Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowenia
Autor Wiadomość
kamalos
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Wrz 2016
Wysłany: 2017-07-06, 18:04   Słowenia

witajcie
Mam pytanie czy ktoś z Was był w Słowenii i jest mi w stanie powiedzieć o miejscach na dziko dla kamperka. Czy w ogóle jest tam taka możliwość? no i też jakieś niedrogie pola kempingowe, jakieś namiary:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TheRamziu 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer E 610
Nazwa załogi: Adasie
Dołączył: 01 Wrz 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Koszyce Wielkie
Wysłany: 2017-07-06, 20:02   

Witam. Trzy lata temu staliśmy "na dziko" tylko na parkingu przy wąwozie Vintgar. Oraz na niestety płatnym stellplatzu przy jaskini Postojna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2017-07-06, 20:51   

W ubiegłym roku stałem przy Zajeździe pomiędzy Jaskinią Postojna a Zamkiem w Skale - za piwo wypite w Zajeździe.
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamalos
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Wrz 2016
Wysłany: 2017-07-06, 21:09   

dziękuję za info i czekam na inne miejscóweczki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-07-06, 21:12   

zibikruk napisał/a:
W ubiegłym roku stałem przy Zajeździe pomiędzy Jaskinią Postojna a Zamkiem w Skale - za piwo wypite w Zajeździe.


Zbyszek to wszystkie beczki opróżniłeś :haha: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotruś 
zaawansowany

Twój sprzęt: ducato L4H2
Nazwa załogi: PiotrAsie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Piwa: 22/41
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2017-07-07, 03:00   

andi at napisał/a:
zibikruk napisał/a:
W ubiegłym roku stałem przy Zajeździe pomiędzy Jaskinią Postojna a Zamkiem w Skale - za piwo wypite w Zajeździe.


Zbyszek to wszystkie beczki opróżniłeś :haha: :spoko


No nie Sam trochę Mu pomogliśmy :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AniaCzeska 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 05 Lip 2017
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 10:10   

Witam...jesli moge podepne sie pod posta:)

Pod koniec sierpnia wybieramy sie do Sloweni z rodzina. Bardzo chcemy w okolice jeziora Bohinjsko przy Parku Narodowym.
Czy ktos ma jakies namiary na pola kempingowe...z dogodnosciami dla 4 i 6 latka - koniecznie:P :band:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2017-07-14, 21:48   

AniaCzeska napisał/a:
Witam...jesli moge podepne sie pod posta:)

Czy ktoś ma jakieś namiary na pola kempingowe...z dogodnościami dla 4 i 6 latka - koniecznie:P :band:
W Ukancu jest pole na koncu jeziora, blisko pizzeria, ale pod koniec sierpnia woda w tym jeziorze jest lodowata a slonce pojawia sie na dość krótko - byliśmy tam w 2010, wynajmowaliśmy pokoje nad pizzerią. z atrakcjami dla dzieci w Ukancu może być krucho.
Wydaje mi sie ze jest pole na wschodnim krancu, blizej Starej Fuziny... na takim cyplu...generalnie okolica piękna, ale troche zadupie. Polecam malowniczy potok na północ od starej Fuziny. My się tam wybieramy z naszym sześciolatkiem za 3 dni, ale celujemy najpierw w Bled... tam jest bardziej hotelowo, ale to jezioro moją lepszą połowę przyciąga jak magnes...
przypomnij sie za 2,5 tyg to zdam relację.
R
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-07-14, 22:58   

