Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Peloponez, pierwszy raz, promem z Wenecji,
Autor Wiadomość
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
  Wysłany: 2017-08-31, 16:04   Peloponez, pierwszy raz, promem z Wenecji,

W sobotę płyniemy z Wenecji do Patras, będziemy na miejscu w nocy/wieczorem, nie mamy zadnych rezerwacji.

Czy w okolicy Patras sa polecane kempingi na jeden nocleg?
A póżniej chcemy na południe.
Proszę o podrzucenie namiarów na fajne wypasione mogą być, kempingi/mogą być drogie, z b. łagodnym zejściem/dojsciem do morza, piaszczyste, wymóg ze względu na osobę z trudnym samoporuszaniem się.
Pewnie gdybym poczytał cały temat GRECJA, to sprawa stałaby się prostsza, ale jestem na kempingu z b.b.b słabym internetem.
:szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jawor_ki 
doświadczony pisarz


Nazwa załogi: Asia , Adam , Julka i Igor
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Piwa: 4/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-31, 19:10   

W Patras możesz przespać się na dziko np. w porcie. Jeśli chcesz jednak kemping to mogę zaproponować około 90 km na południe Camping Ionion Beach obok miejscowości Glyfa na cyplu z widokiem na Zakyntos. Camping z basenem, palemkami,restauracją , fontanną i oczywiście zejściem do morza . Naprawdę wypasik. Nie pogub się w Patrze , bo od strony Peloponezu jest remont. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-08-31, 21:37   

Bardzo, bardzo dziekuje, czekam na jeszce wiecej polecanych kampingow, bo chcemy ze 2 tygodnie pokrecic sie na Peloponezie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-02, 22:39   

Ja niedawno wróciłem z Peloponezu - w ubiegłym roku byliśmy w okolicach Naflplio ( staliśmy na Kastraki Camping w Assini). kawałek dalej są campingi w Drepano. A w tym roku dotarliśmy na półwysep Mani. Campingi są właściwie tylko w okolicy Gythio przy plazy w Mavrouvoni ( staliśmy na Meltemi Camping - dziś dotarli tam T5 moi teściowie ) - duży fajny camping na terenie plantacji oliwek - sklep, tawerna, basen itp) Fajne miejce i niezła baza wypadowa na zwiedzenie całego półwyspu, i np. Monemvasii czy Mistry).Kilka kilometrów dalej na południe jest jeszcze campingi w Vathi. Muszę przyznać, że Mani zrobiło na nas wrażenie i jak dobrze pójdzie to za rok znów tam docelowo jedziemy. Ale po drodze oczywiście ztarzymywaliśmy się w wielu innych ciekawych miejscach. Koło Gythio, oprócz Meltemi camping są jeszcze dwa inne( Mani Beach i Gython Bay) - ale moim zdaniem Meltemi jest najlepszy z nich - dobre warunki sanitarne, pełna infrastruktira dla Camperów, fajna plaża i relatywnie niska cena - my płaciliśmy 25 Eur za cztery osoby. Podczas tygodniowego pobytu ( byliśmy na początku sierpnia) przewinęło się kilka camperów z Polski - może ktoś z Was?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zdzineks 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato SEA
Dołączył: 10 Gru 2013
Skąd: Łask
Wysłany: 2017-12-04, 18:48   

W przyszłym roku, w maju ,planujemy wyprawę na Peloponez i też z Wenecji do Patras. Słyszałem ,że jest taka opcja na promie;podłączony prąd i woda i spanie we własnym łóżku.Czy przerabialiście ten wariant? Jak to wygląda czasowo i kwotowo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-12-04, 18:59   

Pablo_krak napisał/a:
ale moim zdaniem Meltemi jest najlepszy
a my nocujemy na dziko koło Melteni i tez jesteśmy zadowoleni bo zawsze stoimy przy prysznicu,a plaża jest wspólna -tyle razy już tam byliśmy,w tym roku przebijaliśmy się z Neo Itilio.My przebijaliśmy się z Patras do Wloch ale do Bribdisi ,tak by zobaczyć prawie cale płd.Włochy :roll:Zdzineks,kwotowo to się zmienia w każdym roku inaczej :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-12-04, 20:18   

zdzineks napisał/a:
W przyszłym roku, w maju ,planujemy wyprawę na Peloponez i też z Wenecji do Patras. Słyszałem ,że jest taka opcja na promie;podłączony prąd i woda i spanie we własnym łóżku.Czy przerabialiście ten wariant? Jak to wygląda czasowo i kwotowo?

W tym roku, w drugiej połowie maja byliśmy na Peloponezie. "W te i nazad" prom Wenecja-Patra-Wenecja. Koszt: kamper do 6m + kabina = 2200 zł. Opcji nocowania we własnym łóżku na tej trasie nie ma. Podłączających się, acz nie licznych, do pokładowych 230V widziałem. Trzeba mieć sporo przedłużacza. Jak to we Włosko-Greckim bajzlu tuż przed wyjazdem najpier odwołano na rejs (ponoć był strajk). Po awanturze miejsce się znalazło na kolejny dzień - przesunęli nam o jeden dzień, i "tam" i ' z powrotem". Po kolejnej awanturze dali nam opust 30 Eurasów. Niby na posiłek :) . Poza tym super. Przed sezonem, na promie luźno i przyjemnie - w towarzystwie głównie "tirowców" i niemieckiej geriatrii ale w lepszej kondycji niż nie jeden krajanin u szczytu swych sił witalnych. W drodze powrotnej komfort podróży nam się troche obniżył z racji licznej, hałaśliwej i chwilami chamskiej ( wpychali się bez kolejki w samoobsługowej restauracji) młodzieży średniolicealnej rodem z nad Wisły. Jak zdrowie pozwoli a Hymerek sie nie zbuntuje to w przyszłym roku robimy powtórkę z rozrywki. Przed sezonem jest super. :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2018-02-23, 23:23   

zdzineks napisał/a:
Słyszałem ,że jest taka opcja na promie;podłączony prąd i woda i spanie we własnym łóżku.

