Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
koniec bezpłatnej drogi z Ptuj do granicy z Chorwacją
Autor Wiadomość
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-11, 13:59   

OMEGA napisał/a:
Którymi drogami jeździcie przez Węgry ????


Starą drogą nr 86 mdzy Balatonem a granicą Austryjacką na przejście w Dolga Vas, omijam kilka km płatnej autostrady w Lendawie i jestem w Cro.

Pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-02-11, 14:14   

Tamtam napisał/a:
Starą drogą nr 86 mdzy Balatone a granicą Austryjacką na przejście w Dolga Vas, omijam kilka km płatnej autostrady w Lendawie i jestem w Cro.


Rozumię że zaraz za granicą na rądzie wyjeżdżasz drugim wyjazdem i jedziesz wzdłuż autostrady do Lenadvy i dale już na Mursko Sredisce - Cekovec i dalej Zagrzeb.
Dziękuję za odpowiedz , znam tą drogę myślałem że ktoś ma inną.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janek50 
stary wyga

Twój sprzęt: na razie w planach
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2014
Piwa: 11/8
Skąd: Żory
Wysłany: 2018-02-14, 00:20   

a więc mam troszkę dobrej wiadomości , jest jeszcze szansa na chwilę obecną, przejazdu do granicy Chorwackiej z Ptuj bez płacenia za winietę, w Ptuj od strony Austrii jedziemy drogą nr 2 przez most na rzece Drawa, taki ładny , bo ten drugi na chwilę obecną jest i tak zamknięty , na pierwszym rondzie za skręcamy w prawo w kierunku centrum koło stacji paliw Petrol skręcamy na rondzie 3 zjazd na Zagrebską cestę ,którą jedziemy do jej końca wjeżdżamy na Pobrezje i dalej do Lancova vas, do ronda i pierwsza w prawo na kolejnym rondzie 3 w prawo Trżec,kolejne rondo 2 w prawo ,Podlehnik, w Podlehniku na rondzie 3 zjazd i potem kolejne rondo po drugiej stronie autostrady i wjazd na autostradę już poza opłatą za winietę.

https://www.google.pl/map...1m0!2m1!2b1!3e0

Nie Wiem czy istnieje możliwość wjazdu , ale chyba nie ma takiej opcji jadąc dalej tą boczną drogą na Żetale.
Jak już skończą budowę autostrady jedyna opcja to kierować się na przejście Dobovec pri Rogatecu i wjazd na autostradę w Chorwacji na wysokości Durmanec.
Jadąc od Chorwacji jedziemy po przekroceniu granicy do pierwszego zjazdu za stacją paliw i odbijamy na Podlechnik i dalej bocznymi do Ptuj . Ta droga sprawdzona przeze mnie w niedzielę na powrocie z Czarnejgóry.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Samirus
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit MkIII
Nazwa załogi: Elwood
Dołączył: 08 Cze 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-03, 17:15   

Znalazłem w sieci informację, że ostatni odcinek od Podlehnika do granicy SLO/HR będzie owinietowany dopiero od jesieni. Tutaj link:
https://www.robimypodroze...unku-chorwacji/

I jeszcze mam pytanie: Z Austrii wjeżdżacie przez Spielfeld czy Mureck?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2019-09-21, 15:43   

A ja wczoraj przejechalem autostrada bez winiety do Ptuj, dokladnie do skrzyzowania z droga nr 2, i wypatrywalem znakow ktore mowia o tym ze winieta jest wymagana na tym odcinku i nie dojrzalem takiego ale bylo ciemno wiec roznie moze byc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***