W weekend majowy objechaliśmy sporą część tego ślicznego kraju. W wielkim skrócie:
Pierwsza noc - parking w lesie przy austriacko-węgiersko-słoweńskim trójstyku
W pobliżu przy zamku Grad też fajny placyk (darmowe wifi)
Uzdrowisko Radenci - parking przy parku zdrojowym
Druga noc (bardzo fajna) - niedaleko miadta Ptuj - przy miejscowej marinie na Ptujskim Jeziorze
Za Mariborem - fajne miejsce przy schronisku Ruska Koca na Pohorju ale dojazd tam nie ma większego sensu, bo droga nr 929 jest nieprzejezdna (my dojechaliśmy bokiem do wsi Smartno n/Pohorju i tam przy kościele była 3 noc
Śliczny zamek Celje z parkingiem (gdzie być może nie byłoby problemu z nocą)o
Czwarta noc - zamek Nazarje przy zbiegu dwóch rzek
Przed Ljublaną ładne miasto Kamnik. Uwaga - na dojezdzie do stolicy jest 2 km odcinek płatnej autostrady - można wtopić
Kolejną noc chcieliśmy spędzić przed Alpami na Smartnej Gorze przy Kranj ale parking prywatny więc nie testowaliśmy nocy (za to widoki wynagradzają stromy podjazd)
A dalej Alpy i tam już nie tak różowo
C d.n.
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-07-14, 23:11   

Wieczorem dotarliśmy do Bled i tu już wszędzie zakazy wjazdu kamperów - jedynie parking dedykowany dla kamperów gdzieś na peryferiach i zapleczu marketu (my spaliśmy na innym parkingu przy parkujacych juz kamperach - ale to poza sezonem).
Dolina Bohinj i cały Triglavski park nie nadająca się na "dzikusa". Wodospad Savica fajny choć inne wodospady byly bardziej spektakularne (patrz niżej).
Przy Vintgarze (przynajmniej od strony południowej również zakazy dla kamperów pomiędzy 22-8.
My noc spędzilismy na zadziwiająco spokojnym parkingu w centrum Jesenicy (przy dworcu kolejowym).
Wodospad nr 2 - Pericnik w dolinie Vrata - trochę szutrówki ale warto w 100%.
Pozniej Planica i Kranska Gora (tu być może można byłoby zostać koło jeziora Jasna przy Kozorogu). Podobnie sprawa się ma na szczycie przęłęczy Vrsic z pięknymi widokami na stronę poludniową, choć to b serce gór więc pewnie jakieś przepisy tego zabraniają...
Juz mnie ręka z tego telefonu boli wiec chwila przerwy :-P
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-07-14, 23:38   

Kolejną noc spędziliśmy niedaleko wodospadu Boka - nad samą Soczą spory parking przy hotelu Boka - my staliśmy na przydrożnej zatoczce po drugiej stronie rzeki. Nad wodospad z powodu pogody nie poszliśmy ale z daleka wyglądał ciekawie.
Za to kolejny zaliczyliśmy - Slap Kozjak - tu już w ogole fajnie - z wartością dodaną w postaci I wojennych umocnień i mostu Napoleona na Soczy.
Kolejne miejsce warte polecenia to miasto Kanal (problem z zaparkowaniem) i most. Solkan (prwnie można byłoby spać na placach koło mostu. Na pewno dałoby się spać na sporych placach przy sanktuarium Svata Gora (dobrze z mostu widzialne).
U nas nocleg wypadł na bezpłatnym parkingu pod wzgórzem zamkowym w Gorizii.
Kolejne nieoczywiste miejsce warte polecenia to miasto twierdza z pięknym ogrodem - Stanjel - możliwy postój na parkingu przy poczcie.
Predjamski Grad i Skocjanske Jamy to już pełna komercja (i zakazy stania). Ale w niedalekiej odległości od jaskiń jest wieś Gradisce z ciekawym układem i historią a przede wszystkim z bezproblemowym postojem na zielonej trawce.
I dojeżdżamy do morza - a tu już Sajgon na całej linii. W sezonie kamperem raczej nie ma czego w centrach szukać.
Piran - pięknie ale masakra z parkowaniem, w Izoli Stellplatz za 15 Eur za noc - odpuściliśmy sobie. Noc w wiejskiej okolicy na wzgórzach. W Koperze w dzień też trzeba uważać gdzie się staje (np Parking do 6m długości). Fajne miejsca postojowe dla kamperów przy samym morzu dokładnie na ITA-SLO granicy. Choć nie wiem jak z nocą w sezonie.
Dalej nasza ścieżka prowadziła na Triest (znajomi noc spędzili na parkingu przy porcie) - ogólnie Włosi stają gdzie popadnie niezależnie od zakazów - my na postój w okolicy Miramare się nie zdecydowaliśmy.
Za to na noc (choć po komplikacjach z dojazdem) zostaliśmy przy świetnym widokowo miejscu - sanktuarium Montegrisa. Ostatnia noc na Stellpatzu we włoskim Grado. Parking 4 Eur bez udogodnień - 16 z pełnym serwisem. Za to blisko plaży - choć niezbyt atrakcyjnej... I to w skrócie na tyle. Mapka z miejscówkami na http://www.walwdal.eu/nasz-swiat/
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-02-09, 20:46   

