Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Truma Combi 4 czy Eberspraecher ogrzewanie Sprintera
Autor Wiadomość
Sosna91 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Dołączył: 08 Wrz 2017
Skąd: UK
Wysłany: 2017-12-28, 11:27   

romekkar napisał/a:
Czy ktoś montował Trumę Combi D z wyrzutem spalin w dół (po podwozie) lub przez dach? Wiem, że instrukcja na to nie pozwala, ale życie czasem idzie swoimi ścieżkami... A może ktoś testował wyrzut w nadkole blaszaka?


Ja mam komin w nadkole od trumatic 3002. Rura ok 100CM i zakręca za piecem. Niestety przy mocniejszych podmuchach w stronę nadkola truma robiła cofke. Zamontowałem więc na końcu już w nadkolu wentylator 4x4CM z potencjonometrem.. uruchamiam go zawsze wraz z piecem na minimum i wszystko pięknie działa. A przy mega silnych wiatrach bo w UK lubi wiać daje na maxa i też jest dobrze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-12-28, 12:36   

Mam truma 3002 i wodne webasto testowalem tez trume kombi i zdecydowanie wzialbym to ostatnie. Kazda truma ma standardowe spalanie 11kg butla starczy na 3 dni w zimie jesli grzejesz na full caly dzien plus lodowka, bojler i kuchenka. Jesli grzejesz tylko w nocy albo na pol gwizdka to 5-6 dni. Bojler truma grzeje wode do 50 stopni chyba nawet nie 5 minut.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***