Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przegląd po nowemu - marnotrawstwo czasu
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-20, 09:14   

uny jest mini ale nie mój więc nic do gadania , pierdzik patrzy na unego i czeka aż znajdę czas by je zespolić , znaczy w uniesieniu połączyć byle nie raz na zawsze ... ogólnie jest na styk , tak przynajmniej to widzę okiem , miarki boje się złapać :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-20, 09:44   

:bylo

........................................................................
Ad. Adam ...

Można dziabnąć z dwóch stron kierownicę po zdjęciu manetek , jakby co .

Poszedł bym w platformę i tak bagażnik rowerowy wystaje .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-11-20, 11:37   

BIORCA napisał/a:
COMSIO napisał/a:
Z tych tematów poruszanych tylko na tym forum,można wywnioskować że jeszcze bardzo dużo brakuje nam do choćby troszkę normalności.
0


żartujesz sobie ... o jakiej normalności piszesz? dowalanie przepisów , ograniczanie wolności wyboru użytkowania własności to jest normalne ? Kupując auto w Niemczech odbiegające od wyposażenia fabrycznego dostaje kilka kartek A4 z homologacją na każdy bajerek jaki został zamontowany przez sprzedającego . Cały schowek jest zawalony takimi dokumentami stwierdzającymi ,że np . łezka przyklejona na reflektorze jest z wlaściwego plastyku i ma TUV , że gałka zmiany biegów z drewna też jest bezpieczna albo drewniana kierownica będzie się kręcić jak ręka każe, albo felga inna niż ta z fabryki ... gdybym miał wymieniać te wszystkie głupoty to nocy nie starczy . To jest normalne ?

To nie do końca prawda, jeżeli "dodatki" mają na sobie znaczek homologacji to papierek niepotrzebny. Wyjątkiem są felgi, przy nieoryginalnych dobrze mieć tzw ABE przy sobie. Papierki kiedyś były potrzebne niemal na wszystko, a czy to źle czy dobrze... Ma to swoje wady i zalety.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-20, 16:20   

[quote="mischka"
To nie do końca prawda, jeżeli "dodatki" mają na sobie znaczek homologacji to papierek niepotrzebny.[/quote]

no to wsadź sobie drewniana kierownicę , znaczków na niej nie ma bez demontowania od podstawy albo gdzie znaczki znajdziesz na polakierowanej łezce na lampie ? Od spodu , tam gdzie klej czyli nie widać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-20, 16:50   

Ja pamiętam jak stałem w komitecie kolejkowym do ambasady Włoskiej przez 3 tygodnie po wize turystyczna i nie dostałem.To dzisiaj na UE nie powiem złego słowa chocby robiła najgorsza biurokracje. Niech narzeka młody Pasza co siedzi se dzieki Uni we Włoszech jak basza. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-11-20, 20:49   

No panowie , jak to mówią ,, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :bajer

Dzisiaj na przegląd samochodu przyjechała taka fajna blondynka :bups

Przetrzymałem ją jakieś 40 minut by w CEPIE wszystko było zgodne z czasami

No i kurde mało brakowało by mi mojego chorego kręgosłupa dzisiaj dziewczynka nie wyleczyła :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2017-11-20, 22:03   

Ahmed napisał/a:
No dupa blada

Zaraz zaczną robić CEPIK 3.0. Już nie tylko1 złotówka od przeglądu tylko całe dodatkowe 99 ludziska zapłacą za opóźnienie przeglądu. Nie może tak być żeby obywatel miał niesprawny samochód. Myślę, że dobrym pomysłem byłby CEPIK 4.0 i każdy Polak musiałby płacić abonament przeglądowy bez znaczenia czy jeździ samochodem a nawet bez znaczenia czy ma samochód.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-21, 10:55   

W Irlandii, czy UK naście lat temu też trzeba było umówić i zawsze ok. godzina z życiorysu + dojazd. A tu płacz, bo w Polsce ktoś dłużej postał i pogadał. Mało tego, na wyspach klient nie ma prawa wstępu na teren, tylko personel, więc dajemy klucze i siedzi się na niewygodnych krzesłach i patrzy w telefon.
Już pomijam strach w oczach każdego Brytola i Irola na myśl o badaniach. Ceny aut lecą w dół jak badania się kończą, a rosną czasem i setki £ gdy już upragniony test przeszedł pomyślnie.
Ciapaci i znam też Polaków, którzy od lat na tym zarabiają, skupują niepewne auta przed badaniami, albo takie, które nie przeszły za 100£-200£, łatają dziury, przechodzi i sprzedają kilkaset £ więcej. Na rok ktoś pojeździ.