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274862-Activities-Slovenia.html

https://pl.camping.info/s%C5%82owenia/kempingi

https://park4night.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-10-07, 08:49   

W tym roku na przełomie maja i czerwca byliśmy kilka dni w Słowenii na wybrzeżu. Zatrzymaliśmy się w miejscowości Piran:

https://www.youtube.com/watch?v=1_D_zogBrtk

na kempingu zlokalizowanym w miejscowości Fiesa (kemping taki sobie, dojście pieszo do Piranu w 15 minut ścieżka wzdłuż morza).
Przed sezonem jest ok, ale kiedyś byliśmy w lipcu i w tym okresie nie polecam. Tłok straszny wszędzie brak miejsc - dotyczy to całego wybrzeża Słowenii. W górach, poza Bledem jest dużo spokojniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-01-08, 23:29   

decumanus napisał/a:

W Ukancu jest pole na koncu jeziora, blisko pizzeria, ale pod koniec sierpnia woda w tym jeziorze jest lodowata a slonce pojawia sie na dość krótko - byliśmy tam w 2010, wynajmowaliśmy pokoje nad pizzerią. z atrakcjami dla dzieci w Ukancu może być krucho.


Byłem tam w tamtym roku w pod koniec września czy w październiku na kempingu Danica do jeziora bohinjsko z 7km a do kampingu o którym piszesz z 14km.
Są atrakcje bo w hotelu Jeziera są termy itd.

Jezioro było w miarę ciepłe pływałem, ryby i dzikie kaczki jadły mi z ręki coś pięknego jezioro Bled się chowa ,ten kemping o którym piszesz faktycznie taki na końcu/świata/jeziora i pod ogromną górą byłem tam rowerem, oglądam ten kemping a tam przez jego środek stado krów idzie i wszyscy się wycofują , za kempingiem jest rezerwat są piękne wyspy żwirowe na nich dzikie kaczki i ryby które jedzą z ręki TO KONIECZNIE TRZEBA ZOBACZYĆ

Obok tego kempingu o którym piszesz jest gondola/wyciąg na szczyt ponad 1500mnpm czy jakoś tak? itd. itd.
Jak znajdę fotki to wrzucę...

Dostałem ostatnio ciekawy kupon od znajomej Słowenki , zjazdy sankami + obiad + termy itd.
tylko że czas nie jest z gumy a i nie wiadomo czy tam kamperem można na hotelowym kempingu stać choc pewnie coś bym załatwił na tak.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-01-09, 12:59   

pasza napisał/a:

Obok tego kempingu o którym piszesz jest gondola/wyciąg na szczyt ponad 1500mnpm czy jakoś tak? itd. itd.
Jak znajdę fotki to wrzucę...


Teraz bardzo żałuję że nie wjechałem ale wjazd był drogi ~20Eu, było już późno, kupę kilometrów przed nami do kampingu a ja myślałem że to taka górka z 600m z której się można na jezioro popatrzeć :)
https://mapy.cz/turisticka?x=13.8303239&y=46.2672195&z=15
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vogel_(Alpy_Julijskie)

Jezioro jest na poziomie ~400-450mnpm a gondola wjeżdża na ponad 1500mnpm później następna gondola i następny wyciąg.., lądujemy na wysokości ~1800mnpm, kilka kroków i jesteśmy na szczycie Šija 1880mnpm
Trudno pojadę tam jeszcze.
https://mapy.cz/turisticka?x=13.8401730&y=46.2518200&z=15&gallery=1&source=osm&id=127404237
https://mapy.cz/turisticka?x=13.8401730&y=46.2518497&z=15&gallery=1&source=osm&id=11254500

resort_76_1_original.jpg
Plik ściągnięto 10556 raz(y) 173,24 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***