Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW Lt28? czy 31? co możecie mi powiedzieć o tym kamperze.
Autor Wiadomość
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-01-12, 22:35   

szkoda że nie ma fot silnika , czy podwozia , czy wydechu, zakola itd.
Malowana lala, zawsze oko zachwyca ;)
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-13, 03:12   

Spax The Dog napisał/a:
Za wikipedią: »»» https://de.wikipedia.org/wiki/VW_LT

2,7 Perkins-Diesel CG R4 2702 cm³ Vorkammer-Einspritzung 48 kW (65 PS) 01/76–11/82
2,4 D CP R6 2383 cm³ Vorkammer-Einspritzung 55 kW (75 PS) 08/78–11/82
2,4 D DW R6 2383 cm³ Vorkammer-Einspritzung 55 kW (75 PS) 12/82–07/92
2.4 D 1S R6 2383 cm³ Vorkammer-Einspritzung 51 kW (69 PS) 08/88–07/92
2.4 D ACT R6 2383 cm³ Vorkammer-Einspritzung 51 kW (69 PS) 08/92–12/95
2.4 Turbodiesel 1G R6 2383 cm³ Vorkammer-Turbodiesel 68 kW (92 PS) 08/88–07/89
2,4 Turbodiesel DV R6 2383 cm³ Vorkammer-Turbodiesel 75 kW (102 PS) 12/82–07/92
2.4 Turbodiesel mit Ladeluftkühlung ACL R6 2383 cm³ Vorkammer-Turbodiesel mit Ladeluftkühlung 70 kW (95 PS) 08/91–12/95



Dokładnie na to patrzyłem i tutaj silnik 90km jest od 8/88 i jest to turbo.
a wszystko 2,4 D maja ok 70 km. No nic, wyjeżdżam;-) za kilka godzin sie okaże;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-01-13, 21:11   

I jak? Co się okazało?
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-14, 01:31   

no własnie nie wiem skąd on wziął to 90koni? normalny diesel 2,4
55kw 75koni... Ale idzie aż asfalt rwie :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-01-14, 09:06   

i jak transakcja,co wypatrzyłeś,czy kopiłeś? ( zapytać nas o rade to umiałeś,ale pochwalić to już nie),info o silniku nam nic nie mówi
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-14, 12:25   

Spokojnie wszystko będzie.. wróciłem dopiero dzisiaj ok 3 w nocy i już nie miałem siły, odpisałem na jednego posta i padłem po prostu. A teraz dopiero wstałem niedawno bo musiałem sobie odespać 20godzinny maraton za kółkiem (z czego powrót bez wspomagania;-P) jadę zaraz nad jeziorko zrobić kilka zdjęć i wieczorem będzie większy opis i foto. Nie wiem czy da się tu wrzucać filmiki bo ja chyba powinienem pokazać jak odpala bo nikt i nie uwierzy;-P czyli kupiłem i jestem mega zadowolony. uważam że watro było jechać po niego taki kawał i już zrobiłem nim pierwszą trasę na której zachował się wzorowo a jak wam powiem ile spalił to też nikt mi nie uwierzy. Ale tak jak powiedziałem wszystko na spokojnie opiszę wieczorem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-14, 12:34   

ps. trasa miała 600km więc nie w kij dmuchał, powiem wam że ruszałem z duszą na ramieniu bo wcześniej 10 razy pytałem czy nie muszę brać lawety żeby go ściągnąć, na co właściciel "panie oszalał Pan toż to wzorowe auto tylko lać i jechać" co wcale mnie nie uspokajało bo to standardowy tekst Januszy handlarzy. no ale zaryzykowałem (i to sporo bo jak by mi sie rozkraczył na niemieckiej autostradzie to cena ściągnięcia go z autostrady w Niemczech to gdzieś tak połowa jego wartości albo więcej) zaryzykowałem i opłacało się :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-14, 14:08   

