Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie ubezpieczyć udział własny przy wynajmie samochodu?
Autor Wiadomość
inhalt 
zaawansowany

Twój sprzęt: blaszak na Jumperze II Fl w budowie
Piwa: 9/3
Wysłany: 2018-02-21, 21:01   Gdzie ubezpieczyć udział własny przy wynajmie samochodu?

Moi rodzice szykują się do wyjazdu turystycznego. Będą wynajmować samochód za oceanem i w umowie wynajmu mają wpisany obowiązkowy udział własny w ewentualnej kolizji wynoszący 3000 dolarów. To jest nazwane "Excess" i nie ma możliwości wyłączenia w umowie - takie zwyczaje.
Co prawda zasadniczo jeżdżą ostrożnie i od wielu lat nie mieli kolizji drogowej, ale to starsi ludzie i stresują się tym, że w razie gdyby im się przytrafiła stłuczka w obcym kraju to jeszcze będą musieli zapłacić te 3000 dol.

Stąd moja prośba o polecenie wiarygodnej firmy, która ubezpieczy ten udział własny Excess. Ja słyszałem o jednej firmie, w której na stronie https://www.icarhireinsurance.com można wykupić właśnie takie ubezpieczenie. Ale jedyna osoba, jaką mogłem spytać o opinie to "znajomy znajomego", który miał dwa razy potrzebę skorzystania z ubezpieczenia w tej firmie i raz był bardzo zadowolony, gdyż bez problemu otrzymał odszkodowanie, a za drugim razem coś było nie tak. Niestety żadnych szczegółów nie znam.

Widzicie więc, że mam za mało danych, by ocenić wiarygodność firmy. Miał ktoś do czynienia z tym https://www.icarhireinsurance.com ?
Albo jeszcze lepiej - może ktoś polecić wypróbowaną firmę, która za rozsądną składkę ubezpieczy udział własny w szkodzie spowodowanej wynajętym samochodem?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu