Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Islandia 2018
Autor Wiadomość
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-06, 11:29   Islandia 2018

Wznawiam temat Islandii. Wybieram się tam w przyszłym roku. Mam już plan trasy. Popłynę promem z Hirtshals do Seydisfjordur przez Wyspy Owcze. Założyłem na Facebooku grupę Islandia 2018, gdzie dzielę się swoimi przemyśleniami. Zainteresowanych tym kierunkiem zapraszam do wspólnego planowania.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-12-06, 13:30   

Też mam to na tapecie, ale trochę inaczej to obmyśliłem. Czy sprawdzał ktoś bilety na prom dla aut osobowych, lub powiedzmy mniejszych mikrokamperków? Coś a'la Sharan, lub jakieś 4x4?

Może nie trzeba wydawać takich 16-18 tys złotych na prom za kampera i po prostu wyskoczyć jakimś maluchem. Problem przebudowy takiego auta dla mnie to pestka. I wtedy potułać się ze 2 miesiące na Islandii takim własnym i może dużo taniej.
Do tego zalety 4x4, wiadomo. Wjadę tam gdzie nie zawsze kamperem się da.
Rozbija się tylko o koszt promu. Zamiast płacić ze 4 tys Euro. Słyszałem, że za osobówkę ktoś płacił 600 euro. Ale nie nie weryfikowałem.

Jak tą grupę znaleźć? :-P
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-06, 13:38   

toscaner napisał/a:

Jak tą grupę znaleźć? :-P

Klikasz tutaj: Islandia 2018. :spoko Ja jadę Dusterem. Jazda kamperem jest o wiele droższa. :lol: Cena zależy od terminu. Zobacz Prices 2018. Poczytaj posty w grupie. Tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2017-12-07, 11:02   

Mój znajomy był na Islandii 3 razy w ciągu ostatnich 2 lat. Ostatnim razem pożyczyli Toyotę LHD 100 na tydzień, ale zabiło ich to finansowo. Dwa miesiące temu przeliczył mi wyjazd moim kamperem (6 m długości - miały być 4 osoby) promem przez z przesiadką na Wyspach Owczych i calość z zakupem 300 l paliwa na mejscu mieściła się w 12 tyś zł. Wyjazd miał być w okolicy maja 2018 r. Nie pamiętam szczegółów bo to dla mnie troszkę abstrakcja, ale koszt taki wyszedł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-07, 12:02   

Widać, że znajomy po dwóch wyjazdach nie miał dosyć wrażeń i poszedł na całość. :wyszczerzony: Nie trzeba chyba, aż zabijać się finansowo tylko znaleźć rozwiązanie odpowiednie do możliwości. Sa tacy, co lecą tam samolotem za małe pieniądze, wynajmują samochód w kilka osób i śpią w namiotach. Takie rozwiązanie finansowo nie zabije.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-12-07, 12:24   

Też myślę o tym kierunku ,ale odpuściłem sobie campera i pozostała wycieczka :spoko

Szkoda bo muszę się zalogować :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-12-09, 01:09   

toscaner napisał/a:
Też mam to na tapecie, ale trochę inaczej to obmyśliłem. Czy sprawdzał ktoś bilety na prom dla aut osobowych, lub powiedzmy mniejszych mikrokamperków? Coś a'la Sharan, lub jakieś 4x4?


Z rozwiązań nietypowych można rozważyć jeszcze inne rozwiązanie (choć nie dla Ciebie, bo Ty mieszkasz 24/7).

Pracowałem kiedyś na zastępstwo w firmie takiej jednej zajmującej się frachtem że tak to ujmę mało masowym i akurat wysyłaliśmy kampera do USA - w kontenerze po prostu. Podobno wychodziło znacznie taniej niż jakimś ro-ro. Pracownicy tej firmy mówili, że już kilka razy im się podobna robota zdarzyła.

To mogłaby być niegłupia opcja - kontener zamknięty, zaplombowany, więc sprzęt bezpieczny (jeśli oczywiście został w środku prawidłowo zabezpieczony) a Ty sobie lecisz tanimi liniami z bagażem podręcznym i odbierasz sobie auto z jakiejś lokalnej firmy spedycyjnej...

A pewnie i tanio się da, bo pamiętam, że w magazynie stały np. skrzynie, którym się "nie śpieszyło" i którymi się "dopychało" kontenery w danym kierunku jak coś pilniejszego szło. Więc mniemam, że kontenery można dzielić z innym frachtem...