Brawo Ty i [hura] czekamy z niecierpliwością na foto relację :)
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
SZEJK 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD BAVARIA
Nazwa załogi: Grab Klan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Piwa: 202/260
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-01-14, 14:18   

No no pokaż to cacuszko!!!!!!!!
_________________
Pozdrawiam SZEJK

Ten co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
Dr. Mateusz Grzesiak

Moje poprzednie i aktualna karawana:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 03:04   

Tak Jak obiecałem bardziej złożony i szczegółowy opis przygody. Wczoraj ok 3 w nocy ja i mój kolega ruszyliśmy spod Hannoveru do Monachium celem nabycia drogą wymiany walutowej(waluta na dobra) leciwego wysłużonego kemipingowego volkswagena Lt. I tu zaczęły sie schody już od ogłoszenia... które jest na starcie wątku. Były niezgodności z silnikiem. Co już zapaliło mi czerwoną lampkę że pewnie jest jakiś kombinowany a do tego właściciel mega zachwalał i że tylko lać i jechać. Co zapaliło mi kolejną czerwoną lampkę. No ale do rzeczy w ogłoszeniu 28 okazał sie 31 w ogłoszeniu 2,4d 90k? nie wiem skąd on to wytrzasnął. Standard 2,4D 75km bez turbiny (w osobnym wątku zapytam czy warto zmieniać ale chyba nie bo mój to żyleta) jest to samochód kempingowy (zarejestrowany jako specjalny kempingowy) ale nie standard westwali (nie Sven Hedin czy Florida) zabudowa zrobiona jest przez firmę z Austii a konkretnie w Salzburgu. jest pełna dokumentacja i zdjęcia jak auto wyglądało. Jedni powiedzą że lipa bo nie wstwalia itd. ale ja sie cieszę bo Sven Hedin czy Florida bardzo mi się podobają i serce by mi się kroiło gdybym miał ciąć takiego klasyka. A mam w planie sporo modyfikacji, całe mebelki Out i zrobie od nowa takie współczesne bardziej i instalacje też zrobię od nowa. A w klasyku ból du... jak masz cokolwiek ruszyć. Ten jest dla mnie idealny bo przeróbki mnie nie bolą a jednak nadal kultowy klasyk z zewnątrz zostanie. Teraz co do mojego... to chyba pierwszy raz w życiu zdażyło mi się że sprzedający samochód nie chciał mi wcisnąć kitu, naciągnąć czy czegoś zatajać. wszystko co powiedział okazało się prawdą a serio brzmiało jak bajka... po pierwsze
Silnik:
2,4D 75koni igła!!!! serio
ma przejechane prawdopodobnie 107k nie 170 jak myślałem na początku. licznik się przekręcił i było 7tyś. z kawalkiem. wiem że równie dobrze może miec 507tyś. ale inne przesłanki przemawiają za tym że ma 107.
najpierw odpalanie. przyjechałem i Pan sprzedający wsiadł do auta i odpalił od strzała :shock: nie że przekręcił kluczyk rozrusznik pokrcił pochechłał i zapalił.... nie nie nie... od strzała. przewiózł nas i spoko wszystko elegancko później ja sie przejechałem i spoko. Myślałm że zrobił tak że nagrzał go wcześniej i odpalał. ale nie. Ja go wczoraj w nocy zostawiłem na małym mrozie. kilka stopni i ok 12-13 poszedłem zobaczyć jak będzie na zimnym. przekręcam kluczyk czekam aż kontrolka świec zgaśnie. przekręcam i od strzała!!! nie ze zakręcił 3 razy i dopiero... nie ni nie nie... przekręcam kluczy idzie iskra i silniczek pracuje na zimnym od strzała!!! do tego nawet grama dymu, mój kumpel który ze mną był ma vektrę 2007 i mówił że jego diesel cieżej pali i bardziej kopci niż to 30letnie auto. Do tego spalanie... naczytałem si na forum że ten silniczek to tak 11 bierze i to jest norma jak ktoś pisał ze mu bierze 9 to był wyśmiewany... ale na autocentrum to potwierdzają użytkownicy że ok 11 10 minimum... ja jechałem 600k i na początku jak jeszcze nie umiałem jeździć i sprawdzałem ile da rad pojechać (120 z górki wyciśnie;-P) wyprzedzałem jechałem mało oszczędnie do tego niedopompowane oponki, to spalił 10,5. ale później już jak go wyczułem i jechałem jak pan bóg przykazał to spalanie wyszło mi uwaga.....
