Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy kamper 2+2 - co polecacie?
Autor Wiadomość
plupicki
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Wrz 2010
Wysłany: 2018-02-14, 22:13   Pierwszy kamper 2+2 - co polecacie?

Dzień dobry,

Szukamy pierwszego kampera. Dzieci na razie małe (1-2lata) ale pewnie urosną, fajnie jakby prysznic ze zrozumiałych względów był osobno.. Budżet 70k. Raczej jakaś półintegra. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie!

Z góry dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-02-14, 22:30   

Dzień dobry

Zarejestrowany w 2010 roku
druga wizyta dzisiaj :?:
może byś rozwinął temat , bo się okaże że w tym czasie przejechałeś Europę i.......
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-02-14, 22:41   Re: Pierwszy kamper 2+2 - co polecacie?

plupicki napisał/a:
Dzieci na razie małe (1-2lata) ale pewnie urosną,!


odkrywczo :) jak masz pewność ,że jesteś ojcem i masz wzrost normalny to jest szansa . :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2018-02-14, 22:49   

Powodzenia w poszukiwaniach :wyszczerzony: Z takim kapitałem na pewno znajdziesz coś fajnego :lol:
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-14, 23:14   

Alkowa bardzo dobrze sprawdza się przy składzie 2+2. Używamy kamera alkowę (rodzina 2+2) od pięciu lat i doskonale spełnia nasze oczekiwania jeżeli chodzi o rodzinne kamerowanie. Mamy 6 miejsc do spania i tyle samo do podróżowania (kierowca, pasażer, ławka za kabiną (pozycja tyłem do kierunku jazdy), stolik, ławka za stolikiem - pozycja przodem do kierunku jazdy. Miejsca do spania to podwójne łóżko w alkowie, podwójne (ale nie za długie) spanie po konwersji stolika i ławek, dwa pojedyncze łóżka piętrowe na tyle, nad garażem. Córki mogą wybierać, czy chcą spać na łóżkach pojedynczych osobno, czy razem na "stoliku". Jak łóżka na tyle są wykorzystywane, to nie ma potrzeby chowania stolika - cały czas jest rozłożony. Jak dziewczyny śpią "na stoliku" razem to łóżka piętrowe służą nam jako garderoba stawiamy tam pojemniki z ubraniami (kontenery z ikei). W okresie letnim demontuję dolne łóżko piętrowe i wtedy mam bardzo wysoki garaż (mogę w nim chodzić prawie na stojąco). Prysznic osobno (tzn w przestrzeni łazienki, ale ze szklanymi drzwiami - podłoga w toalecie nie jest zalewana podczas brania prysznica - to uważam jest bardzo ważne przy kamperowaniu z dziećmi (bez dzieci także). W zimę kabina prysznicowa służy nam także jako suszarka na stroje narciarskie. W zimę (o ile planujesz takie wyjazdy) w alkowie przy takim układzie jak mój można zasłonić całą kabinę grubym materiałem - straty ciepła są nieporównywalnie mniejsze. To tyle na temat alkowy. W następnej kolejności rozpatrywałbym integrę z rozkładanym z przodu pełnowymiarowym łóżkiem. Półintegry to wg mnie najgorszy wybór dla rodziny. W półintegrach często przy rozłożonym łóżku nie ma możliwości korzystania ze stolika, a niekiedy nawet takie łóżko zachodzi na drzwi wejściowe do zabudowy. Pod względem funkcjonalnym to najgorsze rozwiązanie - wg mnie oczywiście.
_________________
Marcincin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
plupicki
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Wrz 2010
Wysłany: 2018-02-14, 23:40   

Ale ten czas leci.. 8 lat i wreszcie dojrzałem do tematu. Czy alkowa czy półintegra - temat zostawiam otwarty. Myślę o maksymalnej mobilności. W tym momencie moje dzieci mają foteliki z isofix z którymi nie chciałbym się narazie rozstawać. Spotkaliście się może z kamperami z mocowaniem isofix?

Szukam kampera na 4 osoby - 2 dzieci mi na razie wystarczy - wiec coś małego, ale z możliwie funkcjonalną łazienką. Zależy mi na czymś na kilka lat w dobrym stanie i z pewnego źródła. Bylem u Wadowskich pod Krakowem, ale 250tys. to trochę dużo jak dla mnie :/ wiec szukam jakiegoś kompromisowego rozwiązania.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Macher 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sunlight T65
Nazwa załogi: M&Lu
Dołączył: 24 Lip 2015
Skąd: Kielce
Wysłany: 2018-02-15, 01:32   

Skorzystaj z faktu, że jest poza sezonem i wypożycz kampera na 2-3 weekendy. Szybko się dowiesz co Ci wstępnie odpowiada. Marcin chwali alkowe. Dla mnie auto 6 osobowe dla 4 osòb to nieporozumienie. 3 lata skałdałem stolik do spania, teraz będę schylał się pod opuszczonym łòżkiem wychodzac. Bardziej jednak cenie możliwość przemieszczania się pół integralem z dużą prędkością i przy akceptowalnym spalaniu. Zaraz pewnie odezwie się zwolennik pełnej integry, którą pewnie sam bym zakupił gdyby nie fakt, że wolałem nową pół integrę od używanej integry. Jak widzisz każdy swoje chwali wiec cieżko skroić wymarzone auto z porad. I tak pewnie po kilku latach, po 2 lub 3 zmianach kampera dopiero trafisz na to czego naprawdę szukasz. Jak większość z nas. Powodzenia. :ok

