Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spróbować uniknąć konsekwencji złodziejskiego prawa
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-07, 10:42   

Z wiekiem ... itd. Już mi się nie chce nowego domu budować , itd ... Nawet nowej baby !
To Koniec . :(

Ostatecznie przetestować , sprawdzić itd - mówię o domu - :oops: ale tyko w środy i to po Wielkim Piątku .

Dobrze ,że jeszcze kąpię się codziennie ..

Ale , przecież tylko krowa ...i ten kamper , to jak wszystko po trzech ,czterech latach się znudzi ...
I wtedy już nic mi nowego nie pozostanie z kamperowych dążeń. Przeszedłem całą drogę, od namiotu ... Alkowy nie kupie . Amerykańca też . To może wtedy ?.
Zacznij projektować :mrgreen:

Ad rem . Czytam w innych językach via Gogle różne kamperowe zagraniczne internetowe pisemka . Wszędzie sa problemy , z ubezpieczeniami , przepisami , waga , parkowaniem itd . Ale tam społeczność kamperowa występuje do władz lokalnych , o odpowiedź dlaczego to czy tamto , lub o zmiany w lokalnych prawach .
Niestety u nas to problem .
Mam dwóch "kolegów" posłów , było trzech (Karpiniuk zginął w TYM samolocie ) . Jeden poszedł w posły :"obojętnie z jakiej partii byleby się dostać " -jego słowa .
Drugi jak jego rządzili , to nie mógł nic zrobić , bo decyduje tylko wierchuszka, a on szaraczek .
Teraz jest w opozycji i też wiadomo dupa . Zresztą czy ktoś widział tego Posła . ja nie . :oops:

Jak chce Króla :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-12-07, 15:29   

zbyszekwoj napisał/a:
nie mogę prowadzić auta na niemieckich numerach.

możesz możesz, nie wszyscy policjanci znają prawo :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-07, 15:36   

mischka napisał/a:
możesz możesz, nie wszyscy policjanci znają prawo

Z jakiego tytułu nie możesz? Jeśli właściciel pojazdu wyda na piśmie pozwolenie imienne , to możesz bez przeszkód pojazd używać.
http://www.motofakty.pl/a...-problemow.html
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-07, 15:37   

Bronek napisał/a:
(Karpiniuk zginął w TYM samolocie


Młody chłopak dobrze się zapowiadał, bardzo nam go było szkoda. Dopiero jak byłem w Kołobrzegu na cmentarzu to dowiedziałem się że jest tam pochowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-12-07, 15:44   

Rav napisał/a:
Z tym biznesem w Czechach i użytkowaniem auta w kraju nie jest, aż tak prosto jak się wydaje (łatwiej mają duże firmy ze sporą ilością spółek córek - idzie to jakoś zgubić). Pomijam, że Czesi też mają swoją skarbówkę, która może kontrolować podmiot. Podatki dochodowe co do zasady płaci się w miejscu będącym siedzibą lub miejscem zamieszkania podatnika. Jeżeli w trakcie kontroli okaże się, że wszystkie faktury kosztowe pochodzą z terenu RP to może powstać istotny problem, co do faktycznego miejsca prowadzenia działalności.

Pomijam też zapisy naszej ustawy o VAT w których uregulowano okoliczność użytkowania towarów "za granicą" przez okres powyżej 24 miesięcy - w skrócie towary mają być czasowo używane przez tego podatnika na terytorium kraju, nie dłużej niż przez 24 miesiące. Po przekroczeniu tego terminu uznaje się, że miało miejsce WNT (wewnątrz wspólnotowe nabycie towarów).


Tego Kolegi wpisu nie bardzo rozumiem. Kamperem mogę jeździć wszędzie gdzie chcę i dokumenty kosztowe mogą być z różnych miejsc. To jest pojazd , a nie maszyna czy inne urządzenie stacjonarne.

:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-12-07, 17:27   

Tego Kolegi wpisu nie bardzo rozumiem. Kamperem mogę jeździć wszędzie gdzie chcę i dokumenty kosztowe mogą być z różnych miejsc. To jest pojazd , a nie maszyna czy inne urządzenie stacjonarne.

