Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
miękkość podłogi wersji zimowej
Autor Wiadomość
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-11-28, 16:57   miękkość podłogi wersji zimowej

Rozmyślam i rozmyślam i nie wiem co myśleć :?

byłem oglądać kampera w wersji zimowej , super dla mnie i zaskoczenie straszne że podłoga miejscami pracuje :shock:
czy to normalna sytuacja w zimówkach - bo zdaje sobie sprawe z tego że są miejsca puste/nie podparte ale czy to czuć :?:

chciałem sprzedać swojego staruszka i kupić coś nowszego w dobrej wersji wyposażenia i trochę jestem zaskoczony, zaznaczając że nie stwierdziłem zawilgoceń :?

mam rodzinkę 2 plus dorastające 2 i czuję lekką klaustrfobię oraz dyskomfort związany z niepraktyczną kuchnią i brakiem normalnego prysznica w moim HYMERZE.

oglądnołem 7-10 lat młodsze roczniki i mimo ze dołożę 50 - 80 KZŁ to nie widzę innych zalet poza lepszym prowadzeniem i układem kuchnia /lazienka-prysznic.
wszystko ponad to jest słabsze , meble słabiutko iogulne byle co :shock:

nie oglądałem Kartago ;) ale czy mój HYMER z końca lat 90-tych to już jest jakościowy TOP :shock: :?:
bo wykonanie nie z tej bajki. Ciekawe czy niechcący nie zrobiłem sobie kuku kupując HYMERA ;)

brakuje mi trochę postępu technologicznego ale zmieniać dla zmiany :?:
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-28, 17:28   

Jeśli chodzi o jakość wykonania wnętrza (meble, tapicerka, okucia itp) nie ma co porównywać starszych modeli z tekturowymi nowszymi. Dawniej liczyła się jakość, a teraz niestety księgowi projektują. Więc nie oczekuj od nowszych modeli takiego wykonania jak kiedyś. Dzisiejsze modele to DKW Dykta Klej Woda. :mrgreen:
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-11-28, 18:12   

Ja mam kamperka w wersji zimowej 1994r. (podwójna podłoga), ważę swoje ale nic się nie ugina ani nie skrzypi, podłoga jest podparta w wielu miejscach i winna być sztywna (pod warunkiem ze nie była zalana i nie rozmiękła od wody).
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 18:24   

Podłoga powinna być sztywna. Jeżeli coś się ugina, to źle wróży. Tak, jak napisał dziwaczek, podłoga jest podparta w wielu miejscach i nic nie powinno uginać się, skrzypieć, czy pracować. Jedynie klapy luków technologicznych ( zbiorniki wody, dostęp do pieca itd. ) mogą posiadać minimalną ruchomość.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-28, 21:01   

Podpisuje się pod dziwaczkiem. :ok
I jest dużo cieplej z podwójną podłogą.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-11-28, 21:21   

Jest zdecydowanie cieplej, przestrzeń między podłogami jest także ogrzewana ( są tam nadmuchy ciepłego powietrza). Cały kamper jest ogrzewany nadmuchowo, jest to system bardzo wydajny.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-11-28, 23:45   

Uginajaca sie podłoga świadczy o tym, ze była nasączona wodą i nawet jeśli teraz jest sucha, to już niestety pozostanie miękka. Kiepsko.
:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-28, 23:55   

Dziś robiłem taka podłogę co to super wygląda i się ugina , od góry wykładzina cacy a od dołu oryginał sklejka jak nówka a się ugina .... zrobiłem 10x10 kontrolna wycinkę i ... woda poleciała , styropian odklejony od sklejki górnej ... potem jak się mocniej przyjrzałem to wykładzinę ktoś kiedyś zmienił czyli z góry poszła woda , ona zawsze z podłogi kapie nie tam gdzie do niej wchodzi :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-11-29, 04:50   

Kamper zimowy to nie oznacza że musi mieć podwójna podłogę - jest tu wiele czynników świadczących o "zimowości" kampera. Ale jeżeli już jesteśmy przy podwójnej podłodze z przestrzenią bagażową pomiędzy podłogami , to zjawisko uginania się podłogi w nowych kamperach nie jest niczym dziwnym. W czym problem? Powody są dwa - ilość punktów podparcia podłogi i grubość podłogi. W przypadku kampera z podłogą pojedyncza podłoga ma ze względów termicznych grubość 40-70 milimetrów i jest oparta na dużej płaszczyźnie ramie pojazdu. Przy podłodze podwójnej mamy do czynienia zazwyczaj z ramą AL-KO na której leży dolna podłoga. Podłoga po której chodzimy jest podparta na konstrukcji stalowej tylko w paru miejscach. Większa ilość konstrukcji podporowych zwiększa masę kampera oraz ogranicza przestrzeń bagażową między podłogami. Płyta podłogi też zazwyczaj jest cieńsza - 30 - 40 mm. I tu z jednej strony kwestia masy a z drugiej że ta podłoga ze względów termicznych nie musi być taka gruba.
Sztywniejsza podłoga równa się cięższy kamper. Mamy więc do czynienia z kompromisem. Czasem ten kompromis oznacza uginającą się podłogę. Na załączonym zdjęciu widać punkty podparcia podłogi podwójnej. Akurat na tym zdjęciu widać konstrukcję stalową podpierającą podłogę w linii środkowej pojazdu.

DSC_0482.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 342,12 KB

_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-11-29, 05:24   

No tak ale caliem nowych nie oglądałem , roczniki 07-09. Miękkość była w jednym miejscu koło kuchni i w sumie po otwarciu wszystkich schowków zewnętrznych bylo widać w tym miejscu na przestrzał , czyli podparcia trochę mało.
Pod łazienką czy prysznicem sucho ale jak pisał przedpiśca :) nic to nie musi znaczyć :(

Uparłem się na kolejną integre tyko większą od mojego kruciaczka , Hymer ma 606 cm i świetnie się nim parkuje , ma garaż i fajny układ tylko prysznica brak normalnego , bo w sumie jest tylko nie widziałem :oops: że ścianka się obraca ale to uciążliwe.

U siebie zrobiłem wszystko co się dało jak prawdziwy miłośnik powinien- czyszczenie pieca , lodówki , przegląd wodny , gazowy itd itp. Zrobiłem filtry oleje , paski , co siędalo w ukł hamulcowym , no co tylko się dało zrobić jak przed nadejściem ruskich :-P , wywaliłem prawie 5 Kzł a tu gdzie nie pojechać to wszystko od nowa bo wiedzy brak czy ktoś tam zaglądał.

Skąd się bierze ta jesienne zamieszanie w głowie :lol: :?: wiem że nie potrzebuje ale kupie :bajer
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***