Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pralkowcy na kampingach (crime story)
Autor Wiadomość
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-11-03, 20:06   

orys napisał/a:
bert napisał/a:
normalni (jeno zmotoryzowani) cyganie czy jak poprawność nakazuje Romowie.


Tak gwoli ścisłości, to są tzw. Irish Travellers i nie mają nic wspólnego z Cyganami/Romami, choć kulturę mają podobną.


ci z opisanej sytuacji...
z czego wnosisz?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-11-04, 15:34   

Z tego, że to jest w Wielkiej Brytanii dominująca grupa koczowników. A auta były zarejestrowane w Wielkiej Brytanii - a być może w Irlandii Północnej - można poznać po tym, że tablice wyglądają tak samo, ale układ znaków mają inny, dla Wielkiej Brytanii są to AB12 CDE, ew. (dla aut ponad kilkunastoletnich) A123 BCD, w Irlandii Północnej jest to ABC 1234. Travellersi często mają auta zarejestrowane w NI, bo do niedawna takie auta ciężej było sprawdzić w razie jakby co, dodatkowo rejestracje irlandzkie, w przeciwieństwie do brytyjskich nie podają wprost roku produkcji auta.

Koło firmy, w której pracowałem przez blisko pięć lat, było oficjalnie wyznaczone przez lokalne władze koczowisko, więc miałem wątpliwą przyjemnosć pooglądać sobie to towarzystwo. Nigdy nie widziałem tam nikogo, kto by wyglądał na Cygana/Roma (ciemna karnacja, czarne włosy), bardziej właśnie wyspiarska uroda - wielu rudych, blada cera itd...
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-11-04, 22:03   

orys napisał/a:
Z tego, że to jest w Wielkiej Brytanii dominująca grupa koczowników. A auta były zarejestrowane w Wielkiej Brytanii - a być może w Irlandii Północnej - można poznać po tym, że tablice wyglądają tak samo, ale układ znaków mają inny, dla Wielkiej Brytanii są to AB12 CDE, ew. (dla aut ponad kilkunastoletnich) A123 BCD, w Irlandii Północnej jest to ABC 1234. Travellersi często mają auta zarejestrowane w NI, bo do niedawna takie auta ciężej było sprawdzić w razie jakby co, dodatkowo rejestracje irlandzkie, w przeciwieństwie do brytyjskich nie podają wprost roku produkcji auta.

Koło firmy, w której pracowałem przez blisko pięć lat, było oficjalnie wyznaczone przez lokalne władze koczowisko, więc miałem wątpliwą przyjemnosć pooglądać sobie to towarzystwo. Nigdy nie widziałem tam nikogo, kto by wyglądał na Cygana/Roma (ciemna karnacja, czarne włosy), bardziej właśnie wyspiarska uroda - wielu rudych, blada cera itd...


wiesz, w Rumuni czy na Słowacji w strefach romskich obecnie 1 na 3 auta ma angolskie numery
mało prawdopodobne by WędrownymIrlandczykom chciało się jechać na Węgry czy do najjaśniejszej naszej. Kilka ośrodków i biwaków w zach-pom okupują właśnie cyganie.
Karnacja, no cóż, z tego wynika, że albo mało widziałeś albo masz niebywały dar odcedzania ;)
ale generalnie mniejsza z tym, niech to "se" będą irlandzcy nomadowie
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2017-11-05, 06:23   

Cyganie wyjeżdżali z Polski ( być może i z innych krajów i do Wielkiej Brytanii i dostawali tam mieszkania za free ponieważ w Polsce byli źle traktowani. Mieszkania dostali i zaczęli je wynajmować - komu ? - POLAKOM.
Był program o tym parę lat emu
Meldunek mają to i tablice z wysp
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2017-11-05, 09:35   

na wyspach nie ma meldunku, jak się kupi tam auto, to do urzędu (DVLA) wysyła się kawałek dokumentu pojazdu V5 (coś w stylu karty pojazdu) z wpisanym ręcznie adresem i danymi nabywcy i urząd na podany adres nabywcy wysyła nowy V5 wystawiony na nabywcę
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-11-05, 15:15   

bert napisał/a:
wiesz, w Rumuni czy na Słowacji w strefach romskich obecnie 1 na 3 auta ma angolskie numery
mało prawdopodobne by WędrownymIrlandczykom chciało się jechać na Węgry czy do najjaśniejszej naszej. Kilka ośrodków i biwaków w zach-pom okupują właśnie cyganie.
Karnacja, no cóż, z tego wynika, że albo mało widziałeś albo masz niebywały dar odcedzania ;)
ale generalnie mniejsza z tym, niech to "se" będą irlandzcy nomadowie


Hm, może być tak jak mówisz. W sumie nie spodziewałem się czegoś takiego, bo z kolei tutaj większośc Cyganów (a mieszka ich trochę w nieodległej ode mnie dzielnicy) ma swoje auta porejestrowane w Ruminii czy na Słowacji właśnie (bo tam taniej).

Może oni po prostu mają te auta porejestrowane w kraju, w którym ich akurat nie ma, bo przez to nie ma możliwosci sprawdzenia ich legalnosci itd?

Cytat:
na wyspach nie ma meldunku, jak się kupi tam auto, to do urzędu (DVLA) wysyła się kawałek dokumentu pojazdu V5 (coś w stylu karty pojazdu) z wpisanym ręcznie adresem i danymi nabywcy i urząd na podany adres nabywcy wysyła nowy V5 wystawiony na nabywcę


To już jak tak dościślamy, nie trzeba wpisywać nabywcy. Wpisuje się adres tzw. "registered keeper", czyli ~ "zarejestrowanego posiadacza" - osoby która będzie wobec państwa za to auto odpowiedzialna. Ten dokument nie ma nic wspólnego z potwierdzeniem tego, kto jest właścicielem danego pojazdu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***