:spoko [/quote]

Chyba że masz udokumentowany cel wyjazdu w innym przypadku podczas kontroli skarbowej z papierów wyrzucą i karę doliczą i to jest rzeczywistość tak samo jak tankowanie pojazdu służbowego w dzień wolny od pracy chyba że masz doliczony dodatek do pensji za korzystanie do celów prywatnych. Możesz jeździć gdzie chcesz tylko jak panienka z okienka zsumuje wszystkie faktury za paliwo podzieli przez fabryczną normę zużycia na 100 km to wtedy sam poddasz się ukaraniu aby było mniej boleśnie , a wiem co piszę bo mój pracownik parę lat temu przedstawił księgowej do rozliczenia faktur paliwowych na 60000 km w 5 miesięcy i wyszło że pracował 17 godzin dziennie 30 dni w miesiącu
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-12-07, 19:12   

widocznie nie mój poziom ale mam wyrąbane na okraczanie obchodzenie i krętaczenie :roll: pewnie jestem leniwy ale płace te durne opłaty i myśle że nie bardzo mamy wybór a jak ju z zaczniemy działać to zjadamy oszczędności tym załatwianiem :evil:

nie pisze o bańkach tylko o normalnych kwotach.

nie raz łapię się na tym że kilka stów na imprezę to nic a na opłaty to kosmos :haha: czy zachód czy my to jeden hy.... :mikolaj

mam teraz 8 ukraińców na legalu , jak on zajedzie do siebie po tych 3 m-cach to jest bogol że hoho . :!:

już zapomnieliście gdzie byliśmy 20 lat temu :idea :bigok
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-12-07, 22:00   

moskit napisał/a:
faktury za paliwo podzieli przez fabryczną normę zużycia na 100 km

Które auto w firmach pali L/100km według danych producenta ?
Fabryczne normy to fikcja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2017-12-07, 23:08   

Andrzej73

Owszem kamper z założenia jest bardziej mobilny aniżeli inne pojazdy, to ułatwia sprawę, ale zupełnie nie eliminuje ryzyka. Jeżeli biznes formalnie prowadzisz w Czechach, ale Twoje pojazdy tam nie będą zawijać - serwis w Polsce, paliwa głównie z Polski to ... powstanie uzasadnione pytanie jakie cele służbowe ten pojazd realizuje i na terenie jakiego kraju działalność jest prowadzona?

Póki co Czesi nie narzekają, bo im się normalnie opłaca. Kiedyś jednak może i u nich pojawi się "dobra zmiana" lub wyciekną dane o podatnikach (tak jak kiedyś bazę kupili od Szwajcarów Niemcy) i ... mamy zabawę.

Osobiście jeśli już ktoś chce się w to bawić to bezpieczną konstrukcją jest następująca: osoba prawna w Czechach i jakakolwiek działalność w Polsce. Auto na długoterminowej umowie wynajmu pomiędzy podmiotami. Ale ... VAT od wynajmu idzie do budżetu Czech i VAT odliczony przy zakupie zaczyna się spłacać w wynajmie. Oszczędność zostanie już tylko na akcyzie.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-12-08, 06:32   

Które auto w firmach pali L/100km według danych producenta ?
Fabryczne normy to fikcja.[/quote]

Dla skarbówki to jest podstawa
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-12-08, 08:17   

Polski dealer może sprzedać auto na adres zagraniczny bez VAT i akcyzy......
Bronek do wykorzystania BEZPŁATNIE
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2017-12-08, 09:23   

Dużą frajdę sprawia mi czytanie - na publicznym forum - rad 'ekspertów', jak łamać prawo ...
Zresztą - jak sądzę - nie tylko mnie sprawia to przyjemność ;)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2017-12-08, 09:24   

Łamać czy omijać? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-12-08, 09:44   

koko napisał/a:
Polski dealer może sprzedać auto na adres zagraniczny bez VAT i akcyzy......


Zgadza się. Ale nie tylko sprzedać na adres zagraniczny ale pojazd musi zostać zarejestrowany za granicą i tam zapłacony podatek VAT.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-12-08, 09:47   

ale może zażądać oświadczenia o Vat , które wysyła do urzędu zgodnie z miejscem zameldowania kupującego oraz kserokopii dowodu rej. po zarejestrowaniu w innym kraju
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***