – reszta zagadnień to mniej lub bardziej wypraktykowane na innych frontach aktywności życiowej)
- czy moje teoretyczne plany i pomysły szlak nie trafi (a mnie razem z nimi;-) ) w zderzeniu z realiami wymiarów i możliwości dostawczaka i ile to czasu zajmie

4. PO CO?

- dobre pytanie:-)
- bo kamperowanie to nieuleczalna choroba przenoszona drogą forumową;-)
- bo lubimy się włóczyć i trzy dni w jednym miejscu to czasem o jeden lub dwa za dużo ;-)
Kampera chcę wykorzystywać całorocznie. Dwa - trzy miesiące latem i klika tygodni zimą.
Zobaczymy co z tego się uda…...

IMAG3996.jpg
Cytryna przed kombinowaniem
Plik ściągnięto 27 raz(y) 1,48 MB

_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-10-28, 19:14   

Witam, ładna baza, bez obaw, zmieścisz się ze wszystkim, tym bardziej, że na trzy osoby, powodzenia, chętnie popatrzę na kolejna budowę, :pifko na zachętę.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2017-10-28, 19:41   

Hej. Jestem ciekawy jak pójdzie. Zaczynam dokładnie w tym samym czasie. Pewnie już nie długo też się tu za melduję z moją budowa. I mam te same obawy czyli czy uda się skończyć i jak to z papieru i głowy wykonać w realu. Życzę powodzenia. Będę podglądał. Dużo pytaj to ja nie będę musiał się narażać. Buhahaha....
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-28, 19:56   

Dzięki za piwko :spoko Na najbliższy miesiąc planuje ogarnąć kwestie siedzeń i zmiany na osobówkę. Potem gaz. W między czasie impregnacja blach od środka i przygotowanie do robienia izolacji. Myślałem o patencie z PANZERKAMPER czyli Raptor U POL. Ale potem zobaczyłem cenę :shock: Skuteczne toto jest na pewno ale przy mojej ilości blach finansowo nie do przeskoczenia. Mam ochotę użyć Raptora do wykończenia z zewnątrz ale to na samym końcu jak jeszcze jakiś budżet zostanie :-P . Podpowiecie coś podobnego ale w bardziej przyjaznej kieszeni wersji ?
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-28, 19:56   

jak fura niezajeżdżona to będzie piknie :)

z całego biznesssss planuuuu wywaliłbym gaz do diesla , w kamperze to się nigdy nie zwróci czyli o zysku nie ma mowy :) to tez nie są takie bezobsługowe instalacje a cena montażu 4-5 tyś wersji najtańszej nie jest mała . Kamper za mało jeździ by to był bajer nie dla bajeru tylko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-28, 20:06   

Kaszub, widzę że ty się już narażałeś, nie przeszkadzaj sobie w dalszym narażaniu się, wtedy ja się nie będę mniej narażał :szeroki_usmiech . Spokojnie, ja też pytać będę!!! Co do obaw papirologicznych ma jakiś tam patent przygotowany na siedzenia i jak go zrealizuj to będę się dzielił.....
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-28, 20:20   

Furka nie zajeżdżona. A co do gazu: ja po prostu lubię jeździć :wyszczerzony: Osobówką od kempingu do kempingu 20 tys w tym roku zrobiłem i te 20 - 30 tyś rocznie kamperem zrobię bez problemu więc jakoś uzasadnione toto jest. Przekonuje mnie natomiast lepsza praca silnika,ponoć jego dłuższa żywotność, lepszy przebieg momentu obrotowego i większa moc. Zasięg większy też na plus. Na minus waga :( ...Wątpliwości oczywiście mam i wahać się będę do końca ale na razie jestem na tak.
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-28, 20:25   

waga nie taka straszna na plus bo z tej butli mógłbyś tez zasilać gazowe sprzęty ...

na teraz interesuje mnie Twój pomysł zmiany na osobówkę na 4 miejsca , ciekawe jak to przejdziesz i za ile bo to tylko jest na dziś problemem, cena ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-28, 20:25   

Mój brat myśli o LPG do diesla zamiast chip-tunningu. Podobno sympatycznie podnosi taka instalacja parametry, a i przy okazji trochę taniej się jeździ. Za to mój gazownik, który montuje LPG do ciężarówek...mnie wyśmiał :) Jego zdaniem za duża komplikacja, żeby się w to bawić w małym aucie.
I bądź tu mądry...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2017-10-28, 21:11   

Chlopaki motali gaz do patroli w offroadzie.Fakt,ze szly jak przeciagi..Wiem,ze tanio bo sami robili ale taka po legalu to pewnie pare biletow NBP pojdzie...
Co do 4 miejsc to tez bede zmienial.U mnie sa 3. Jestem juz po wstepnych rozmowach i wyglada to dobrze. Ile? Nie zapytalem a chyba powinienem....
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-28, 21:20   

