Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe połączenie promowe Irlandia - Hiszpania
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-01-17, 22:28   Nowe połączenie promowe Irlandia - Hiszpania

Chyba jeszcze nie tu było ;)

http://www.brittanyferrie...and-spain-route

Dla mieszkańców Irlandii otwiera to nowe możliwości - do tej pory 2-tygodniowe SPOKOJNE wakacje to raczej Francja była. Teraz można pomyśleć o Hiszpanii i Portugalii. Żeby tak jeszcze można nadać samego kampera a dolecieć sobie samolotem (ciężarówki tak pływają, więc może i prywatne można?).

Różnie piszą o czasie trwania rejsu - 24 godziny to raczej nierealne, na moje oko powinno wyjść ze 36. Ale ... plotki chodzą, że operator specjalnie wydłuży do 45 godzin, żeby kierowcy ciężarówek mogli robić pełną przerwę tygodniową na promie ;)

Ceny mają być podane pod koniec stycznia - mam nadzieję, że skalkulują je rozsądnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2018-01-18, 07:06   

rejs nie powinien trwać dłużej niż 21 godzin to jest tylko niecałe 350 mil
tutaj nie liczył bym że dla kierowców wydłużą czas prom ma robić kółka 4 godziny na rozładunek, załadunek, sprzątanie, serwis i następne kółko Panowie każdy kwadrans to kilka tyś funciaków
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-02-15, 20:46   

Można już sprawdzać ceny online. Za rodzinę 2+2, kampera i psa około 1700e latem (w obie strony). 27 godzin na promie - gratis ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-02-19, 06:27   

Jak czytam na grupach wpisy o cenach za tę trasę, to juz wiem, że nie skorzystam z tej oferty. Co prawda psa nie mam, a sporo ludzi podaje ceny własnie z psem. W sezonie nawet sa ceny ponad 2000 euro za powrotny. Za połowę tej ceny jest bezpośredni prom z Irlandii do Francji, a zaoszczędzony 1000 można wydac inaczej. Ktoś nawet pisał, że taniej mu było polecieć do Australii :mrgreen:
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2018-02-19, 12:24   

Bo to jest oferta głównie dla frachtu. Pamiętam, że jakieś 6 lat temu tam prom pływał - nie wiem, czy cały czas, czy tylko testowo, ale był tylko i wyłącznie dla naczep z małą ilością ciężarówek. Dużo jest takich promów, które pływają niejako "pod radarem", bo są niedostępne dla "normalnych ludzi" - ja się np. kiedyś zdziwiłem, że jest prom z Londynu do Goteborga... Oni pewnie sobie dodali teraz opcję dla ludzi z ulicy, ale cenowo to ustawili tak, żeby przypadkiem dzikie tłumy się im tam nie zwaliły. Jak ktoś bardzo chce i za dużo kasy ma to proszę, ale generalnie to nie jest dla nich główny klient...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***