Teoretycznie jest tak:
https://www.camperteam.pl...p=703387#703387
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2018-02-25, 10:43   

Jawor_ki napisał/a:
Camping Ionion Beach obok miejscowości Glyfa na cyplu z widokiem na Zakyntos. Camping z basenem, palemkami,restauracją , fontanną i oczywiście zejściem do morza . Naprawdę wypasik.

Obok tego, który polecasz, jest camping Aginara Beach. Lepszy, gorszy?

Oba na mapie Google'a widać tutaj.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-02-25, 13:23   

kurcze jednak kamper to jest to, w życiu bym nie pomyślał że bilet z kamerem może kosztować tyle ile paliwo na dojazd do Grecji i powrót.

Zrobiłem symulację na stronie anek lines i mi wyszło w maju 370Eu VENEZIA - PATRASSO i powrót
Mało tego dochodzi jeszcze 25% upustu za pojazd na karty http://www.anekitalia.com/viewdoc.asp?CO_ID=2442 czyli można za 300Eu popłynąć to mniej niż za samo paliwo bym wydał.

Mam kartę z tej listy dali mi jak ubezpieczałem auto karta 15Eu ale z kartą ubezpieczenie o 200Eu mniej więc musiałem wziąć i myślałem że jest bezużyteczna.

Szkoda że anek już nie pływa jak kiedyś z Triestu do Grecji wtedy to dopiero by była wygoda do Wenecji 150km też nie jest źle :)

W październiku jak wszystko dobrze pójdzie płynę do Grecji ale co z kotami są jakieś dodatkowe na nie bilety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 221/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-02-25, 14:09   

za zwierzęta domowe w klatce pokazało mi 20 Euronów. Zierzę na pokładzie wyliczyło mi zero
RG -25% ADAC
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-02-25, 14:53   

Tobie wyszło 356Eu za całość to jeszcze mniej niż mi, ale to z zniżką na kartę 25% za pojazd czy bez?
Bo na stronie anekitalia jest burdel i jak zaznaczam upust na kartę to mi nie liczy i wybijają jakieś dziwne błędy dodatkowo opis sugeruje 25% upustu na kartę ale tylko z Ancony ale już odnośnik gdzie wszystko wyjaśniają (link wcześniej dałem) pisze że Wenecja,Bari,Ancona.

Spróbowałem z Ancony i też ten sam błąd wybija, muszę tam zadzwonić i tyle zawsze to z 60-100Eu oszczędności.

Upustu 25% za pojazd brak w lipcu i sierpniu ale wtedy to ja bym do Grecji nie popłynął nawet jak by mi za to płacili :) więc żadna strata.

Koty przemycę po co mi jeszcze jakaś klatka dla nich tylko się nie potrzebnie będą stresować a tak spokojnie w swym własnym znanym kamperku zostaną, Kiduś to już weteran pierwszy raz płynął na Cres jak miał 29dni życia, Bazylek też już pływał promem na Rab.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 221/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-02-25, 15:19   

ja sobie tylko tak przykładowo policzyłam , cena jest bez rabatu 25%
Drogą lądową do patras mam w jedną stronę ca. 2600km z tego 1500km można zaoszczędzić i pojechać na wodzie ...wiele godzin za kółkiem zaoszczędzonych na... :piwo: na pokładzie ;)

Co do kotów to na niekt. liniach można brać kota na pokład we własnym boxie ...wszystko zależy od linii i od czasu trwania rejsu - najlepiej wcześniej wyjaśnic to telefonicznie.
Zostawienie kota w kamperze jest bez problemu( nawet za zgodą) bo ma kuwetę ...gorzej jest z psem na dłuższym rejsie.

Edit: i znowu nasiałeś nowe myśli i chęci do głowy ... ;)
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-02-25, 15:39   

Mój dziadeks będzie miał zawsze 150tys przebiegu jak będę pływał tylko do Grecji :) a tam tylko z 200-300km i się nigdy nie zniszczy :)

Żartowałem ale faktycznie taki prom to wygoda szczególnie jak ktoś chce szybko się dostać w zimę/jesień/wiosnę na południe do ciepła.

izola napisał/a:
i znowu nasiałeś nowe myśli i chęci do głowy ... ;)

Ja codziennie coś odkrywam dziś ten patent z Grecją wczoraj co innego tak że się doczekać nie mogę aż kampera skończę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-02-26, 15:24   

Witam
3 lata temu plynelismy z Patras do Wenecji promem ,spalismy w kamperku podlaczeni do pradu,moglismy w kazdej chwili przechodzic na wyzsze kondygnacje promu do restauracji,barow i gorny widokowy poklad
,podroz trwala ponad 30 godzin ,byla wspaniala ,przed poludniem wplynelismy do Wenecji ,holowaly nasz prom 3 holowniki ,Najwspanialszy byl widok z gornego pokladu na Wenecje ,cos niesamowitego,byl piekny pogodny dzien ,widok byl taki jak z samolotu
Koszt promu to byl 380Euro za kampera 6m plus 2 osoby
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***