.....i tu koledzy racje mają ...wszystko jest kwestią ceny...ale Kombinator jest z Krakowa a to zobowiązuje ;-)
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-10-29, 13:11   

Hej
Loguję się do tematu.
Powodzonka życzę i tak jak pisze Biorca szkoda gazu dla tego auta
Nie warta skórka wyprawki .
Jestem zwolennikiem prostoty w budowie i eksploatacji .
Im mniej dupereli tym spokojniejsze wakacje.
W następnym którego będę budował zamontuję starą Trumę 3002 z nawiewem a nie jakieś wymyślne g...o które szlag trafia w momencie kiedy powinno pracować .
Jedno gniazdo na 220 reszta na 12v bez przetwornic itp itd .
Jestem zwolennikiem gazu LPG ,jako żródło zasilania zbiornik LPG i spokój na cały sezon
Bez zmian butli w środku nocy bez redukcji bez wymiany na to czego nie posiadam .
I na początek dobra rada jak chcesz mieć auto całoroczne.
Najważniejsza izolacja to przód auta , tamtędy wali mrozem w zimie
Nie ważne czym masz resztę zaizolowana Przód przód przód ...
Reszta to Pikuś ..Pan pikuś :mrgreen:
:-P
Ale to tylko moje zdanie
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-29, 16:42   

Tolo, no i tu mamy trochę inne podejście do tematu. Ja muszę kombinować i robić inaczej niż inni a na spokój to się zapisuje po śmierci. :diabelski_usmiech . W zeszłym tygodniu byłem w Nadarzynie na targach i powiem wam szczerze to z gotowych rozwiązań odpowiadało moim potrzebom nie wiele pojazdów. A tak naprawdę - pomijając kwestię budżetu - to chyba żadnego wozu bym nie kupił Dla tego robię sam i kombinuję . Na marginesie to oglądając tyl gotowych kamperów i przyczep to zastanawiałem się jak one maja się sprawdzić w eksploatacji jak już na targach w nowych egzemplarzach nie wszystko działało albo było zrobione tak że byle dotknięcie i się zaraz połamie .....a cena wiadomo jaka. Dlatego - jak już pisałem - wolę robić samemu niż pomstować na kogoś, sam na siebie się złościć że na głupi pomysł wpadłem i jeszcze gorzej że go zrealizowałem. :)
Tak z wrodzonej przekory ma ten gaz ochotę założyć żeby zobaczyć samemu jak to wkurzające ustrojstwo będzie. A jak się okaże że nie, to jak satysfakcja że inni odradzali a ja się nie posłuchałem :wyszczerzony: Oczywiści doceniam i rozumiem głosy rozsądku. Sam mam wątpliwości i pewnie ostateczną decyzję podejmę po małej walce wewnętrznej.

Co do ocieplenia: to oczywiście wiem że przód to najtrudniejszy odcinek i demontaż kokpitu jest przewidziany. I tu mam pytanie czy ktoś zmieniał kokpit w wersji przed liftingowej na tą po? Plastiki mam całkiem ładnie utrzymane ale nowsza deska jest zwyczajnie ładniejsza. A jak będę miał już starą zdjętą to oczywiście jest pomysł żeby nową założyć o ile mocowania pasują. Pytanie czy się da?
Poproszę raz jeszcze o pomysły czym zaimpregnować blachę przed ociepleniem. Za podpowiedzi będę wdzięczny.
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-29, 16:56   

Kombinator napisał/a:

Poproszę raz jeszcze o pomysły czym zaimpregnować blachę przed ociepleniem. Za podpowiedzi będę wdzięczny.


a po co ? Popatrz gdzie inne gniją , jest kilka punktów wrażliwych i tam sprawdź i ewentualnie pryśnij jakis wosk czy inne g... . Reszty nie paćkaj bo nie ma sensu . I tak wszędzie nie dojdziesz bo blachy zgrzewane mają to do siebie ,że gniją ale możesz to opóźnić :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2017-11-01, 16:43   

Podłączam się do tematu - będę obserwował, kibicował i pewnie się często kontaktował.
Właśnie przyjechał do mnie na plac ducato 08 l3h3 przerejestrowany już jakiś czas temu na 4 miejscowego kampera - i to chyba jedyna jego zaleta. Czeka mnie wywalenie wszystkiego i robienie w zasadzie od podstaw - wiele z tego co na nim jest nie wykorzystam. Jako, że mamy podobne auta, podobny plan na zabudowę i nie mieszkamy za daleko od siebie może byśmy zamawiali niektóre elementy wspólnie? Można by pewnie dzięki temu kilka zł zaoszczędzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***