NIestety konkretami nie posłużę, bo wtedy nie myślałem, żeby o szczegóły wypytywać. Ale jesli ktoś poważnie myśli o wyjazdach w "dziwne" miejsca, to może warto sprawę obadać?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-12-09, 06:33   

Orys,wszystko ok,ale do standardowego kontenera kamper niestety nie wchodzi.Na rynku jest jedna firma produkujca kampera wyprawowego,ktory bez rozbiorki wchodzi do morskiego kontenera i jest to bremach,ale ceny horrendalne.jest tez firma blissmobil,co zabudowe robi w wymiarach kontenera morskiego i ja sie odczepia i normalnie dzwigiem portowym mozna wstawic,ale na to rozwiazanie raczej nikt o zdrowych zmuslach by sie nie zdecydowal,bo nie wyobrazam sobie mojego mieszkania przewozonego kontenerowcem i na nim naskladane multum innych kontenerow

A sorki doczytalem jeszcze raz,teraz juz piszecie o mikrokamperze
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-12-09, 11:50   

Ależ Tomek, to przecież dla mnie żaden problem żeby takiego Sharana albo jakiegoś 4x4 kupić i przerobić w 2-3 tygodnie.
Domyślnie nie zastąpiłbym nim obecnego, a jedynie byłby na wyprawy w takie miejsca jak Islandia, a może jeśli 4x4 to Afrykę by się nim objechało kolejnej zimy 2019.
Muszę w końcu usiąść i zweryfikować koszt promu za osobowy. Jeśli faktycznie jest taka różnica, to przecież takie 2 miesiące w mikrokamperze to jak wakacje od wakacji. :haha:
A różnicę wykorzystam na szczytniejsze cele. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-12-09, 20:54   

tom-cio napisał/a:
Orys,wszystko ok,ale do standardowego kontenera kamper niestety nie wchodzi.


Zależy jaki. Hi Cube container ma 9'6" wewnętrznej wysokości w tubylczych barbarzyńskicj jednostkach, to jest jakieś 2.9 metra .:) Sprinter ze standardowym dachem (w sensie: wysokim, ale nie podwyższanym) ma mniej, coś jakieś 2.8 cm.

Wtedy oni go pakowali w ten sposób, że jakiegoś tam grzybka z dachu zdemontowali i po prostu spuścili powietrze z opon i wjechali na flakach. Ale to był mniejszy sprinter, za to 4x4, nie mam pojęcia jaka to wysokość.

Takie Ducato jak masz Ty czy Toscaner jest chyba nawet niższe, to byście wjechali pewnie tak jak stoicie.

A jeszcze mi się przypomniało, że widziałem kiedyś jak z USA ciężarówka przyjechała w kontenerze. Oni to jakoś tak zrobili, że zdjęli z niej w ogóle koła i postawili ją na takim wózeczku na małych kółeczkach jakby i w ten wsposób wsunęli do kontenera.

Toscaner: To zweryfikuj też koszt transportu samochodu w kontenerze. Z tego co wiem, to ludzie sobie auta na Szetlandy wysyłają kontenerami, choć prom codziennie z Aberdeen chodzi - bo zaoszczędzić można. Skoro się opłaca z Aberdeen na Szetlandy, to może na Islandię różnica bedzie jeszcze lepsza?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-12-10, 12:55   

Hehe, teraz to sprawdzam promy do Maroko i opcjonalnie Teneryfę. Ale jest to niegłupi pomysł. Islandia albo lato 2018, albo 2019.
Chyba, że wcześniej zbuduję tego 4x4 i opuszczę Europę. Jest też taki plan na 2020 być już w Azji :ok

A może by tak mieć 2 kampery. Domyślny duży, komfortowy + mały na wysyłanie kontenerem. :idea: :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-12-10, 15:20   

Cytat:
A może by tak mieć 2 kampery. Domyślny duży, komfortowy + mały na wysyłanie kontenerem.

jak mały- to tylko taki :ok
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-12, 12:04   

Wracając do tematu, zebrane przeze mnie informacje przydatne w planowaniu wyprawy do Islandii umieściłem tutaj: Plan Islandia 2018.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-12-14, 11:18   

andrzej627 napisał/a:
Wracając do tematu, zebrane przeze mnie informacje przydatne w planowaniu wyprawy do Islandii umieściłem tutaj: Plan Islandia 2018.


Andrzej dobra robota, piwko poleciało.
Powiedz w ile czasu chcesz przejechac te ponad 4000km ?
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-14, 12:17   

Dzięki za piwko. :spoko Przewiduję zrobić całą trasę w 4 tygodnie.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***