Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo dla bobasa
Autor Wiadomość
tomekf 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2017
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-20, 03:28   Bezpieczeństwo dla bobasa

Witajcie,

CV to Opel Bedford Blitz vel Hymer z 79 :) wiekowy staruszek nadający się zabytek.
Dwa miejsca z przodu, korytarz i typowa kanapa podkowa na końcu.
Auto mam zarej. na 6 osób.

Do tej poty jeździłem tylko z żoną ale od paru miesięcy mamy córkę.
No i pojawił się problem jak bezpiecznie zapakować malucha.
Tylko 2 siedzenia przednie nadają się do transportu.

Żadna fuszerka nie wchodzi w grę bo chodzi o bezpieczeństwo malucha.
Fotelik mam - samochodowy.

Czytałem wątek o legalizacji dodatkowych siedzeń ale w tej konstrukcji nie ma drugiego rzędu foteli / otworów a tym samym jestem w d.... Z racji wieku mogę coś zamontować i uważać że tak było od lat 80tych. Przesiadka na coś nowego z racji nowych wydatków w rodzinie nie wchodzi w grę.

Najchętniej zamontowałbym z tyłu (za siedzeniem pasażera) składany lub wymontowywany fotel, dbając o to by odpowiednio zabezpieczyć go przed wyrwaniem. Do fotela montował bym fotelik. Ale tyle z moich zachcianek :) ... jak zrobić to tak by i w papierach się zgadzało a i bezpieczne było?

Ma ktoś pomysł / radę co z tym fantem zrobić.

Znalazłem jakiś stary artykuł ale to było chyba przed nowelizacją ustwy:
Cyt.:
"Wystarczy odnaleźć warsztat, który ma uprawnienia do montażu dodatkowych akcesoriów nie będących częścią procesu produkcji. W rzeczywistości wystarczy kod PKD 45.20Z „Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli”. Warsztat powinien dokonać montażu siedzeń i pasów, ale generalnie potrzebna jest nam faktura na wykonanie takiej usługi wraz z opisem zmian technicznych, dokonanych w pojeździe oraz wypis z CEIDG dla tego warsztatu.

Z tymi dokumentami należy się udać do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów celem przeprowadzenia badania technicznego. Diagnosta wydaje zaświadczenie o zgodności modyfikacji z warunkami technicznymi, opisanymi w "Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia". Ostatnim etapem jest wydział komunikacji, który musicie odwiedzić ze wszystkimi zebranymi do tej pory dokumentami oraz kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym. Tam dokonuje się stosowanego wpisu w karcie, ale dowód podlega wymianie."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-11-21, 08:26   

Na forum są ludzie bez małych dzieci i/lub emeryci więc o jako taką pomocom ciężko :diabelski_usmiech

Nie sugeruj się tym, że w tym roczniku możesz coś przerobić i twierdzić, że tak było. Potrzebujesz trzypunktowych pasów, może nawet uda Ci się znaleść siedzenie z isofiksem. Kiedys na szkoleniu jak jeszcze pracowałem w motoryzacji usłyszałem, że najlepiej montować fotelik tyłem do kierunku jazdy. Poczytaj i sprawdź co teraz sugerują fachowcy od bezpieczeństwa.

Na forum jest kilka opisów wstawiania foteli, najczęściej u kolegów mieszkających w UK. Nie twierdze, że nie można tego zrobić samemu, ale dla bezpieczeństwa dziecka lepiej nie eksperymentować. Na Twoim miejscu bym nie oszczędzał i zlecił to jakiemuś serwisowi np. specjalizującymu się w zabudowach busów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-25, 22:34   

Ale kolega pisze ze auto ma zarejestrowane na 6 osob.Czyli kupuje dowolny fotel z pasami,przykreca porzadnie przez podloge z mocowaniem do ramy i tyle
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomekf 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2017
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 23:16   

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze :)
Dzięki. Bo już myślałem że trzeba to rejestrować itd... i po przeglądach latać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-11-27, 22:14   

Miałem na myśli raczej technikę mocowania niż aspekty prawne :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***