Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spróbować uniknąć konsekwencji złodziejskiego prawa
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-12-09, 14:00   

ja tak nie robię (nie prowadzę działalności) ale jeżeli system prawny (podatkowy) to umożliwia to trudno się dziwić, ze ludzie to wykorzystują... :( :spoko

moralność, taka czy inna postawa tow większości slogany... :-P
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wardi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: będzie
Dołączył: 27 Kwi 2017
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-09, 20:41   

A może kupić nowego Fiata Ducato pod zabudowę.
Zaprowadzić go do któregoś z producentów kamperów w Europie aby wykonał zabudowę, a potem w Polsce wystąpić o zmianę w dowodzie rejestracyjnym?
Będzie taniej i to sporo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-12-09, 22:45   

wardi napisał/a:
A może kupić nowego Fiata Ducato pod zabudowę.
Zaprowadzić go do któregoś z producentów kamperów w Europie aby wykonał zabudowę, a potem w Polsce wystąpić o zmianę w dowodzie rejestracyjnym?
Będzie taniej i to sporo.


a po co oni maja sie w to bawić jak nie wyrabiają ze swoimi ??? to tak samo jak pytanie dlaczego nie robią slidów w blaszankach i każdy odpowiada po co jak cena za zwykły jest wyśrubowana na maxa a robota prosta i bez ryzyka ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-10, 07:21   

BIORCA napisał/a:
wardi napisał/a:
A może kupić nowego Fiata Ducato pod zabudowę.
Zaprowadzić go do któregoś z producentów kamperów w Europie aby wykonał zabudowę, a potem w Polsce wystąpić o zmianę w dowodzie rejestracyjnym?
Będzie taniej i to sporo.


a po co oni maja sie w to bawić jak nie wyrabiają ze swoimi ??? to tak samo jak pytanie dlaczego nie robią slidów w blaszankach i każdy odpowiada po co jak cena za zwykły jest wyśrubowana na maxa a robota prosta i bez ryzyka ...


Najprawdziwsza prawda.
Też kiedyś tak myślałem, że Ja Panisko wyciągnę szmal ze słoika i ...... a g.. no prawda.

Z łaski zrobią auto, może na czerwiec- (8 m-cy) czekania. Porfel zamówień zamyka się w październiku/listopadzie. Koniec kryzysu, przynajmnie w średniowyższych markach.
Owszem można kupić "od ręki",ale to co nie poszło, zwrócono, zrezygnowano, lub mniej "chodliwy" model.

W takiej wersji np. na jaką jak mam ochotę, są trzy kampery na rynku, z małą różnicą - nie są w automacie.
...............................................

Przy takiej kasie do wydania i gdy to jest już kolejny (niby ostateczny 8-) ) kamper, na kompromisy jest mniej woli, jak z domem.

A PRAWDĄ jest też to i do rozważenia, by za te duże pieniądze nie zlecić zrobienie auta pod siebie, lecz małej firmie w kraju. :!:
Wymaga, to odwagi, cierpliwości i zaufania. Pod jednym warunkiem oczywiście, że ktoś się tego podejmie i potrafi wykonać "jak aromat identyczny z naturalnym" czyli, by taki kamper nie wyglądał jak samoróbka ze stotoły a "fabrycznie".

To, co Adam (Biorca) pisze, było zawarte w odpowiedzi na moje pytanie o slajdy w busach Elcampu. Szef i twórca sprzedających się z sukcesem blaszaków, odpowiedział, że może kiedyś zrobią, jak ich przyciśnie bieda.

U nas jest walka, by kupić jak najtaniej kampera. O TYM n/in TEN WĄTEK

Zejść z kosztów, nawet za cenę wygody, wyposażenia itp. To logiczne w ograniczonym budżecie i myśleniu tzw. rozsądnym.

Ale gdy w Polsce, takie podejście dotyczy większości kupujących, to w Europie jest to już mniej tak oczywiste.

Czytam "obce" fora i publikacje, to akcenty wyborów są tam lekko inne. Z powodu innej/większej relatywnie forsy do wydania, przepisów, infrastruktury kamperowej i przyzwyczajeń.
...............................................
Wracając do meritum wątku:
To radość jednak jest większa z oczekiwania na kampera kupionego z wszelkimi opłatami, od smutku z powodu zapłacenia niesprawiedliwej daniny. Per saldo u mnie, to lepiej wychodzi.

Wasze opinie, dywagacje, spory, odczucia... a przede wszystkim tłumaczenia... utwierdziły mnie , że mam mądrą żonę. 8-)
{zostawiłem sobie furtkę :bajer }.

Teraz też będę z innym spojrzeniem przyglądał się tym wypaśnym furą na obcych blachach .

Czy mnie to bulwersuje, razi itd? Unikanie opłat.
Raczej nie.
Jakie Państwo, tacy Obywatele.
To przejaw, że i jedno i drugie ma się nawzajem w :dupa ie. Czyli "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-12-10, 18:43   

Nasz forumowy kolega zamówił sobie Burstnera czekał coś około roku w międzyczasie zrobił z blaszaka
Odebrał zamówionego i zdziwienie niby taki zamówiony a jakby nie taki oddał po 3 miesiącach i wziął gotowego carthago .
Mówi że nigdy już nie zamówi żadnego auta dopóki nie spróbuje
Nie podaje kto to bo z Nim nie uzgdniłem
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-12-10, 19:19   

Ja ryzykant jestem, przód do kibla i prysznica identyczny, obejrzałem w innym modelu i nam i psom bardzo pasuje. Resztę mogłem obejrzeć w Niemczech, ale czas naglił. A chciałem kupić raczej u nas w Polsce , bo leń jestem i dwóch kotletów nie zjem.

Cenowo w swych planach zbliżyłem się mentalnie do nawet nowego Carthago (Endi mnie nawet lekko podpuszczał :mrgreen: ).
Oglądałem też "świeże używki" tej marki, ale układy mi nie pasowały. Wagi i długości czasem nawet kible, no i ceny :mrgreen: .
Natomiast klimat, wykonanie jest takie jakie lubię. Cieplutkie, domowe.

Nie żenię się z Rapido :mrgreen:

Tak jak przez pierwsze lata 6 m kampera i jego zwarta fajna w sumie zabudowa mi odpowiadały, tak teraz zobaczymy.

Podobnie z kategorią Prawa Jazdy. Tylko krowa zdania nie zmienia. Carthago jak zrobi takiego jaki mi się spodoba, będzie może następnym?

To tylko samochód specjalny kempingowy... :spoko

Pracujemy jeszcze i na chleb zarabiamy. Spadek jeszcze jeden nie skonsumowany. Jest dobrze, póki co.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-12-10, 19:34   

koko napisał/a:
Nie podaje kto to bo z Nim nie uzgdniłem


Honorowo :mrgreen: ale nie szkodzi wiemy o kogo chodzi :szeroki_usmiech
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-11, 11:01   

A ja znam takiego ,tez nie powiem o kogo chodzi, co tak spodobało mu sie Carthago, że zwrócił nowo zakupiona Mobilviettę. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2017-12-11, 11:07   

A ja nikogo takiego nie znam :nie
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***