Mi np. w Irlandii kiedyś badań auto nie przeszło bo brakowało 5-go pasa z tyłu. Siedzenia były składane i po prostu wpadł przy składaniu ten środkowy pod. Oczywiście musiałem umawiać się na kolejne badania, nie pomogło tłumaczenie i pokazanie, że jest. Wyj-ebane miał gość na to.
Kolejne ileś paliwa na dojazd i ileś czasu z życiorysu.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-11-21, 11:12   

W Irlandii to nie wystarczy się "umówić" ;) Trzeba to to zrobić przez specjalną stronę www, a stacji diagnostycznych jest zdaje się kilkanaście, i wszystkie państwowe, nikt nie ma motywacji do łagodniejszego traktowania klienta. Z diagnostą masz kontakt tylko na ogłoszeniu "wyroku".
Ale...czasem wychodzą niezłe kwiatki. Mi raz puścili auto, w którym brakowało 1 z 5 śrub mocujących koło ;) Przyznać jednak muszę, że przez te kilkanaście przeglądów jakie tu zaliczyłem, nigdy nie czułem się pokrzywdzony szukaniem dziury w całym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-21, 11:18   

Mnie w IRL już nie ma kilka lat, ale jakoś jak piszesz, z tym umawianiem było.
Ostatnio ktoś z IRL mi pisał, że dostał niezłą listę na badaniach. Ktoś z CT :wyszczerzony:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-11-21, 11:55   

toscaner napisał/a:
Mnie w IRL już nie ma kilka lat, ale jakoś jak piszesz, z tym umawianiem było.
Ostatnio ktoś z IRL mi pisał, że dostał niezłą listę na badaniach. Ktoś z CT :wyszczerzony:


(zakładam, że do mnie pijesz haha :) )
Nie twierdzę, że nigdy pokaźnej listy nie dostałem - twierdzę, że (prawie) zawsze była to lista uzasadniona ;) I bez możliwości negocjacji - a o to chyba w tym idzie. (nooo...na ostatnim przeglądzie kampera kazał wymienić ogranicznik drzwi - mógł sobie darować, ale chociaż żona się ucieszyła, że ktoś mnie zmusił do naprawy jej drzwi ;) )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-21, 12:02   

Czemu pije?
No są ludzie z CT w Irlandii też przecież. Sam też mieszkałem, napisałem to co było faktem tam i jest podobnie w UK. A że wziąłeś do siebie...

Ludzie na CT jacyś bardziej wrażliwi się robią w okresie jesień-zima-wiosna. Chyba trzeba zrobić sobie przerwę od CT do wiosny :shock:

Z drugiej strony przecież nie podważam niczego co napisałeś :shock:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-11-21, 12:10   

toscaner napisał/a:
Czemu pije?
No są ludzie z CT w Irlandii też przecież. Sam też mieszkałem, napisałem to co było faktem tam i jest podobnie w UK. A że wziąłeś do siebie...

Ludzie na CT jacyś bardziej wrażliwi się robią w okresie jesień-zima-wiosna. Chyba trzeba zrobić sobie przerwę od CT do wiosny :shock:

Z drugiej strony przecież nie podważam niczego co napisałeś :shock:


Toscaner, spójż w lustro :) Czy którakolwiek emotka sugerowała, że mam do Ciebie jakieś pretensje? Myślałem, że się ze mnie podśmiechujesz (acz tez bez żadnych negatywnych intencji) to odpisałem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-21, 12:24   

Nie no skąd. Jak z Ciebie, jak nawet się nie znamy i to nie Ty mi wysyłałeś z badań. spoko

Ale i tu miałem przypadek, że to od diagnosty zależy wynik. Nie przeszło mi auto badań, to robiłem retest aż do wyczerpania terminów i terminu na retesty aż ich zje..ałem.
Dla jaj już chyba, żeby ich wkur.... bo wiedziałem, że u nich nie przejdzie.
Po tym okresie pojechałem na inną stację i przeszedł za 1 razem. Po prostu ch..j diagnosta oszukiwał na teście. Później wpadłem na pomysł, żeby to sfilmować, ale już za późno było. Nie będę płacił ok. 50£ po to, żeby udowodnić jakiemuś cymbałowi, że oszukuje.
Ale teraz będę filmował każdego diagnostę, sami se zapracowali na to :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-03-14, 22:21   

No panowie diagności........pytanie :-P

wracam z delegacji dwa tygodnie po terminie badania technicznego mojego kamperka .
W poprzednich latach nie przejmowałem sie i po tygodniu jechałem na przegląd ale czasy się pozmieniały . Czy w świetle "dobrej zmiany " na OSKPach przejdzie taki numer i tym razem ? :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***