8,6L/100km po tym co się naczytałem sam nie mogłem uwierzyć :shock: no ale właściciel mówił że jemu 8 bierze (kierowca tira, wie jak jeździć oszczędnie)i faktycznie tyle bierze... to wszystko daje mi jasne przesłanki że silnik jest kozak i nie muszę sie martwić. jedyne co to filtry wymienić oleje i zajrzeć na wszelki wypadek do rozrządu... i tyle. 600km zrobił od strzała i nawet nie pyknął że coś mu źle...
Blacha:
tu historia jest następująca... nie ma nawet grama rdzy... nigdzie... nic nie jest pordzewiałe, nie ma dziur, nie ma jakichś ognisk rdzy... wszystko jest czyste. więc w to też nie mogłem uwierzyć. zabrałem malutki slabiutki magnes i szukałem szpachli... nic... (prawie nic, ale to już właściciel mi powiedział) natkola calutkie progi całe, podszybie całe drzwi całe,,, no nie ma się do czego przyczepić. pod spodem to samo... nie ma rdzy wystarczy oczyścić i zabezpieczyć ta czarną mazią;-P jedyne co było to dwa miejsca gdzie poszła szpachla. przy tylnym prawym kole i przy drzwiach kierowcy. ale ja tego nie wyłapałem ogólnie i tak bym go malował ale na razie nie muszę więc ten sezon przejeżdżę takim a zimą go przygotuję pod lakier jak należy.
Wnętrze:
tu szału nie ma, jak mówiłem nie jest to oryginalny Sven Hedin czy Florida więc nie będę się rozwodził. łóżko na górze jest na dole jest kuchni to kuchenka gazowa zlew i lodówka. łazienka zdemontowana i nie ma piecyka bo też jest zdemontowany. Ale cała instalacja jest i nie muszę się z tym bawić wystarczy że kupię i zamontuje.(mam w przyczepce ale chyba nie chce go wykręcać bo jej też używam),
z ciekawostek jeszcze gratisy.
Bo Pan sprzedający dobrze mnie wyposażył. bagażnik na dach(allegro ok 500zł) mały agregat prądotwórczy z prostownikiem prawie nowy jeszcze na gwarancji (paragon 318zł) do tego 5 nowych opon i tv led seg 19" (allegro cena używki ok 200zł) i całą masą innych rzeczy mniejszych i większych jak tuba basowa cb radio i inne. Więc nie miałem sie już nawet o co targować...


i tym chyba mogę skończyć. mówcie co chcecie ale ja uważam że zrobiłem naprawdę dobry interes i trafiłem porządny egzemplarz i że cena tę jest bardzo dobra;-)

teraz foto.
Ostatnio zmieniony przez Fresh 2018-10-05, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 03:06   

m,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 03:10   

krew mni zalewa... dzlaczego załączniki nie idą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 03:13   

spróbuję rano bo teraz nic nie chcę się załdzyć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 12:23   

Ratunku dlaczego załączniki nie chcą sie wysyłać? zmniejszyłem i nadal nie idą.. Chciałem wam pokazać zdjęcia. W blasku zachodzącego słońca

Untitled.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 118,73 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fresh 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw Lt28/31
Dołączył: 11 Sty 2018
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2018-01-15, 12:27   

Foto z nad jeziorka w blasku zachodzącego słońca... tak się prezentuje moje maleństwo :wyszczerzony:

1.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 126,68 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 743,15 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 790,35 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 848,73 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 844,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***