A co do isofix to to był temat na forum. Seryjnie nie słyszałem ale któryś z kolegów dorabiał mocowania do stalaża pasów bezpieczeństwa.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-02-15, 13:06   

Macher dobrze radzi. Wypożyczenie otwiera oczy, niekiedy szeroooko :wyszczerzony:
Mam tak jak Macher: w pierwszym kamperze półintegralu zakładałem stolik a obecnie mam wielkie drugie łóżko opuszczanie z sufitu i nie widzę problemu z pochylenie się by pod nim przejść do wyjścia. Kiedy chcemy siedzieć przy stole a dziecko w tym czasie zasypia to robi to na naszym tylnym łóżku francuskim. A potem go sru :-P na jego górne łóżko kiedy my idziemy spać.
Też nie widzę sensu alkowy dla 4, spalanie i prowadzenie jest trochę inne .... Ale jak napisał mój przedmówca każdy swoje chwali. Mam oddzielny prysznic gdzie w zimie suszymy ubrania i oddzielne WC, piękne rozwiązanie ale kamper ma 7.4 m. Uprzedzam pytania: prowadzi się świetnie, trasę Transfogarską i Transalpinę przejechałem z dużą przyjemnością :spoko
A może za wspomniany budżet blaszanka? Będzie ciaśniej ale nowszy pojazd... Kompromis to słowo klucz :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-02-15, 17:55   

Osobiscie polecam alkowe. Rodzina 2+2 przy czym dwójka dzieci to parka , to musowo łóżka piętrowe , aby stolika nie składać na noc.
Wstajecie rano , kiedy dzieci śpią , robicie kawę i zasiadacie przy stoliku.
Jest to duże ułatwienie kiedy nie ma możliwości wyjść przed kampera , bo np. pada deszcz.
Wiem co mówię byłem przez wiele lat posiadaczem alkowy , a obecnie dużej pół integry.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2018-02-15, 19:14   

a co jest w alkowie czego nie ma w integrze :roll:

mam , miałem i nie zamienię. punkt widzenia - punkt siedzenia , wiem ale w integralu jest lepsza widoczność z drugiego rzędu i dzieciaki lubią sobie jechać i obserwować :!: co i alkowie to jest dość ograniczone
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-02-15, 20:17   

silny napisał/a:
a co jest w alkowie czego nie ma w integrze :roll:


jest alkowa

Mi też się marzy integra ale puki jeździmy we czwórkę to alkowa wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-02-16, 14:43   

silny napisał/a:
a co jest w alkowie czego nie ma w integrze :roll:

Jest alkowa, czyli miejsce w którym można mieć Masę rzeczy no i pościel ofkors. Integra jest super ale raczej w opcji że opuszczanego łóżka się nie używa/używa sporadycznie. Dla pełnowymiarowej rodziny bardziej praktyczna jest alkowa.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2018-02-16, 17:26   

Jak nasza rodzinka (2+2) szukała kampera, to głównie szkukaliśmy alkowy, co nie oznacza, że nie oglądaliśmy również półintegry. Wygrała filozofia dużego kampera z alkową gdzie nie ma potrzeby codziennego walczenia ze składaniem łóżek. Mając alkowę, łóżko małżeńskie i stolik z siedzeniami po obu stronach spokojne można w środku wypić kawę czy coś zjeść bez względu na to czy któryś z domowników właśnie zalicza odpoczynek.
Półintegra i integra z pewnością są bardziej ekonomiczne w spalaniu i wygodniejsze w prowadzeniu no ale coś za coś. Spalanie w alkowie większe ale jak powszechnie wiadomo nasze hobby tanie nie jest.
Ameryki swoją wypowiedzią nie odkryłem no ale ......
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2018-02-16, 18:29   

Tez uważam ze alkowa jest naibardziej praktczna dla rodziny ,poniewąż zawiera w sobie najwiecej miejsca .zarówno do siedzenia,spania .a nawet przewożenia różnych bagąży .Natomiast dla dwóch osób wg mnie naibardziej praktyczna jest półintegra z łózkiem tzw francuskim z tyłu lub dwoma oddzielnie
Co do integry to mam troche inne zdanie Dla małej rodziny może jest i praktyczna ,ale kamper to nie telewizor który wisi na scianie i raczej nic mu się może przydarzyc .Nie chodzi mi o jakies poważne zdarzenia ale jakies małe stłuczki,zbite lusterko , sptkania ze zwierzetami ,czy odprysk kamienaia na szybie Wszystkie te okolicznosci mogą spowodowac ze zamiast dalej w podróz możemy ją zkonczyć poniewaz czas oczekiwania na częsci typu lampa ,zderzak ,czy szyba to tak srednio miesiąc czasu ,pomijajac cenę jaką musimy zaplacic .Ale to jest tylko moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzać.Pozdrawiam wszystkich zakręconych Oli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-16, 20:30   

Horte napisał/a:
Spalanie w alkowie większe


To akurat nieprawda, wszystko zalezy od rocznika auta. Starsze paliły mniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***