Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
termostat sterujący nagrzewnicą z dwustopniowym wentylatorem
Autor Wiadomość
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-02, 20:38   

Kupiłem to co proponował Bronek, co by tu napisać :) działa, jest git , o to mi chodziło :)

Ale znalazłem kolejny "problem" do rozwiązania :) - może za dużo szukam :)

chciałbym dołożyć jeszcze jeden włącznik do tej samej nagrzewnicy, taki który by nie pozwalał się jej włączyć jeżeli płyn w obwodzie nie będzie miał np 30 stopni. Bo teraz po odpaleniu silnika i włączeniu ogrzewania tyłu najpierw dmucha zimnym, a mogło by poczekać :)

Mysle że kupię drugi taki sam sterownik ale czy było by coś prostszego ?

Trzeba czego co przełączy styki na ON przy zadanej temp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-01-02, 21:03   

Flag napisał/a:

chciałbym dołożyć jeszcze jeden włącznik do tej samej nagrzewnicy, taki który by nie pozwalał się jej włączyć jeżeli płyn w obwodzie nie będzie miał np 30 stopni. Bo teraz po odpaleniu silnika i włączeniu ogrzewania tyłu najpierw dmucha zimnym, a mogło by poczekać :)

Mysle że kupię drugi taki sam sterownik ale czy było by coś prostszego ?

Trzeba czego co przełączy styki na ON przy zadanej temp.


Sterownik solarny rożnicowy?
(na 12V znalazlem taki- http://allegro.pl/sterown...091864449.html)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-02, 21:30   

te same funkcje ma ten z linka powyżej ( Bronek wstawił linka) i kosztuje 30zł. Ale myśle o czymś prostym , bez wyswietlacza, coś co nie pozwoli włączyć wenstylatora nagrzewnicy zanim płyn się nie nagrzeje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-01-02, 21:40   

OK, chyba nie zrozumiałem pytania, bo ten wrzucony przezemnie załączy wentylator, dopiero jak sie płyn nagrzeje i będzie właczał/wylączał wentylator dla utrzymania temperatury.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-03, 00:18   

RadekNet napisał/a:
OK, chyba nie zrozumiałem pytania, bo ten wrzucony przezemnie załączy wentylator, dopiero jak sie płyn nagrzeje i będzie właczał/wylączał wentylator dla utrzymania temperatury.


masz racje:)

teraz doczytałem: - progowe wyłączenie sterownika, poniżej nastawionej temperatury

dzięki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-13, 10:51   

No więc wracam do tematu :) (auto wlasnie wraca z niemiec ze zmielonym silnikiem, nowy silnik zamowiony :) ) a ja sie moge zająć w miedzyczasie głupotami :)

Jak wczesniej pisałem, potrzebna mi sterowanie dodatkowej nagrzewnicy częsci mieszkalnej ktora jest zasilana ciepłem z silnika podczas jazdy.

Na początku miałem pstryczek on/off co bylo niefunkcjonalne bo w czasie drogi trzeba bylo non stop śledzić wskazania termometru i pstrykać.
Za namową Bronka (i tu należy się piwko) kupiłem sterownik klik miałem to 2 tygodnie i pięknie działa.
Ale zachciało mi się jeszcze to usprawnić, ten sterownik włączy nagrzewnicę nawet jak płyn z silnika jest jeszcze zimny, a mogłby poczekać na ciepły płyn :) - wiem to fanaberia

kupiłem kolejny sterownik


klik ktorego opis sugerował że będzie można to ustawić jak chcę, niestety instrukcja mnie przerosła :)
tu jest instrukcja czy ktoś jest w stanie mi go skonfigurowac tak aby działał wg nastepujacych zasad.

utrzymuje temperature 25 stopni z histerezą 1 stopień, działa dopiero jak temp płynu chłodniczego przekroczy 35 stopni
Oczywiscie sterowanie zasialniem wentylatora nagrzewnicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-03-12, 00:59   

Przyklej to http://allegro.pl/termost...5701436999.html na rurce doprowadzającej ciecz do nagrzewnicy, i przez te styki puść zasilanie termostatu który opisywałeś na początku. Termostat dostanie zasilanie dopiero gdy ciecz chłodząca osiągnie minimum 60 stopni, a dopóki nie dostanie zasilania - nie będzie mógł włączyć wentylatora. Takie termostaty dostępne są dla różnych temperatur, ważne aby był typu NO normalnie rozwarty (w niższej temperaturze)


http://allegro.pl/termost...6745458907.html
http://allegro.pl/termost...6229982849.html
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***