Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o ocenę planu podróży
Autor Wiadomość
goliat135 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato II 2,5Tdi 116KM, 1994r.
Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-01-08, 11:03   

W lipcu trasa Krk - Poznan 1300km pokonalem w 18 godz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-01-08, 19:45   

goliat135 napisał/a:
W lipcu trasa Krk - Poznan 1300km pokonalem w 18 godz


pogratulować średniej przelotowej :ok Kamperem ? :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
goliat135 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato II 2,5Tdi 116KM, 1994r.
Dołączył: 29 Lis 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-01-08, 21:38   

MILUŚ napisał/a:
goliat135 napisał/a:
W lipcu trasa Krk - Poznan 1300km pokonalem w 18 godz


pogratulować średniej przelotowej :ok Kamperem ? :chytry

Jasne :mrgreen: w tym obiad i kolacja w przydroznej restauracji. Smigalem przez Slowenie, aby uniknac korkow i to byl dobry wybor. Jedyny korek przez Wieden
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
NdR 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bürstner Elegance i821
Dołączył: 27 Gru 2017
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 12:12   

Panie i Panowie,
Zgodnie ze złożoną obietnicą o sprawozdaniu z wyjazdu, poniżej kilka spostrzeżeń i uwag.

Przede wszystkim, już po wyjeździe, gdybym miał planować drugi wyjazd - zrobiłbym to bardzo podobnie. Może 4 osoby zamiast 5 na pokazy...

Ale po kolei.
Pierwszy wypad (UK, pokazy lotnicze) wypadł doskonale, aczkolwiek było kilka zgrzytów na początku ('nie będę jeździł po lewej stronie' - czego się spodziewałem, zniknęło wszystkie 30 piw drugiego dnia i nie ma winnego...). Dotarliśmy się po 3 dobach do tego stopnia, że każdy wiedział co do niego należy.
Podróż 'do' zgodnie z planem niemal co do godziny, sporo zwiedzania (Eindhoven, Ghent, Brugia, Cliffs of Dover i cudowne śniadanie o wschodzie na klifie, Seven Sisters i Devil's Dyke). Przygody z promem - ktoś postawił pomalowaną na czarno paletę zaraz za rondem, mieliśmy stracha, że nam ktoś krzywdę zrobi albo będzie próbował przywłaszczyć nasze rzeczy siłą... Wycofałęm z 10 metrów, poczekaliśmy, aż ktoś podjedzie za nami dla "sztucznego tłumu" i wyszliśmy usunąć paletę we trzy osoby jednocześnie różnymi drzwiami. Prawie godzinna kontrola Douane (francuscy celnicy) - nie zaglądali nam tylko pod spodnie.
Mega zmęczenie, osobiście zrobiłem 1500 km, przez 3 doby spałem łącznie ze 5-6h podczas podróży.
Solar 120W okazał się w sam raz na nas pięciu, brakło nam prądu tylko w sobotę (chmurzyło), pole campingowe zrobione ad-hoc z farmy, więc poza wodą zero infrastruktury.
Każdy z nas przywiózł wspaniałe zdjęcia, więc cel osiągnięty w 100%.
Powrót w 23h (Duxford - Warszawa), prom wliczony.
Prędkości na autostradzie - 95 - 110 kmh na GPS, spalanie w okolicach 10,5 - 11 litrów na 100 km. Kamper mimo wieku (15 lat spisał się doskonale).
Drzemka w domu 8h i kolejny etap, Chorwacja - dwa małżeństwa i dwójka dzieci w okolicach 2 lat...
16h Wawa - Pula nonstop, dwóch kierowców plus 100km zrobione przez moją małżonkę.
Tutaj dziś uważam, że dwójka dzieci w jednym kamperze to za dużo o jedno (może z rodzeństwem będzie inaczej). Dzieciaki miały słabsze chwile i musieliśmy się izolować czasami. No i w upałach trzeba pamiętać o zlewaniu szarej wody... Po trzech dobach pachnie jak tygodniowe zwłoki... Uderzyliśmy na dwa campingi:
- Camp Diana w Baniole (wspaniała właścicielka i kamping!), mnóstwo wypraw rowerowych (codziennie).
- Camp Skrila - rowery nie rozłożone nawet ze względu na upał, górzysty teren i całkowity brak cienia... Wypożyczyliśmy skuter, ale to max dwie osoby, więc dzieciaki zostawały z "drugą parą" (zmienialiśmy się). Raczej odpoczynek i trochę zdjęć pięknej przyrody niż aktywny urlop jak na Istrii.
Powrót do Wawy z dłuższym przystankiem w Mariborze - ładne miasto, polecam na kilka godzin stopu.

Urlop mega udany, córka nasza (2,5 roku) dziś rano pytała: "tatuuuuś, przywieziesz dziś kampelkaaa... Pojedziemy po Olusia i pojedziemy na Chorwację, OK?" Czyli ona też zadowolona!
Ja już wiem, że intensywnie rozważam z żoną zakup, bo bardzo nam odpowiada taka turystyka, kibelek na miejscu, jedzienie i zimna woda zawsze pod ręką, bardzo to komfortowe. Obawiam się tylko, że nie ma uzasadnienia kupowanie pojazdu za 80-120k PLN na 2-3 wypady rocznie max. Lepiej wynająć.
Obecnie jestem więc na etapie przeglądania OLX, Allegro i Autoscout24 i zakładam, że to się nie zmieni przez najbliższe tygodnie...

Korzystając z okazji, chciałem Wam wszystkim bardzo podziękować za wsparcie, wartościowe uwagi i poświęcony czas. Jeżeli będzie zapotrzebowanie, wrzucę kilka zdjęć z podróży w najbliższym czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-08-01, 20:26   

A nasze ogłoszenia widział :haha:

https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=68
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NdR 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bürstner Elegance i821
Dołączył: 27 Gru 2017
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-02, 02:23   

andi at napisał/a:
A nasze ogłoszenia widział :haha:

https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=68


Oczywiście! Niestety szukamy z rampą lub garażem na skuter, a tego jest jak na lekarstwo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-08-02, 07:57   

A tak co tydzień gdzieś pojechać na zwiedzanie albo jeziorko .
Ja mam 6 metrowy z piwnicą ,ale skuter nie wejdzie i robię teraz platformę .
A może to

http://forum.karawaning.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***